Споделена история от Други

Инат
Според вас лошо ли е ако един човек е голям инат? И по какво може да се разбере дали някой е инат?

Коментари

1.   За мен това е първият грях. Не понасям запънати хора-хаби се твърде много енергия, която може да бъде употребена за нещо полезно. Инат може да се насочи и за постигане на положителни цели, но обикновено се ползва в отрицателен смисъл. Всеки малко или много е такъв, но с инатливи хора трудно може да се постигне съгласие. И, ако ти е някой близък, става доста неприятно.

2.   Добре е човек да инат, тъй като останалите хора са боклуци.

3.   Не дори е добро качество. Защото понякога хората се опитват да ти издиктуват как да си живееш живота, което не е тяхна работа.
Твоя живот - твоите начини да си го живееш.

Вслушвай се в какво ти казват защото може и наистина някой съвет да ти е от полза, но мисли с главата си, а не приемай всичко за чиста монета и имай собствено мнение!

Успех!

4.   Първо нека сме на ясно, какво е инат. Инат е глупашко налагане на волята. Но ако имат предвид УПОРИТОСТ, е това е друго нещо, тогава се влага постоянство, разум и логично действие.
Българинът не е успешен в нищо, поради магарешкият си инат. Но чужденците, тези на които завиждаме, те са упорити. Те още в утробата на майка си почват да мислят, да кроят планове, как ще преуспеят, когато се измъкнат от там. Те не разчитат на никого, а само на себе си. Рядко ще ги чуем да се оплакват и да обвиняват държавите си, че не им осигуряват живот. Докато ние българите "упорито" чакаме от държавата и на инат я плюем, не че не схващаме, че от нас си зависи, да си създадем комфорт.
Така че да се инатим, файда няма.
Но ако си създадем перспектива и я преследваме упорито, това ще доведе до прогрес, от това файда има.

5.   Не можем да обобщим ей така, казваш инат и всеки пречупва някакви неща през своята си фикция.
Има положение и ситуации. Да, в едни ситуации е добре в други не.

6.   Незнам колко е вярно, но баба ми казваше че инат човек се познава по това че има два върха на главата

7.   По принцип инатът е безсмислено упорство, така че не е положително качество. Да се запънеш като магаре на мост за нещо, дори да виждаш че не си прав само за да не признаеш грешката си не е признак за особен интелект или по-скоро е признак на огромно его.