Споделена история от Други

Плача от най малкото
Здравейте. На 26г съм. Момиче. Моят проблем е, че плача доста често. Не знам на какво се дължи това. Но примерно сещам се за някакви отминали работи почвам да плача, скарам се с близък за мен човек пак почвам. Дори от най елементарни работи плача по някои път. Също и от стрес, гняв, съжаление и т. н нормално ли е това според вас? В миналото съм имала стресови ситуаци но това е нормално за всеки човек. Бях на около 11-12 когато загубих скъп за мен човек, който буквално умря пред очите ми, след няколко години преди да навърша 18г починаха още 3ма близки. Мислите ли че това има връзка с постоянния плач. И какво да направя за да спре това? Имам предвид знам че няма как никога да не плача но поне не за всичко и не толково често! В един момент на всеки човек му идва в повече и сълзите текват но при мен е доста по често от останалите. Най често плача сама обаче се е случвало и пред родители и познати за което най много се дразня и нервирам на себе си. Искам да спре това, да бъда силен човек да не проявявам такива слабости, но не се получава особено. Дайте някакви съвети, нещо което да направя за да спре или поне намалее това реване най вече пред хора. Има ли и други като мен. Очаквам съветите ви, защото това вече ме изнервя. Рева а след това се ядосвам на себе си че съм го направила. Има хора плачат веднъж в годината а аз почти всекидневно.

Коментари

1.   Не се тревожи-повечето сме така. Просто-прекаления стрес-до това води. Няма нищо лошо в сълзите, дори и да плачеш почти винаги, по-добре е да освобождаваш емоциите, отколкото да ги потискаш.
Силните хора са точно тези, които не се срамуват от сълзите си и не се правят на корави отвън, а отвътре да са развалини. Не ти трябва да си лицемерка и да потискаш сълзите си, и да се правиш на силна, защото другите можели да те помислят за слаба.
Да изразяваш емоциите си-не е слабост. Да плачеш, когато ти се праче, без значение кой е наоколо, също не е слабост.
Най-голямата слабост-е да те вълнува чуждото мнение!

2.   Нямаш никакви проблеми със сърцето? Питам, защото аз като имах, ме избиваше така - за нищо... С отшумяване на кардиопроблема, отшумя и това "разчувстване". Но не съвсем. Рядко, но се случва и до днес, да разчувствам и да ми избият сълзи, от нещо не кой-знае какво.
Не е задължително и при теб да е така. Аз само споделям.

3.   Първо си жена, а не момиче. На 26. Започни да четеш и да се развиваш интелектуалто. Всеки има съдба и път, хората се раждат и умират, започни да приемаш реалността и живота. Неасъзнатост. Като начало започти с видеа, примерно на Академия Щастлив живот, точно за теб са.

4.   И аз съм така. От дете съм много чувствителна и ранима, но се старая да се сдържам пред хората.

5.   Аз съм мъж на 42 и аз съм така.
Имам две теории. В соята има много естроген (яйцата също). В работа ми ползвам много соево масло и забелязах че се получава при мен откакто го ползвам..
По големия проблем е, че в храната от супермаркетите я тъпчат със соеви добавки и пълнежи. Така че обърни внимание на какво ядеш

Другата теория е малко астрологична, но няма да се спирам в подробности. Виж лунния си календар. Кога луната се обръща към зодията ти (и други зодии) и си направи дневник. В кой ден как се чувстваш, според това накъде е обърната луната.
Луната предизвиква приливи, а ние хората сме 80% вода така че..