Споделена история от Други

Проблем - не мога да публикувам коментар или история в сайта. Дава ми грешка: Wrong Verification Code!
Здравейте!

Не мога да публикувам коментар или история в сайта от друг компютър. Дава ми следната грешка: Wrong Verification Code!

Пробвам с различни браузъри, но резултатът е същият.
Интернет доставчик е Виваком, ако има значение.

Какво трябва да направя, за да реша този проблем?

Моля да публикувате историята, защото и други хора е възможно да се сблъскат с този проблем!

Коментари

51-76 от 76

70.   Когато ви изскочи този надпис отново, просто гласувайте за някое мнение с каквато оценка искате, а след това веднага вмъкнете предварително копирания от вас текст в полето и натиснете копчето "Добави". Това работи в почти всеки случай. Важното е да не минава много време между двете действия.

- Кифлоприземител

71.   Проблема не е точно с бисквитките, въпреки че и те имат участие. Поста ще е по-дълъг, четет внимателно. Порблемът основно е че хората ползваме масово повече от едно устройство за влизане/четене/писане в сподели.
Нека приемем, че аз имам 3 компютъра вкъща - А, Б, В. Имам също и две интернет връзки (оптика, VPN, мобилна) - съответно О, В, и М. Под всеки ваш пост ако още не сте забелязали имате и HASH - не знам какво точно е, знам че е едно и също за всеки мой/ваш коментар. Не
И тук става интересното - този ХАШ се генерира както от компютъра ви, така и от интернета който използвате. Примерно А О; А В; А М. Точно този коментар го пиша от устройство Б О; И разбира се получавам съеобщението WRONG VERIFICATION CODE. За да може да се публикува, ще трябва да изтрия бисквитиките от ПОСЛЕДНОТО ИЗПОЛЗВАНА КОМБИНАЦИЯ - устройство интернет, в моя случай А В. След това нямам никакъв проблем да публикувам от А О и А М или която и да било комбинация (в случая искам Б О)

Не става въпрос само за IP адреса ви, а и за мак адреса. Явно се вземат части и от двете неща за да ви се генерира този ХАШ (а и не само). Не претендирам да съм специалист, не знам точните термини, но точно това е причината - тествам го няколко пъти и работи в 100%. Просто трябва да знаете от коя комбинация последно сте пускали коментар и ТАМ да изтрието бисквитките. След това можете да ползвата която пожелаете комбинация, отново докато не забравите.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

72.   Нищо подобно, влизам през едно устройство, и преди го имах проблема, сега не, не съм трил никакви бизквитки и тем подобни за които се споменава.

p. s. Често напоследък забелязвам, че сървърът на който се хоства сайта е оff.

73.   До Кифлоприземител
Изпробвах го, не проработи при мен!

При мен когато прави този проблем и се закучи, опитвам през час - два, понякога се получава рано сутринта: между 5 и 7ч.

До 71 - преди работеше в повечето случаи това с бисквитките, но сега много рядко сработва! А аз пиша само от единия си компютър, и съответно на него трия бисквитките, така че това, което си написал - при мен не е в това проблема!

74.   Продължение

Тая сутрин с много трудно и след десетки опити успях да изпратя няколко коментара, които бях направил от снощи.

Друг на мое място отдавна да се беше отказал - но аз съм упорит!

Кифлоприземител - това да гласуваш за коментар е равносилно на това да се направи обновяване(рефреш) на страницата - което аз правя. Освен това като пишеш първия коментар - няма как да гласуваш за предишен! )))

Имам чувство, че тези хора нарочно пречат на редовните посетители на сайта да изпращат коментари!
Защото тези, които пишат за първи-втори път - мислите ли, че ще правят по 20 опита да си пратят коментара?

Явно като нямаш много коментари - не ти дава тази грешка, и вземам да си мисля, че това може и да не е бъг, а да е целенасочена полтика да разкарат редовните посетители!

Не знам да ли ще ми публикуват този кометар, защото напоследък много абсолютно нормални коментари ми изтриха, не ми одобриха нормални и душеполезни теми...

Хайде със здраве!

75.   Номер 74, при мен описаният в мнение 70 способ в последните два дни сработва почти винаги още от първи-втори опит, без дори да трия бисквитките. Когато искаш да пуснеш мнение в нова тема без чужди мнения в нея, отвори си в съседен раздел друга тема, гласувай там за някое мнение, след това веднага презареди предишния раздел с Ctrl F5 (това е пълно презареждане на всичко складирано в страницата) и вмъкни мнението си там с Ctrl V. Но трябва да сториш наистина бързо цялото това действие.

При новите теми без мнения в тях има и друг начин, тъй като няма как да гласуваш за чуждо мнение в тях. Тогава пак натискаш Ctrl F5, но в полето над копчето "Абонирай се! " вмъкваш твоята ел. поща, натискаш веднага "Абонирай се! ", после вмъкваш твоето предварително копирано в паметта мнение и би трябвало системата да го приеме. Ако не ще, повтори това отново.

Снощи също при пускането на мнение 70 страницата ми изигра номера с "Wrong Verification Code! ", но просто презаредих с Ctrl F5 и мнението ми веднага беше прието.

- Кифлоприземител

76.   Кифлоприземител, при мен това изобщо не работи! Изпробвах го вчера около 10 пъти на различни теми, не и не!

77.   Методът на Кифлоприземител в мнение 70 работи и за мен. Тънкостта е да рейтинговаш мнение от първата страница и НАПРАВО ТАМ отдолу на първата старница да пишеш коментара.

Описаното от мен в 71 вече не работи след последните ъпдейти/недоспъностти в сайта. Отново имам НОВ генериран HASH. От една машина/интернет и никакви мнения помежду им.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

78.   до 77

При мен тези дни многократно изпробвах метода на Кифлоприземител от мнение 70 - нито веднъж не проработи!
(Не казвам, че той лъже! - просто при мен това не работи! )

Забелязах, че има моменти, когато се закучи, и тогава абсолютно нищо не помага. А понякога, примерно днес, след обновяване(рефреш) на страницата, приема коментара.

По принцип в последните седмици при мен работи следното:
мога да публикувам коментарите си(които не е приемало дотогава) рано сутринта - между 6 и 8ч. Като невинаги става веднага, понякога трябва първо да обновя страницата и тогава приема коментара.

Това ме навежда на мисълта, че явно зависи и от моментния трафик към сайта - рано сутрин явно той е най-слаб!

п. с. А и както казах - логиката на това, което пише Кифлоприземител е същата както при обновяването на страницата, защото и при гласуване за даден коментар - веднага след това се обновява страницата!

79.   Последната седмица е малко по-добре, въпреки че не съм писал толкова често. Но имаше и 1-2 случая, когато ми прие коментар и през дена.

Но при мен основно, както писах - успявям рано сутрин да си пусна коментарите - тогава(поне за момента) работи!

80.   Потвърждава се мнението ми, че тази грешка има нещо свързано с броя на коментарите:

На нов компютър на мой познат с нов интернет доставчик(съответно и с нов IP адрес) - пише коментари вече няколко дни без да му дава такава грешка.

Същевременно при мен последната седмица през деня в около 50% от случаите ми дава тази грешка. И като започне да я дава - никакъв коментар не може да се публикува.

82.   Сайтът почти се беше нормализирал за около месец.

Но от няколко дни - пак почнаха същите магарии - от другия ми компютър - изобщо не мога да изпратя коментар - постоянно дава тази грешка!

И от този тази сутрин я даваше, но от 2-3 опит се получи.

Значи, пак се връщаме в изходно положение!

83.   Здравейте!

Проблемът продължава с пълна сила!

От 3 дни не мога да направя нито един коментар, по никакъв начин!

Сега съм на гости и пиша този коментар от техния компютър. И тук няма никакъв проблем, написахме преди това коментари за проба - веднага ги прие!

Вече си мисля, че са ме блокирали по IP

Някой друг имал ли е такъв проблем?

84.   Този проблем съм го имал често, но след рестартиране на страницата в повечето пъти се е оправял мигновенно. До вчера. Целият ден пробвах да пусна коментар, но не ставаше. Изпробвах някои неща на КП, но не сработваха. На CClean въобще не видях къде са кукитата на сайта. Вероятно трябва да си платя абонамента?

85.   Така - ситуацията е следната:
* сайтът е базиран на много стар код - писан преди 17-18 години
* от тогава насам нещата са на хот-фиксове (демек кърпене и запушване на дупки и пробойни)
* ползване на една камара безплатни външни туулове и библиотеки, влачещи със себе си употребата на бисквитки за статистически цели и анти-бот действия (като употребата на reCAPTCHA)
* браузерите са актуализират постоянно и от причини свързани със сигурността - инвалидизират употребата на бисквитки от трети страни, поради липса на някои техни атрибути
* Скапаната бисквитка на reCAPTCHA е една от тях
* Бисквитката се инвалидизира от актуалните браузери, а после бекенда на Сподели. Нет се сърди, че не я е получил

Т. е. цялата работа - скапана.

Решението е да се търси друг метод за анти-бот защита, ама не им се търси. Вярват, че след като reCAPTCHA е творба на Гугъл, то същата е без бъгове - е, да ама не.

87.   Номер 84, след като отвориш CCleaner, отиди на предпоследното поле долу, наречено "Опции". Като цъкнеш там, на втория ред горе пише "Бисквитки". Натискаш там и ще видиш две полета: "Бисквитки на компютъра" и "Бисквитки за запазване". Точно над "Бисквитки на компютъра" ще видиш поле с търсачка. В него пишеш "spodeli" и ще ти изкара резултати със съвпадащо име. Посочваш ги, цъкаш с дясното копче на мишката и избираш "Изтрий сега". Естествено, преди това трябва да си затворил мрежовата разглеждачка (Firefox, Chrome, Edge, Opera и т. н. ), иначе бисквитките няма да се изтрият.

- Кифлоприземител

88.   Тоя проблем с Wrong Verification Code! има ли някакво реално оправяне? С триене на бисквитките при мен не става...

89.   Хора, на вашето внимание, аз открих истинското решение на тоя проблем!!! Нито триенето на бисквитките, нито никакви клийнъри-млийнъри и др. простотии няма да ви помогнат да си пуснете коментара, това са пълни лъжи и измишльотини! Просто се върнете на началната страница и после пак се върнете на темата, в която ще пишете, при мен този метод действа всеки път безотказно! Даже и бисквитките да са пълни пак ще проработи, важното е да отидете на началната страница и после да се върнете обратно в темата, в която искате да пуснете коментар, и ще ви го пусне без проблем. Казвам ви, доверете ми се!

90.   до 88 - от автора на темата

Проблемът е, че даден метод работи известно време, и после нещо го разбутват и вече не работи.

В началото се оправяше чрез триене на историята(и бисквитките) на браузъра чрез CCleaner, но сега вече това не работи!

После при мен дълго време се получаваше като изпратя коментара си рано сутрин - но сега и това не работи!

От няколко дни - не мога изобщо да публикувам коментар - само от друг компютър(с друг IP адрес)става!

Мисля, че в коментар 85 добре е описана същността на проблема.

Но има и още нещо - това го прави само на хора, които редовно пишат коментари!

На компютър(или по скоро от IP адрес), от който не е писано - няма никакъв проблем да се изпрати коментар!

п. с. И този коментар не ми го приема - и ми дава тази грешка.
Ще изпробвам сега варианта на 89, и ако четете това, значи неговия вариант работи!

91.   Браво на 89, супер си, човек! РАБОТИ!

Как пък го откри това?

Само дано не го скапят и този начин!

92.   От 89 до 90 и 91 (автора) - благодаря ти за доверието, радвам се, че съм бил полезен и съветът ми е дал положителен резултат! Не питай как, стана съвсем случайно, точно когато почти се бях отрекъл да влизам повече в тоя сайт. Надявам се повече хора да прочетат този мой коментар, за да могат и те да си пускат коментарите и историите безпрепятствено, без да им дава тая проклета грешка повече. А за това последното - не трябваше никога да го казваш, сега им даде идея!

93.   При мен този похват с връщането към началната страница и пак към темата не сработва (сега при шест опита не се получи), но пък триенето на бисквитките помага временно в продължение на дни или седмици. При други хора явно е обратното. Няма проблем и когато НЕ задавам от настройките тук да виждам всички мнения на една страница, а ги оставя да са по 50 на страница, както е по подразбиране.
А от телефона мненията се пускат без проблем и очевидно се касае за някаква неразбория с бисквитките за настолния Windows.
Забелязвам, че основно вечерно време се появява този надпис "Wrong Verification Code! ", докато сутрин отсъства - както вече беше отбелязано и от други хора.
Когато намерим решение, дни по-късно то спира да работи - сякаш някой чете темата и нарочно променя кода на бисквитките, за да прави мизерии тук.

- Кифлоприземител

94.   Те явно не го прецакват, има си някакъв проблем, който се оправя отсамосебе си.

95.   до 93 (Кифлоприземител) от автора на темата

Да, така е. За толкова време няколко начина се изпробваха, но постепенно ефективността им намаляваше.
Аз помислих, че тоя последния начин(на 89) вече е ОК, но ти казваш, че при теб това не работи...

Да, прав си, сега като пробвах да изпратя коментара си - и това не работи!
Скапаха го и него!

Обаче 100% работи това да се пише от компютър(и IP адрес), от който не е писано! Вече от 3 компютъра съм го изпробвал това и работи на 100% - така, че явно проблемът е свързан наистина с бисквитките.

Аз не знам дали админът умишлено прави това, защото то не е в интерес на собственика на сайта - който има интерес повече хора да четат и пишат тук.
Няма логика - умишлено да гонят хората!

За мен по-странното е, че админът за толкова време не го оправи този проблем? !
Още повече, че такова нещо(такъв проблем и такава грешка) никога не ми се е случвало на никой друг сайт за толкова години ровичкане в интернет.

А и за самата грешка - няма почти никаква информация в нета.

Както и да е. Аз и без друго доста по-рядко вече пиша тук, само ако има да кажа нещо важно, съществено.

Така, че може и да спра тотално и да не се занимавам с тия простотии!

Поздрави!

96.   продължение:

Сега комбинирах двата метода с бисквитките и с началната страница - и се получи!

97.   Проблемът отново се засили!

Много трудно - от десетки опити успявам понякога да изпратя коментар, и сега вече не се поддава на никаква логика и наистина приема коментар, когато му скимне!

При вас как е?

51-76 от 76