Споделена история от Други

Относно мъжката голота
Прави ли ви впечатление, че във вестници и навскякъде из нета винаги се акцентира върху женската голота. Отвориш вестник и хоп-гола мадама. Но няма голи мъжаги по вестниците, защо така. Някакво по-странно отношение ли имат към мъжкото тяло, че почти липсва мъжката голота в масмедиите.
Как мислите.

Коментари

1.   За вестниците не съм много съгласна. Имаше преди години един поп-фолк певец (няма да споменавам име, за да не му спадна авторитета), който беше сниман на плажа по пенис. Но ако говорим за филми(без порното), си е точно така. Колко филми съм изгледала, в които са се показвали голи женски гърди, но никъде пенис.. (за съжаление)

2.   Като ти се гледа голо мъжко тяло, отивай в някой вмирисан фитнес (предполагам си мъж). Ако пък си жена, много по-лесно може да си съблечеш някой загорял чичак отколкото обратния вариант и от такава гледна точка е излишно да гледаме кочове на стероиди по списания и какво ли не. И не на последно място, ти в коя ера живееш, че четеш вестници. Стига сте купували помиярската пропаганда на олигарси, принтирана върху орезилена дървесна маса.

3.   Не ми прави впечатление. Просто женската голота продава.
Мъжката - не. Не е някакъв таен заговор срещу мъжете или жените. Всичко е до пари.
Ако мъжката голота продаваше, веднага щеше да бъде използвана за това.
Виж какво стана с американската бира Бъдуайзър. Сложиха травестит за рекламно лице и няколко месеца по-късно вече се борят за оцеляване, пред фалит.
Така че такова положение може да изглежда нечестно на пръв поглед, но дори жените няма да купуват продукти рекламирани от полу-голи мъже. Искат да има "равенство" но не им харесва...

4.   Не съм впечатлена от липсата на мъжка голота в медиите и дори на плажа.
Но това е просто защото съм свикнала с голотата и това не ме впечатлява. Вкъщи всички се разнасяме, често голи. Дали пред мен ще цъфне пенисът на съпругът ми, на синът ми или които ѝ да е, ми е все тази. Друг е въпросът, когато съм на секс вълна. Тогава и пенисът на кучето ме впечатлява, дето се казва.
Мисля, че използването на голотата, за добиване на материални блага, е грозно. Но това е мотор в търговията, женското тяло. Предимно в нашенските реклами. Прави се и от западните, но е доста по- рафинирано и няма мирис на порнография.

5.   жЕНската голота продава.

Голи мъже да щеш... На мен жена ми е казвала и знам, че за тях не е чак толкова възбуждащо да гледат мъжки тела, при нас мъжете е обратното - почти цялата стйност на жената идва от красотата и тялото й!

Т. Т.

6.   Да, и аз това го забелязах...
Ами жените имат по-хубави голи тела явно хах.
Имаше един френски филм, които бяха показали гол мъж (пениса се виждаше и тн), както и някои анимационни напр. "Dragon Ball Z", само това се сещам за сега.

7.   От подобно нещо се интересуват най-вече гейовете.

8.   Мъжете сме визуални същества и се впечталяваме от голото женско тяло, а някои мъже се впечатляват и от голо мъжко тяло.
При жените често в избора на мъж играят и качествата на мъже. Мъжете оставят качествата на жената на заден план повечето пъти.
Има списание в Сащ което се нарича Плейгърл и там се публикуват снимки на голи мъже. В България не съм чувал, да се издава българска версия на това списание.

9.   8 качествата да се разбира основно финансовите такива.

10.   Отиваш на някой нудистки плаж и там ще видиш мъжката голота....

11.   Виновни са начина, по който мъжете и жените възприемат голотата на "техния" и "противоположния" пол (кавичките са нарочни, тъй като за една част от народа тези понятия са с различен смисъл). Затова и мъжката голотия не се приема особенно радушно, просто няма кой чак толкова да впечатли. Биология, кво да правиш...

14.   Преди години мой пиятел -издател, емитира на пазара календар с голи мъже.
Повечето кадри бяха доста естетски, а и "аполоновците" си ги биваше...
Така и не успя да го реализира, та накрая достигна до извода:
"А бе аз като си купя календар с голи жени и си го закача вкъщи на никой не прави впечатление, но ако жена ми си купи календар с голи мъже направо ще я изселя заедно с календара
Та навярно за това не се котират снимки на голи мъже, а виновно е мъжкото "ЕГО"

15.   Еми самата аз като гледам лятно време разни мъжлета с ултра къси паналонки до задника и отпред прелестите им напират. Много гейско ми се вижда не знам за голотата. Може би съм старомодна...

16.   Хората са го казали - нещо от типа, че няма по-грозно от гол мъж. Е, за педалите сигурно изглежда вълнуващо.

17.   Разбира се, в други епохи и култури по съвършено друг начин са се отнасяли към голотата както на женското, така и, особено, на мъжкото тяло, отношението към което в наше време е така проблематично. Знайно е, че в древността хората съвсем не са се смущавали от голотата, и собствената, и чуждата, примерно на олимпиадите в антична Гърция спортистите-мъже са се състезавали съвсем голи. Нищо неприлично или срамно не е имало в това да се възхищаваш или наслаждаваш на красотата на красиви тела, било женски, било мъжки, понеже е ставало дума тогава за една здрава, неизродена, неопорочена от нищо естетика; та нашите тела са нещо природно-красиво, а как тогава природата да е „неприлична“? Както сега все още не се смущаваме чак толкова от голотата на животните – включително и на мъжките животни! – така тогава не са се смущавали изобщо от човешката голота, а пък изображенията на голи мъже, на полови органи и пр. са били така почитани, че са били поставяни на най-видни места; даже най-важните обществени сгради, храмове и на органите на властта, били украсявани с изображения на еректирал фалос! (Това, прочее, не е лоша идея, примерно, на фасадата на Парламента да сложим един такъв грамаден еректирал фалос, който би имал голямо символично значение по отношение на това какво мислим и какво искаме, пожелаваме да се случи на нашите политици! )

19.   Това лято бях на нудистки плаж и видях доста чичовци с виснали м... и Хем смешно, хем странно

20.   защото България е ориенталска държава и Българският мъжки екземпляр като такъв инстиктивно стои настрана евентуално името му да не бъде замесено в гей връзка и тотално да му се срине авторитета

21.   Е тука не е като в чужбина, нямаме списания като Playgirl примерно

22.   Пази Боже да няма! Живея в Лондон и тук е пълно с реклами с голи мъже. Просто защото е най-пед*ия град на планетата..

23.   Мъжете не обичат да се снимат с пениси в отпуснато състояние. Желаещи няма, защото ги тресат комплекси

24.   Защото таргетът е градивната мъжка енергия, която трябва да бъде разсеяна в какви ли не странични дразнители, но не и да се ползва по предназначение.

26.   Нямам тези гореописани наблюдения, че жените не харесвали голи мъже, напротив!
Като фотограф, който обажава да снима мъжки акт, многократно съм се опитвала да накарам публиката(по конкурси и изложби)да разбере, че красота има и в мъжкото тяло. Уви...

Принципно мъжки акт се снима доста по-трудно.. мъжете се оказват много по-срамежливи, трудно се отпускат и определено е нужна много повече комуникация преди сесия.
Притесненията им идват от това, как ще ги възприеме зрителя. Няма какво да се лъжем - в ориенталска България коментари от типа "къв е тоя педал" се срещат под всяка снимка с мъж.
Мъжката публика не може, а и не иска да приеме факта, че може да има някой друг мъж с по-красиво тяло от неговото, по-надарен е, привлича повече женското внимание.. и тем подобни комплексарски измишльотини. За това е супер лесно да се лепне етикет на модела, да се осмее публично и да се заклейми като неинтересен за гледане.