Споделена история от Тинейджърски

Сринат психически
Здравейте, аз съм на 20 години (момче).
Напоследък съм много зле, не знам защо така...
Нищо ми се не прави, седа на комютъра по цял ден, играеки и гледайки мотивационни клипове и подкасти.
Не мога да си намеря цел в живота, преди тренирах футбол и бях доста добър, но се отказах, че няма смисъл. Учих в университет и след първата година се отказах, че не ми харесваше и учех специалност, която не разбирам и сега съм сринат психически.
Срам ме е от хората, имам силна тревожност и не мога да поема нещата в свойте ръце. Не ми се занимава да ходя на психолози и др.

Коментари

1.   Добре е да се движиш доста. То ще си е само за теб, да можеш да се поддържаш във форма и да се чувстваш добре. Бъди около близки хора, захвани се с някое нови хоби, но не си поставяй прекалено високи цели, просто гледай да правиш нещо смислено и зареждащо.
Няма от какво да те е срам от другите. Фактът, че в момента си в застой, не означава, че не си човек с потенциал и възможности. Може би е време да помислиш и за някаква работа или друга специалност, която би ти харесала.

2.   Пробвай нещо ново. Може да ти хареса. Щом си харесвал футбол, може да пробваш друг спорт, но защо да няма смисъл да го продължиш? Пробвай това, което ти казах. Успех.

4.   Спри да ядеш захар!

5.   Това не е депресия, а мързел. В живота всичко се постига с труд.. Всичко!

6.   Това е мързел. Стягай се и продължавай напред.

7.   ВСЕКИ ИМА ТАКИВА МОМЕНТИ НА МЕЛАНХОЛИЯ ДОКАТО Е МЛАД.

Важното е да спортуваш, да излизаш и да не зацикляш вкъщи само пред компа.

Успех.

8.   В подобна ситуация бях/все още съм като теб. Започнах да ходя на фитнес 3 пъти в седмицата пъроначално просто с цел да се раздвижвам/да правя нещо. Вече 3 месеца - чувствам се много по-добре и съм много надъхан, защото например в началото от лежанка едвам бутах 30 кила, а сега 60 ги бутам без никакъв проблем за повторения, отделно съм позаякнал и то си личи, дори виждам как другите ме заглеждат. В момента съм се много надъхал, нямам търпение да бутам 100 кг от лежанка, както и да клекна с толкова и тяга да направя с толкова. Животът ми не се е коренно променил, но честно да ти кажа пак е нещо, а и нищо не става от днес за утре. Запиши се на някакъв спорт/фитнес също е опция. Или пък започни нещо да развиваш твое или пък забии някоя мацка. Просто трябва с малки стъпки да излезнеш от това положение брато(това важи и за мен самия)!

9.   """... сега съм сринат психически.... """ Не го разбирам, аз съм от това поколение при, което отдаване на такава леност нямаше и никой нямаше да го позволи. Всичко беше ясно и детерминирано, години напред. Всяко лято след 9-ти клас от краят на юни се отива на 25 дневна селско-стопанска бригада в някое село. Спеше се или по домовете на местните жители или в в местното учили, но имаше и вариант да бъде ученика/ученичката на летен лагер пак настанени за спане и хранене в някое столично училище, за да тренират за някоя поредна спартакиада, а още последните седмици от учебната година на 10-ти клас се отиваше на военен лагер, които беше нещо като олекотен вариант на казарма, вечерно време имаше забави с дискотека. Там се става под строг режим, строева подготовка, нещо като походи, леки марш на скок, подробно изучаване на оръжието, а в последните дни се провеждаше едно стрелково упражнение, което ние наричахме "упражнение №1 за ученички", това се изразяваше в стрелба с АК по неподвижна "гръдна" мишена на 100метрова дистанция от положение лежешком, три изстрела единични и шест на автоматична. След края на гимназията се кандидатствуваше за висши учебни заведения, а есента момчетата заминава за две години в казармата, където всеки овладяваше някаква военна специалност, мотострелковаци, десантчици, танкисти, артилеристи, граничари, сапьори, радисти и т. н.. Няма време за съжаление и отпускане. След казармата следване и бригади по 25 дни през лятото и есента. Е, тогава вече сме станали на 20 години,

10.   Виж средата около теб, ако е не подходяща е така. Търси подходяща среда, тогава имаш мотивация за всичко и всеки ден ти е интересен. Идва и желание за постигане на хубави неща в живота.

11.   Среда Приятели Семейство това оказва влияние и Подкрепа аз нямам нито едно освен на няколко приятели на които мога да разчитам за услуги но Средата е Определяща

13.   Авторе, сега месец и половина по-късно как си? По-добре ли си? Всичко наред ли е?