Споделена история от Други

Възможно ли е НАТО да изпрати войски в Украйна?
За година и половина война Русия и Украйна понесоха сериозни загуби, а Западът наля десетки, ако не и стотици милиарди в полза на Украйна под формата на директна помощ, заеми и т. н. Ако Украйна загуби войната тези "инвестиции" няма как да бъдат възстановени, а може би дори по-лошото ще бъде, че Китай също може да реши да опита някоя инвазия срещу Тайван.

Залозите като цяло доста се вдигат и за двете страни и се чудя дали НАТО може да реши да вкара на терен редовни военни части, като за начало от Полша, Румъния, България...? Според вас дали такова нещо би могло да се случи? Как може да се осъществи на практика?
Все пак няма механизъм, с който да ни задължат нас примерно да пратим военни в Украйна, може само да вербуват срещу пари някой, които иска да отиде и да се сражава под украинското знаме. То и в момента има такива чуждестранни батальони там, но ако не са достатъчни?

И в Русия на теория няма обявена война, уж в началото само професионални военни и доброволци участваха в "СВО", но след като положението се закучи, първо пращаха само призовки на запасняците, а после директно започнаха да забират всякакви мъже от улиците, домовете и местоработата им, малко тренировки после и хайде на фронта!

Коментари

51-81 от 81

55.   52 Така е, западняците са много хитри и накараха глупавото кагебистко джудже Путин да нападне Украйна. Недоумявам как руснаците го държат още тоя баламурник на власт. Явно те са още по-прости. Обаче виж какво стана. Руснаците се хвалиха с безаналоговите си оръжия, а се оказа, че са уникални головодници. Сега западняците ще ги гаврят до последно. След войната ще въоръжат Украйна до зъби, а когато Путин падне от власт ще завземат Русия отвътре и ще я грабят като за последно. Ако глупака Путин не се беше подвел да нападне Украйна това нямаше да се случи.
Между другото Русия не всякога завършва войните. Когато България напада Русия в Добруджа 1916г и в последствие я разгромява, великите сили оставят на България да определи датата за капитулацията на Русия. Тогавашния министър председател на Царство България определя датата 03. 03. 1918г в знак на благодарност към освободителите, че са били против Съединението и са дали Западните покрайнини на Сърбия.
Твърде вероятно е след като Украйна нападна Русия на собствена територия да се случи нещо подобно и Русия да завърши войната с кафяви гащи като в Добруджа.

56.   Русия нахлу в чужда територия, но НАТО започнало войната и то нападнало Русия... Тези руски тролове и полезни идиоти вярват ли си изобщо, хахах.
Пълно невежество е твърдението, че Русия винаги се отбранявала и печелила а не нападала чужди.
Кримската война Русия губи
Русо-Японската война царска Русия напада Япония и естествено японците излизат победители
Първата световна война Русия губи и след това започва гражданската война, която слага край на царщината и идват болшевиките
Афганската война СССР губи, после тоя съюз се разпада без дори да е бил нападнат.
Забравих и факта, че по време на първата световна руснаци ни нападат, но ген. Колев ги разбива.
Нека споменем също така и за Чехословакия, Унгария, Чечня, Грузия и други държави, които са били нападани от СССР/Русия. Дори е имало план на Сталин да бъде нападната Югославия от към България и Румъния, но не се осъществяват след смъртта му. Айде, няма да казвам, че България е била окупирана от червената армия, че ще ви стане лошо.
Да не забравяме и факта, че САЩ са спасявали кожата на Русия няколко пъти.
1921 САЩ дават на Русия тонове храна за да се пребори с глада
По време на Втората световна САЩ отпуска на СССР ленд-лиз, на стойност милиарди долари, включващ танкове, камиони, консерви, оръжия, амуниции и други.
По логиката на ватниците, ние нормалните хора трябва да казваме- Беларусци, сирийци, китайци, иранци, африкански републики ще се бият срещу Запада до последния руснак.

57.   Кой запад напада Расиюшка през 100 години, че американците и Великобритания спасяват тая смешна държавица няколко пъти? И двете световни войни швабите щяха да прегазят москалите, а САЩ и ингилизите ги спасиха. Тъпите кравари плащаха за поддръжка и охрана на ядрения арсенал на Расиюшка в началото на 90-те години, а за благотворителност сега рашките ги заплашват с ядрени оръжия. Сега пак САЩ и Великобритания умишлено не дават оръжие на Украйна, за да не бъдат москалите позорно размазани.

59.   Америка нападат там, където има ресурси за грабене и крадене- Либия, Сирия, Ирак... Сега целта им е да раздробят Русия и да и плячкосат ресурсите!! Повечето драскачи тук хабер си нямат!!!

60.   51 Години наред Русия плашеше, че ще прегази Европа и ще стигне до Ламанша за две седмици. Киев за три дни беше план да се наплаши Европа и лигавите западняци да клекнат и да играят по свирката на Путин. Един вид:
- Видяхте ли как превзехме огромна държава като Украйна за три дни? Правете каквото ви казваме, че се качваме на танковете и след няколко дни сме при вас и нищо не можете да направите.
И Шойгу и Лавров и Захарова и Лукашенко години наред все това говореха. Истината за могъщата руска армия, годините дрънканици и плашене, указите на Путин за превъоръжаване се оказаха празни приказки. Ако западняците не бяха такива лигльовци и даваха на Украйна нужното, войната щеше да е свършила преди месеци и Расията щеше да е набутана на кучето под опашката.

62.   56, много ми е интересно, в коя "чужда територия" е нахлула Русия?

63.   До 62. Ясно, ти си от тия, за които всичко е Русия и тя просто си връща изконните територии. Украйна не съществувала, нямало умраински народ, нямало граници, пактове и закони. Нещо като Хитлер, който напада Чехословакия, Полша и Франция.
Дай и ние да нападнем Румъния, Гърция, Македония и Сърбия, че да си върнем териториите от времето на Цар Симеон, що пък не. Или Унгария да нападне Румъния, за да си върне обратно старите граници, или направо Италия да се опита да върне Римската империя. Що пък Турция да не ни напдане, че да си върне границите от времената на Османската империя, а.
Пич, има си ясни граници, закони и меморандуми за това коя държава какви граници има. Един от примерите е Будапещенският меморандум.
В нормалните държави границата е едно бордюрче и хората се уважават. Нещо което фашистка Русия не успя да постигне.
Иронията е, че ако Путягата беше инвестирал в бизнес, технологии, здравеопазване и прочие, то украинците сами щяха да клонят към него.

64.   Щом ти е толкова интересно ще ти кажа. Русия нахлу в съседната суверена държава Украйна. Нахлу за да унищожава и граби понеже украинците поискаха да са част от цивилизования свят и не искат да мизерстват в порутената руска кочина.

65.   62 Москалите наричат нещо славянско, за да го наречат някой ден руско.

66.   64, нека и аз да ти кажа. Украйна (няма такава държава) наруши Минските споразумения и започна да избива етническото руско население. 9 години избива руснаците в Донецк и Луганск, защото не искат американско робство и за това се създаде опълчението. Русия не може да гледа как хохлите (циганите-така ги наричат), които озурпираха властта в Украйна с американска помощ как колят ентническо руско население. За това Русия си върна руските територии. Щом украинските руснаци не смениха властта в Киев заради страха от масов терор над тях, сега руснаците ще заколят и последния украински войник, имал неблагоразумието вместо да свали властта да воюва срещу братята си руси, които искат да го освободят.

68.   Положението с Русия и Украйна е следното:

Русия - наемодател

Украйна - наемател

Русия (хазяинът) е дала квартира на Украйна (наемателят) по жалост, защото е бездомна и няма къде другаде да живее, но с краен срок, който изтича след определено време. Да, ама по едно време Украйна забравя, че е пусната да живее на чуждо място и започва да си вярва, че жилището е наистина нейно, а Русия някакъв натрапник, който като влиза вътре едва ли не се натриса в чуждо жилище. А истината е, че това жилище си е на Русия и тя като негов собственик има право да си влиза, когато си иска, и Украйна не може да й каже нищо. Е да, само че Украйна почва да се инати и да отказва да се измете, при което следва жесток скандал с Русия, и накрая тъпата курва Украйна отнася силен шут в гъза от Русия и изхвърча на улицата гола, боса и бездомна, заради алчността си да граби чужда собственост, която не й принадлежи.

Това е Украйна - една алчна, неблагодарна курва, роптаеща срещу господаря си, който я е приютил в неговия дом!

Дон Жуан

69.   64- Именно "цивилизования" свят уби България!!! Т. нар. българи обичат да бъдат лъгани!! Имат Нужда да бъдат лъгани!!!

70.   69 България я убива северноазиатската кочина. На хартия сме в ЕС и НАТО а в действителност сме руска губерния. Черноморието не е американско или германско или френско, а руско. България е изцяло зависима от Лукойл и Газпром не от Тексако. Булгартабак е руски, не на Филип Морис. Софарма е руска, не е на Байер. У нас са се заселили стотици хиляди руснаци а не стотици хиляди американци или италианци, или холандци. От АЕЦ Белене изтичат милиарди вече десетилетия към Росатом, не към Дженеръл електрик. Олигарсите като Георги Гергов почетния руски консул са свързани с Русия не със запада. Генерал Решетников се похвали, че е определил Румен Радев за президент, не някой американски генерал. Може да се пише цял ден.

72.   70, ти определено не можеш да смяташ! Помниш ли, че АМЕРИКАНСКИЯТ ВТЕЧНЕН ГАЗ струва в пъти над руския?
Ако всичко ти го предлагат западняците като суровини, смятай че ще си беден като църковна мишка.

Като толкова обичаш запада какво правиш в България? Защо пишеше в този сайт, а не в чуждестранни, където да сипете вкупом омраза към Русия? Не знаеш английски, нали?

Ако западняците те управляваха, нямаше да имаш частно жилище. И това за нас тепърва предстои. Защото натовците стават все по-настъпателни към нас. Тогава ще си беден като прошляк. Тепърва ще го разбереш следващите години. Сорос ще ви спре кранчето.

73.   Не НАТО няма да изпрати войски в Русия (а трябва). НАТО дори не иска да е каже на Украйна сериозна помощ на Украйна камо ли да праща войски. Ако искаше войната отдавна да беше приключила. Вместо това смотаното НАТО оставя хората в Украйна на произвола на руските убийци и грабители.

74.   Такава държава украйна не съществува

76.   Американския втечнен газ не струва пъти повече от руския, защото от много време Литва и Полша купуват от САЩ втечнен газ 2, 5 пъти по-евтино отколкото ние плащахме на братска Русия. За разлика от русофилченцата аз обичам само България. Вие сте толкова обсебени от мокшите, че мислите, че който не може да ги понася са така със запада. И не ми задавай тъпи въпроси, защото точно вие русофилченцата масово парадирате със западни придобивки докато възхвалявате кочината на Путаранкин. Най-са ми смешни тези от вас с тениски с надпис РОССИЯ или АК47, или лика на ботоксовото джудже, които иначе се хвалите с Айфони, Аудита, БМВ -та и т. н. Същите хаховци като руснаците с Мерцедес на който слагат огромни надписи - На Берлин!

77.   72 ще ми обясниш ли как западняците ще ми вземат къщата? В коя страна членка на НАТО хората са бедни като прошляци и ние скоро ще станем като тях? Нали вие москалските слуги твърдите, че българите сме най-бедните в света? Западняците нямат собствени жилища, защото не им трябват. Германеца си намира работа в друг град на 500 или 700км, вдига си чукалата и се пренася и не му пука. Американеца си намира по-хубава работа и не му пука. Вдига си чукалата и от Алабама се мести в Мичиган и не му пука, че няма собствена къща. Хората купуват и продават по две, по три къщи през живота си и не им пука. Местят се от град в град, от щат в щат. Летят със самолети все едно са градски автобуси и не са закотвени на едно място цял живот като бай Ганьо и руския крепостен селянин. Германеца днес работи в Щутгарт, утре във Волфсбург. Представи си хората не прекарват целия си живот на едно място в правене на едно и също нещо.

78.   74 като не съществува държава Украйна, кой превръща москалите в Груз 200?

81.   Единствените, които се радвате на чуждата гибел и нещастие, сте укрофилите (мега гнусно звучи и си е такова) и украинците. По това основно се отличавате от хората, ама вие сте толкова тъпи, че даже сами не се усещате.

83.   Единствените, които се чудят кой да тормозят са москалите, а вие русоробите веднага се нахвърляте върху жертвите им. Ама Господ гледа!

84.   До 68, няма как Украйна да е наемател, я Русията да е хазяин при условие, че Киев съществува 300г. преди Москва. Препил си със Столичная нещо. Недей да пиеш и пишеш.

85.   НАТО няма да прати нищо директно без да има приудителна причина. Под принудителна разбирай директна руска атака над страна-членка на НАТО. Русия няма да направи това, защото ръцете са ѝ вързани в Украйна, втори фронт далеч не ѝ трябва. Нито НАТО, нито Русия искат ескалация на конфликта, защото крайният резултат е ядрена война.

87.   Тук разни заблудени хора продължават да вярват, че има война между Русия и Украйна, без реално да осъзнават, че войната в момента е между настъпващия към руските граници Запад(начело с тартора си САЩ), и отбраняващата се и опитваща да изтласка от собствените си гранцици Русия??

Сега по-надолу ще пиша само ФАКТИ, а ако някой тръгне да твърди, че давам необективна информация ще дам и линкове, за да не пишем празни текстове и да си губим времето! Та ето ги ФАКТИТЕ:

1) Началото на 90те

- САЩ обещават на тогавашния лидер на вече разпадащия се СССР, че НАТО няма да се 'премести нито милиметър на Изток', стига руснаците да изтеглят войските си от Европа и най-вече от Източна Германия, където има приблизително 400 000 съветски военни

2) Края на 90те / началото на 00те

- БИВШИТЕ съветски сателити Полша, Унгария, чехия стават страни членки на НАТО, а към днешна дата в Полша има и ядрено оръжие

3) 2004 година

- разширението на НАТО към руските граници продължава - в пакта влизат още няколко посткоумунистически държави, някои от тя с директна граница с Руската Федерация, страните са:

- Румъния, България, Естония, Литва, Латвия, Словакия и Словения

-----------------------------

Към този момент натовска(да се разбира щатска) военна техника е разположена директно до границите с РФ; руснаците питат : 'какво става, нали имахме разни уговорки, затова ли се изтеглийхме от половин Европа? '

САЩ отговарят:' Сори, Майкъл, не сме подписали никакви документи черно на бяло, може да сме си говорили сладки приказки, но това е било само устна уговорка, ще правим каквото ни е изгодно, всяка страна котято желае може да се присъедини към НАТО доброволно'

Тук е моментът да кажем, че 'доброволното' членство в НАТО, често е в разрез с исканията на народа, както е например в България, където хора от Атлантическия клуб като Соломон Паси вкарват Бъглгария в пакта, без да е произведен референдум, защото по предварително данини и проучване мнозинството от българите са били ПРОТИВ, затова решават просто да не ги питат искат или не! . Но да продължим се историята:

- по време на мандата на Доналд Тръмп руски и американски части често влизат в опасни и екстремни ситуации помежду си най-вече в конфликта в Сирия, където Русия подкрепя законно избрания президент Башар Асад, а САЩ подкрепят бунтовниците, включително най-радикалните групировки са въоръжени 'случайно' предимно с американски оръжия

- злите езици твърдят, че САЩ се възползват от безредието в Близкия Изток и през това време са изнесли стотици хиляди тонове нефт, абсолютно незаконно

Сега и кратка история на 'Майданите' по Европа и света:

- 2011 започват протести в Египет, след това Арабската пролет се разраства почти из целия Близък Изток, целия регион тотално се дестабилизира, резултатът го знаете; милиони мигранти в Европа, гражданска война в Сирия, която още не е приключила; много от хората не знаят, че и в Либия гражданската война ВСЕ ОЩЕ не е спряла напълно от убийството на Кадафи през 2011

- 2014 г. Евромайдан в Украйна, прозападни 'спонтанно' протестиращи излизат и протестите преминават почти в безредици; впоследствие самите САЩ9(Виктория Нюланд), признават, че са финансирали преврата с 5 милиарда щатски долара

- 2016 г. опит за Евромайдан в Турция: превратът не успява, танкове излизат по улиците на Турция, основният опозициомер и водач на преврата Фетулах Гюнлен бяга в САЩ след неуспешния метеж

- 2017 г. масови протести в Беларус, опит за беларуски Евромайдан - несполучлив, след това Беларус значително втвърдява курсва и още повече се асоциира с Москва

- 2022 г. 'спонтанни' протести в Казахстан, опит за сваляне на властта - Русия праща спец части, опитът за метеж е спрян за по-малко от 3 дни

След Евромайдан, Русия анексира Крим(реално си го връща, защото Крим е бил 'украински' около 50 години, а руски - близо 300), защото Крим е изключително важна стратегическа морска база, която ако попадне в чужди ръце заплашва националната сигурност на Русия

*** Пак по времето на мандата на Тръмп, САЩ излизат от договора за ограничаване на стратегическите оръжия по-точно договорът СТАРТ-2

*** От десетина години преди началото на войната САЩ управляват биолаборатории на територията на Украйна, разработват се патогени, включително специални щамове, които да са по-опасни за славянския подтип раса; умува се как такива вируси да бъдат прехвърлени на руска територия - една от идеите и да се заразят прелетни птици, които летят между Украйна и Русия

Декември 2021 г.

- Русия струпва огромно количество войски(около 300 000 личен състав, отделно танкове и тенхника), твърдейки, че започват учения

Средата на Декември 2021 г.

- Русия иска официални гаранции за сигурност и изтегляне на западните войски от Европа според уговорката направена през 90те години по времето на Горбачов

Края на Февруари 2022 г.

- Русия влиза в Украйна

Това е историята на украинския конфликт, колкото и да искате да има друга история(а то няма). Това е преглед на 30 години назад.

Да, Русия започна войната. Но не срещу украинския народ, а срещу настъпващия Запад.

От 2018г. насам Русия разработи някои от най-модерните оръжия без аналог в света, по-сепециално в областта на свръхзвуковите ракети и подводниците руснаците имат предимство без аналог и както се твърди няма да бъдат задминати в тези области още поне 1-2 десетилетия

Именно това даде самочувствието на Русия да започне войната. Да, Русия я започна. НО тази война беше ПРОВОКИРАНА.

Престанете с тази глупости 'неоправдана агресия', 'завоевателна война' и т. н. НЕ, Русия иска да изтласка по-далеч военната инфраструктура, която вече е на границите й.

Я се замислете как биха реагирали САЩ НА руски оръжия по границите им в Канада или Мексико да речем? ! Дали ще са спокойни и толерантни?

А в основата си пак става въпрос за ЕДНИ ПАРИ, РЕСУРСИ и ЗАБОГАТЯВАНЕ, защото Русия е последната неразграбена страна в света. Това е истината.

Якутия, област в Русия е по-голяма от Германия, Франция, Италия, Испания и Великобритания взети заедно. Да, ама в тия европейски държави се добиват ресурси от векове.

Там, по Сибир нищо не е пипнато още. Разбработили са си 1-2% от потенциала. Западът иска тези ресурси на всяка цена, защото хегемонията на САЩ и управляващите ги банки и елити е НЕМИСЛИМ без икономически просперитет, виждате как при всяка криза са изправени на нокти, фалити и т. н.

За да работи системата и капитализма има нужда да смуче ресурс. Без пари(а парите са ресурси) не става. Една от мечтите на Запада е в Русия да няма силен президент, да има демократично правителство, за да могат да направят майдани навсякъде, да настроят различните националности и групи една срещу друга, така както настроиха в Близкия Изток сунити срещу шиити, иранци срещу иракчани и т. н. и запалиа войни.

Искат такъв сценарий и за Русия, да е слаба, разпокъсана и да я ЗАВЛАДЕЯТ. Само че пред хегемонията и еднополярния световен ред има една пречка и тя се казва - Русия.

Русия се каза, че светът ще е МНОГОПОЛЮСЕН, че нямад а има само един център на властта, а Путин риторичнио попита:

'Защо ни е свят без Русия? '

Русия не може да бъде победена с военни средства. Запомнете го.

Т. Т.

89.   77, е голям кеф да се местиш през година-две от място на място, като си на 25-30 - ОК, после нали на даден етап ще искаш да уседнеш, представяш ли си колко е унизително да си пенсионер и да те подмятат наемодатели наляво надясно?

На Запад всеки е длъжник. В САЩ специално хората се раждат и умират с дългове. Още от колежа те подпукват със заеми за образование, после ипотеки, здравни заеми - отърване няма! На каишка си до живот.

А тук хората все още имат собственост, били сме от нациите с най-много собственост на глава от насеелението.

Ама и тук ще става така като на Запад - длъжници, под наем/със заем и това е - луксозен живот ама на заем и стрес 24/7

90.   87 Абе другарю. Прочетох само до твърдението, че някой бил казал, че НАТО няма да се разширява на изток. АБСОЛЮТНА ЛЪЖА. Никой нищо не е обещавал на москалите. Линковете може да си ги завреш... Руската пропаганда толкова е плъзнала в интернет, че може да ми дадеш всякакъв линк от всякакъв сайт. Тези, които сме живели тогава знаем каква е истината и никакви линкове не вървят. 90-те години гадния запад спаси Расията от разпад. Факт и то факт неуспорим. Гадния запад и най-вече гадните американци плащаха за охрана и поддръжка на руския ядрен арсенал. Дано на тия глупаци вече да им е дошъл акъла в главите и този път да разрушат разнебитената кочина Расия. Кочината не може да казва кой да влиза или излиза в ЕС, НАТО или където и да било. Света не се върти около кочината с ядрени оръжия. Заради претенциите ѝ да казва кой къде да влиза и излиза сега тя води война с Украйна. А западняците са лицемерни ГАДОВЕ защото не помагат на Украйна, а само я залъгват и украинците страдат от руския терор. Терор предизвикан от това, че народа на Украйна ясно каза, че не иска да е под руско робство.

91.   Пишеш само лъжи, а когато ти отговоря модератора не ми публикува коментара. Русийката освен икономическо се видя, че е и военно джудже като джуджака, който я управлява. Военно винаги е била посмешище и сега също ще стане посмешище ако лигавите лицемерни западняци помогнат наистина на Украйна.
Още в самото начало си написал скапана ЛЪЖА. Никой не е обещавал на москалите кой ще се разширява и на къде ще се разширява. Линкове може да си ги изсмучеш и от гз. Руската пропаганда има линкове за всичко. 90-те години САЩ плащаха за охрана и поддръжка на руския ядрен арсенал. Някои сме живели тогава и помним. Дано тъпите американци са поумнели и да са разбрали, че с кочината не може да има оправия и този път да я разрушат.

92.   НАТО няма да изпрати войски в Украйна защото западняците са едни лицемерни ГАДОВЕ. Могат да набутат Расията обратно в кочината, но не искат да си развалят комфорта и само залъгват Украйна докато народа ѝ страда от руските мародери.

95.   90, 91, не 87, а само ти пишеш лъжи. Аз написах един коментар, с който да ти оборя лъжите и простотиите, но естествено не ми го публикуваха, защото в него казах цялата болезнена истина. А на теб ти публикуват злобните русофобски простотии на килограм, не знам какво се оплакваш. И пак ще си го напиша, не ми пука дали ще го одобрите: НЯМА НИКАКВА УКРАЙНА. Има само Русия. Земята, на която сега й викат "Украйна", също по закон си принадлежи на Русия. В момента "украинците" се бият със собствения си народ, което е и целта на ФАЩ, за да разединят Русия, да я разпокъсат на парчета и да я завладеят по-лесно, но това как да го обясниш на западен укрофилски педал...

96.   Аууу тъпите американци се раждали и умирали с дългове!? И какво? Да не живеят по-зле от москалите? 35 милиона москали нямат топла вода, 65 милиона нямат достъп до отопление с природен газ, 90 милиона нямат собствен автомобил, 12 милиона нямат течаща вода, 24 милиона са с външни кенефи, ама нямат дългове. Ауууу невероятно! Отивам да живея в Расията! Тъкмо да попълнят малко бройката, че милиони руснаци се излъгаха да напуснат рая на земята и да отидат да се мъчат в САЩ и да задлъжняват.

97.   96, нарочно си закрих с ръката горната част на дисплея на телефона, за да не ти обръщам внимание на поредните ти простотии, които си издефекирал. Само ще ти констатирам една обективна, неоспорима реалност, която искаш или не, ще се случи - Русия ще си върне обратно законово принадлежащата територия, открадната ѝ от хамериканците преди 30 години и наречена сега "Украйна", и ще направи натовците на пух и прах, само да посмеят да прекрачат границите ѝ, и да се опитат да я ограбят отново!

51-81 от 81