Споделена история от Други

Проверка на глоби към КАТ
Здравейте, активен шофьор съм, отделно и това работя(куриер). Общо за 7 години откакто шофирам съм имал доста фишове/глоби за превишена скорост, които като са ме спирали за проверка са ми връчвали. Най-вероятно над 2 хиляди лева общо като знам, че съм си виновен сам, просто съм млад и не мога да карам като бабичка(опитвал съм се, но не става), не съм и убиец на пътя не ме разбирайте погрешно(нямал съм нито 1 птп). Просто съм младо момче с тестостерон и топки и не мога да карам с 40, отделно това че карам що годе спортен автомобил не ми помага. Както и да е, всички фишове/глоби съм си плащал в 14 дневния срок в, който влиза отстъпката винаги, никога не съм оставял неплатена глоба да имам. Наскоро един приятел провери в интернет(понеже аз не знаех как точно става) и там пише, че имам невръчена/и фишове/глоби за превишена скорост(предполагам). И сега хората говорят, че ще го направят да не може да минеш преглед на колата си без да си си платил всичките глоби и да си взел бележка от КАТ, че си чист. Не знам дали е влезнало в сила вече, аз трябва да минавам преглед Април и дори да не е влезнало, до тогава може би ще влезне. Не ми пукаше особено, но сега вече работя и куриер и всичко да ми е изрядно(точките и глобите и т. н. ) ми е по-важно от всякога, отделно както казах обичам да карам, на рейсове и таксита не съм се качвал от години и не искам. Опитах се по много начини да разбера има ли начин да разбера общо колко са ми глобите, които имам и все някога ще се наложи да ги платя и много ме притеснява да не са някакви сурови, защото последната ми беше най-скъпата 700 лв. (на магистралата.... ) и се страхувам да не съм пак някъде профучал и да не съм се усетил или да са ме снимали и да не съм и разбрал. Пиша темата за да ви помоля, ако някой знае как мога да разбера сумата на фишовете ми, да ми каже, защото ще ми е много по-спокойно да знам колко пари все някога ще трябва да ги дам искам не искам, а и отделно сега съм
що/годе добре финансово и мога да ги отделя още от сега, ако не са много парите. Казаха ми вчера, че в НАП можело да попитам, но не съм сигурен.

Коментари

1.   Можеш да минеш преглед без проблем, това скоро няма да се въведе, само го обмислят. А за да си видиш глобите какви са и на каква стойност отиваш в КАТ, е сега ако не искаш да ти ги връчат, все ще имаш някъде познат полицай да те провери по ЕГН и да ти каже сумата.

2.   Може да провериш или в НАП или в КАТ или в районното на полиция. Мен ми връчиха глоба от КАТ в полицията при смяна на Лична карта, казаха че докато не платя няма да ми пуснат документите за смяна на ЛК.