Споделена история от Други

Искам да бъда отново млад
Здравейте, на 20 години съм и заради това сега се депресирах адски много. Иска ми се отново да бях на 15-16. Тогава беше по-различно, знаете ли защо? Тогава можеше да мечтаеш. Някак си понякога ме хващаше яд защо и аз не живея като по сериалите или така както исках, но винаги си казвах "в бъдеще ще бъде по-добре" и реално си мислех как ще стана успешен, как ще постигна много. Но сега нещата се промениха. Вече не мечтая, а ми се налага да действам. Не си мисля за това как ще променя нещата, напротив и това ме обезверява. Имам чувството, че все още сме 2018-а. Буквално сега гледах един филм който е излязъл тогава и не мога да повярвам, че е било преди 5 години. Все едно беше вчера. Имам чувството, че последните 4 години минаха без да ги усетя. Откакто дойде ковид нищо не се случваше, 11 и 12 клас половината време бяхме онлайн, после в университета половината година онлайн (даже не половината, а цялата) и сега си давам сметка, че времето за мен все едно бе замръзнало. Това направо ме побърква. Не съм сигурен точно каква мога да направя...

Коментари

1.   ти пък.. на 20 още си си хлапак. В момента съм на 45 и смятам 30-те си за най-добрите ми години.

2.   И аз искам да съм отново на 20, но на, няма как. Затова ще се опитам да изживея оставащите ми години по най-добрия начин :-)

3.   Аз съм на 23 и съща искам да съм отново млад. Колкото повече остаряваш, толкова по-бързо минава времето. Ужас.

4.   Преди да се усетиш и ще си на 50, животът е кратък.

5.   Времето лети бързо, животът е да се живее, защото бързо отлита, и няма връщане назад, освен да живееш пълноценно, друго няма смисъл в живота.

6.   Можеш да се радваш, че си на 20 и всичко хубаво предстои. Нито си престарял, нито си изпуснал нещо. Разбира се, детството е най-хубаво, защото друг се грижи за обслужването. Малко си се депресирал. Наистина, животът като че ли замря с тези ограничения. Но сега не е така, лято е и е много по-добре.

7.   Прочети в интернет за екзистенциалните кризи на човека - през тези кризи преминава всеки, за всяка възраст е различна. Ще надживееш този етап от живота си и ще дойде следващата криза. С една дума, всичко е нормално при теб

8.   Я излез от филмите, още по-добре от филма в главата ти. Приеми живота и не се лигавицата, като 5 годишен. Като станеш на 30 ужас, ами на 50.... леле. Порасни!

9.   Съжалявам, никога вече няма да си млад. Вече си взел-дал.

10.   Когато станеш на 30 ще искаш да си на 20. Тревогата ти е излишна и няма какво да го мислиш, така се живее по-лесно. Освен това времето върви напред и няма връщане.