Споделена история от Други

Когато очакванията се разминават с реалността.
Здравейте!

Имам един проблем, сигурно за някои хора тук ще се стори маловажен, но за мен не е и се надявам да ми влезете в положението и да ми дадете съвет.

Имам само две близки приятелки, те взаимно се познават, но не се понасят и за това излизам с тях поотделно.
Скоро имам рожден ден и няма как да ги събера на едно място мисията е невъзможна... Обаче двете имат коренно различни представи за моя рожден ден една иска да отидем в скъпарско заведение, не че не мога да си го позволя мога, но тя не може да се държи прилично в такова заведение и ще ме изложи както обикновено... А другата пък не ходи по заведения направо изпитва неприязъм към тях и не иска да не ходим.
За това вече мисля да се откажа от празнуването и без това губя желание.
Знам че празника си е мой, но ги познавам толкова добре и двете и с която и да отида ще успеят да ми го развалят.
Мисля, че по-добрият вариант е да не го мисля толкова този тъп рожден ден и да го приема просто, като един обикновеннен ден. Така няма да е нужно да излизам и да се излагам публично.
Ако пък все пак измислите някой компромисен вариант ще се радвам, защото аз не се сещам за такъв.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Рожденият ден е твой и следва да го прекараш така, както желаеш ти. Дали някой друг обича или не обича дадено нещо в случая не важи. Решаваш какво искаш, каниш когото прецениш, а те ако те уважават и държат на теб, ще са съгласни на всичко и ще се изтърпят взаимно, дори да не им е по вкуса. С други думи, ако си им важна, ще се постараят да не ти развалят рождения ден и да си изкарате възможно най-весело и така, както ти искаш.
Ако мислиш, че това няма как да се случи, здраве да е, отпразнувай с други хора или не празнувай. Иначе не знам какво визираш под "излагане в заведение", но ако е толкова зле, може би вариантът е да отпразнувате в домашна обстановка.

2.   Хора, които ме излагат, не са ми приятели. Не бих канила такива на рождения си ден.

3.   Не можеш да определяш как другите да се държат. Просто отидете в някое кафене, сладкарница, пицария или ресторант. Голяма драма.

5.   Хора, които смяташ, че ще те изложат дори на рождения ти ден не бива да ги имаш за приятелки изобщо. Последно вярвах в приятелството в гимназията, когато имах най-добра приятелка и заформиха групичка, да не сме поотделно. Завъртя някаква дотолкова странна интрига, дори не знам каква, че един ден отивам в гимназията и всички тези хора не ми говореха и ме оставиха сама на чин. Сияна се казваше момичето. За капак на тъпотията на бала тръгнах да й се извинявам, то даже нямаше за какво. След тази змия всичко през годините ми потвърди, че истински приятели няма. Ако някой има е късметлия, хората около мен ги приемам просто за познати, защото си изтормозих душата навремето в безсмислена вяра в човечността и приятелството.

6.   Какви са тия приятелки с претенции ако ТИ искаш и в парка на пейка на по бира ще си празнуваш РД ще стоят и ще мълчат, защо ти ще се съобразяш с техните желания? ! Където искаш там си го празнувай! Ако те уважават ще се съобразят с желанието ти все пак ти имаш празник.
Имах навремето една "приятелка" в някое отношение беше супер, но и липсваше всякакво чувството за усет и те разбирам, че не искаш да заведеш тип "маймуна слезнала от клона" в скъпарско заведение, но пак казвам това е твоя празник и ако ти искаш да отидеш там или където и да е отиваш взимаш другата, която не обича заведения предполагам, че ще се държи по прилично от "маймуната". Не си заслужава да си стоиш вкъщи сама на собственият РД от личен опит ти казвам няма да е добре.

7.   Щом ще те излага в скъпарско заведение, идете в обикновено. Там и да се изложите, макар че не разбрах точно с какво, срамът ще е по-малък.
А с другата къде общувате, щом мрази всякакви заведения? Дори и на сладкарница ли не иска?
Другият вариант е да ги поканиш у вас, заедно с други хора. Могат да общуват с тях, като няма да са само те двете и няма да си обръщат внимание.

8.   Празнуваи без тях, много ясно, това е твоят ден, изкараи си го добре, почерпи се, купи си нещо което желаеш, зарадвай се, а тези не са ти приятелки, дистанцираи се от тях, намери си нещо които те вдъхновява и там може да откриеш нова среда, просто е.

9.   Смени си приятелите, съвсем сериозно

10.   Скъпа, че тези хора не са ти приятелки.
Зарежи ги и двете и си намери нов кръг от хора, с които наистина ще ти е хубаво и ще се чувстваш добре.
Чак пък и претенции ще има онази, да е в скъпарско заведение, хаха.
Рожденият ден си е твой - отпразнувай си го с вашите сама и се наслади на деня си като не си вдигаш изобщо телефона и ги оставиш и двете в чуденка как и с кого си го прекарала. :)
Казали са го хората отдавна - с такива приятели, врагове не ти трябват. По-добре ти е сама.