Споделена история от Други

Обичам парите
Обичам ги. Всичко луксозно обичам. Скъпи дрехи, скъпи коли, скъпи почивки, ресторанти. От всичко по много. Искам да се побъркам от пари и лукс. Не мога да ви опиша с каква сила ги искам и колко много работя и живея за тях. Нищо друго не искам- само да живея охолно и богато.

Коментари

1.   Последните 20-30г това е национална черта, така че нито е притеснително, нито нещо ново. Дерзай.

//Sauvignon Blanc

3.   Ако си честен човек и го правиш без да е проблем за някого, значи си ок. Няма нищо лошо да ги искаш тези неща. Всеки с мераците и претенциите си.

Чакам троловете да налазят и да ни говорят как фалшивата ни демокрация накарала хората да са такива...

4.   Познавам няколко човека, постигнали това.

Единият е на 45. Много висока длъжност в банка. 2 инфаркта, диабет и още един куп болести. Сутрин пие такива количества лекарства, че не се налага да закусва.

Друг на 37. Работи в частна международна компания. Издигна се от работник до 3ти в йерархията на 500 човека. Автоимунно заболяване, една емболия и постоянни оплаквания от какво ли не.

Трети, направи много пари по не много чист начин. В момента е в софийския затвор

Внимавай какво ди пожелаваш.

5.   И бачкаш харчиш и все по беден ставаш буквално защото инфлацията не се спира както и нови такси и данъци постоянно и накрая просто си си дал здравето защото обичаш парите без да си направил нищо смислено с живота си, но такива сте повечето същества. Най смешното е че се обзалагам че бачкаш за стотинки защото дори с 5-10 000 евро на месец заплата пак си бедняк ама не го осъзнаваш.

7.   Че кой не ги обича? :-) Все пак не се фиксирай чак толкова върху тях, ще забравиш да се радваш на малките неща. Парите са важни, но не всичко е пари.

8.   Едва ли има човек в света, който да каже, че обича бедността. Но тук в България ако признаеш, че обичаш парите ще те изкарат по-черен и от дявола. Особено ако си жена. Ако работиш и сама печелиш много ще те заклеймят като побъркана кариеристка. Ако пък търсиш мъж с пари ще те те нарекат златотърсачка и материалистка. Мъжете тук са комплексари. Чуят ли че някоя не иска да живее в панелката от дядо им и да се друса по автобуси и влакове и скачат като бесни кучета. Навсякъде другаде на никого не му пука за избора на една жена. Тук е длъжна да се съобразява с Ганьо. И по примера на един чичо тук като обобщение ще напиша.
Направи правилния избор. Избери чужденец.

9.   Според мен здравето и парите са най-важните в живота. Всъщност здравето е най-важно, а после парите. Без любов се живее, но без здраве и пари не е възможно. С парите живота е много по-хубав и по-лесен. Те помагат за самочувствието, за сбъдване на мечти, комфортен живот и са източник на сила.

10.   Не вярвайте на хора, които ви казват, че не искат пари и не обичат парите. И не става въпрос за милиони непременно, а да живееш спокойно минимум.

11.   Естествено, че парите са всичко. Слагам ги на едно ниво със здравето. Да си жив и здрав, но без пари - същата болка е да е като да си болен, но с много пари.

12.   11, не е баш така. Майка ми изживя последните си години мъчително, не можеше 2 крачки да направи без да реве от болка. Не опираше до пари, просто проблемът нямаше решение или поне не такова, че да е постижимо за нея.
Да, безспорно с пари животът е много по-лесен и приятен, но има неща, които не се купуват с пари. Ако си жив и здрав, ще се стегнеш и ще изкараш пари, но ако си болен, може да не можеш да се излекуваш.