Споделена история от Други

Силата на мисълта и самовнушението
Вярвате ли в това, което пише в почти всички книги за духовно самоусъвършенстване и постигане на успехи чрез силата на мисълта, че положителното мислене може да прломени живота ви? Вярвате ли, че чрез самовнушение променяте не само себе си - характер и други подобни, но и целия ви живот може да се промени?

Ако сте имали доказателства, случки с вас самите, споделете ги. Кога със силата на мисълта си или да го наречем самовнушението сте променили себе си, живота си, другите?

Коментари

1.   Няма да се опитвам да те убеждавам в нищо, но пробвай да видиш какви са резултатите. Избери си сфера от живота, в която искаш промяна, избери си кратка фраза, която описва най-точно промяната, която искаш и почни да работиш с нея.
Но да знаеш, че трябва търпение, както почти с всичко.
Не става за 1 час, но може да стане и много бързо, ако наистина го вярваш. Силата е в това колко точно вярваш в дадено нешо.

2.   Имам чувството, че не. Пробвала съм редица техники, и до момента нищо не работи. Чувала съм, че повтарянето на утвърждения действа - и това пробвах. Когато последва отново провал чувството е двойно по-неприятно....

3.   Че самовнишенията имат сила, имат. Колко, друг въпрос. Ти какви "доказателства" търсиш? Прост факт е, че когато си в тежко положение, по-добре да мислиш положително, да си самовнушаваш, че всичко ще се оправи, отколкото съвсем да се смачкаш и предадеш...

А вече книжлетата за "самоусъвършенстване"... Като всяка книжка, е до голяма степен плод на фантазията на някой. Ако нещо беше ясно видимо в живота, нямаше да има нужда да се пишат книги... Книгата е, за да изрази някаква човешка идея.

4.   №2, какво си си повтаряла и желала да се случи? Ако си искала, чрез мисъл да ти падне пачка пари, има да чакаш, но ако си решила, чрез самовнушение(автотренинг) да подобриш здравето си, то това е напълно възможно. За йогите това е основното занимание, в това е тяхната сила за усъвършенстване, самовнешението прави чудеса, но трябва да си вярваш.

5.   Седя вече над 10 години на дивана и повтарям че съм работлив, но нито станах такъв, нито околоните ми повярваха.

6.   От своя опит мога да кажа че тези неща действат, но ако ти е насаждано цял живот нещо негативно е трудно да го промениш бързо.

7.   Зависи, индивидуално е при всеки човек, съчетано с действия е възможно.

8.   Положителното мислене е хубаво нещо, но само дотолкова доколкото ще ти позволи да си в добра психологическа кондиция. Да, и в реалния живот може да помогне, защото когато човек е позитивен, обикновено му върви повече - среща се с повече и по-приятни хора, помага му например по интервюта за работа, в професията, отношенията и т. н. Но това е просто, защото си по-приятен за хората и има вероятност да ти се дадат по-добри възможности и да си по-предпочитан от други хора. Но разбира се и сам трябва да положиш усилия, а не да разчиташ само на това. Така че вероятно ще има полза от цялата работа, но от опит знам, че не е в смисъла, който влагат по книгите. Вселената няма да направи така, че да падат пачки от небето, докато само си лежиш и повтаряш и визуализираш, че ти падат пачки.

Напротив - от опита си съм стигнал до извода, че това, което човек трябва да проумее е, че в живота има и хубави, и лоши моменти. Но лошите не трябва да се приемат лошо, защото благодарение на тях пък трупаме опит и израстваме и ни правят по-силни. Съответно не трябва да мрънкаме, че ни се случват, а че е нещо, което рано или къно ще мине, но пък има някакъв смисъл в нашия живот. Когато пък сме в добър период, не трябва да се възгордяваме, а да си останем здраво стъпили на земята, което не означава да не се радваме. Напротив трябва да се радваме и то дори и в трудни моменти. Чувството за хумор също много помага, за да не се отчайваме в трудни моменти.

Всъщност това е най-ценното качество, което може да има човек - да можеш да погледнеш от хубавата и дори смешната страна дори в най-тежкия момент.

9.   Ха ха забавно е да чета как хора, които не вярват напълно в мистиката наречена "сила на мисълта" (или както аз я наричам по скоро вселенска сила на привличането) или закон за привличането, седят да обясняват какво било възможно и какво не било възможно. Че вие другари повече ли знаете от мен, или други, които са изпитвали от първа ръка успехи точно чрез тази страхотна сила, с която са ми се получавали през годините неща, които съм искал. Още от детската градина и по късно в училището, и след това на работа, само някой ми е обяснявал, какво е възможно, какво не е и т. н. Който смята, че "безплатен обяд няма" такъв за него няма и да има естествено. Тази вселенска сила или закон на привличането, работи чрез мисълта, визуализацията и желанието, за това изобщо не слушам ограничени хора, каквито има в коментарите и навсякъде, и напълно си вярвам, че един ден "късмета" ще ми се усмихне и ще е дошло времето да съм богат, известен и да живея както аз искам и по мои правила... Тези дето смятате, че чрез мисълта и тази сила "не падат пачки пари" от небето може само да ви съжалявам, но както беше се изказал един богаташ "няма лошо в хората, които не знаят как да забогатеят, или не искат, все пак трябват хора на автомивката за работници". Аз ще искам всичко, а вие искайте повече работа, трошете се от работа и си мислете, че сте добре щом ви устройва, мен нищо по малко от всичко, не ме устройва, живот пълен със спортни коли цял хангар, имения, къщи, апартаменти, банкова сметки с милиарди долари, харем с жени, скъпи часовници, дрехи, техники и неща и т. н. Аз вярвам, че заслужавам тези неща, и ЗНАМ че е само въпрос на време да стане, просто за мое нещастие съм краен песимист и черноглед човек, и за това ми се получават малко по трудно нещата. Отделно и СОЦиалния инженеринг, и той не помага естествено, както е "помогнал" на вас да сте дебили и да не вярвате в силата на мисълта и след това в безплатния обяд... Убеден съм, че богаташите са станали такива именно чрез тази вселенска сила, независисмо дали са знаели за нея, или просто са вярвали в себе си и са искали и знаели безрезервно, че 1 ден ще са богати и известни..

Както и да е това по горе беше за тия СОЦиално програмираните коне с капаци, дето показват колко са ограничени.. Няма да назовавам директни примери, но мога да кажа, че неща които съм си представял примерно днес, ми се случват 1 или 2 месеца по късно. Имал съм и по бързи резултати, исках даден предмет и за само 1 седмица някъде го намерих точно същият за без пари в мн добро състояние. Исках скъпи предмети и вещи да мога да си позволя, каквито в миналото не е било възможно, защото след заплата отиваше за сметки и пари не оставаха, или ако оставаха стигаха за храна и нвкакви посредствени неща. Е след като бях си пожелал да получа хубави и класни скъпи неща, късметс ми се усмихна 1 ден, намерих контакт, от него произлезнаха неща от, които можеше да се изкарат доста добри пари и т. н. Събирам си колекции, и преди 10-15 години, изобщо нямах шанс или възможност да намирам хубави неща, а като ги намирах каквото оставаше от заплатата не стигаше, или стигаше за 1 бройка на месец.. Днес намирам нещата, които ми трябват за колекцията с лекота, евтино и всичко е в много добро състояние.

Мисълта и визуализирането ми е помагало, дори с това да срещна човек, който бях оформил на 90% в съзнанието си, става дума за точно име, цвят на коса, визия, химия между нас и т. н.. Само ме е яд, че към почти пълното описание, бях включил и само да го видя за малко този човек, и точно и така се случи. Тази личност още е в спомените и сърцето ми, като се случи да не може да се виждаме вече, и май част от мен умря тогава.. Та израза "внимавай, какво си пожелаваш" мога да кажа, че е напълно верен. Когато си бях представил и оформил в съзнанието преди много години вече тази личност, идеята ми беше просто, че искам мн силно да видя как би изглеждала една сродна душа, и само това нищо повече. Но тогава и аз мислех като тези дебили по нагоре, че такива неща, като сила на мисълта няма и са пълни глупости на търкалета.. Е чрез тази личност, която срещнах 1 ден разбрах, че явно има сили, които не разбираме и не знаем че съществуват...

Та от това разкритие за мен, разбрах че мога да имам всичко, просто негативизма и песимизма ми пречат много, на моменти по малко.. И не оставям никой невежа и непросветен да ми казва, какво е възможно, колко възможно и т. н.... Смятам че единствения лимит и ограничение е въображението, и НАЙ вече силата да повярваш в чудеса, и че заслужаваш всичко най хубаво, независимо какво е то дали материално, духовно, знание или способности. Не случайно Айнщайн е казал, че "въображението е по важно, от знанията"...

Успех на осъзнатите и излезналите, извън ограничените рамки на обществото, матрицата и социалното програмиране, ще постигнете целите си. Останалите, които сте непросветени успех в намирането на истината...

10.   Идеята на положителното мислене е да повярваш в себе си и да дадеш максимума, на който си способен. Иначе да си повтаряш едно и също като папагал е глупаво, разбира се.

11.   9, а ти колко милиона изкара с мислене?

12.   Много е относително.
Преди години много четях такива книги и години съм правил много техники.
Утвърдения, визуализации, благодарности и какво ли не.
Поне 5-6 години нон стоп съм правил тези техники.

Значи известен резултат има по отношение на характера - по- малко мрънкам от преди. Но става много бавно с годините.
Иначе за забогатяване
Не стана.

По-сложни са нещата явно - има все пак и съдба и изпитания. Животът не е само да сме богати и щастливи. Поне не за всички.

По- близо до истината е будизма, Дънов и т. н. Ако ти е интересно прочети тях и ще разбереш защо не всички желания се сбъдват, ако ще и 1 милион пъти да ги визуализираш