Споделена история от Други

Какво представлява "русский мир" / руски свят ?
Здравейте, някой от вас чувал ли е за доктрината на Русия русский мир(руски свят) и знае ли какво точно означава това понятие?

Не съм много запознат затова питам. Доколкото знам е виждането на руснаците за света и най-вече за влиянието им в бившите земи от Руската Империя(днешна Русия е доста по-малка от имперска Русия)

В смисъл ако американската доктрина за света е 'демокрация и свободни пазари по цялото земно кълбо', то руснаците имат "русский мир".

Лично аз не смятам, че ще станем Задунайская губерния или нещо такова, но като нищо може да се окажем в руската сфера на влияние след някоя и друга година.

Просто ако руснаците се окажат по-силни в момента ще седнат и ще се разберат големите(да се разбира САЩ и Русия и янките просто ще им кажат "окей, пичове, печелите; взимайте гърци, българи и сърби, но не пипайте Западна Европа - там сме ние.

На някой може и да му звучи цинично, но точно така са си поделили Европа Сталин, Чърчил и Рузвелт на Ялтенската конференция.

С тази разлика, че Великобритания вече не е империя и ще се разбират само САЩ и Русия.

Та, някой знае ли какво точно включва понятието "русский мир"?

ВИе искате ли да живеете в "русский мир"?

Ако попаднем отново в руската сфера на влияние, какво ще направите:

- ще избягате в някоя западна държава
- ще излезете по улиците и площадите да протестирате
- ще се равате, че отново сме заедно с руснаците
- просто ще се напаснете към новата ситуация и ще се опитате да си живеете постарому, просто вмеско английски ще учите руски и вместо университети в Западна Европа децата ще ходят в Москва и Петербург?

Това ли ще са разликите и има ли други? Благодаря

Коментари

1.   Ти може да не смяташ, че ще станем Задунайская губерния, но аз искам по-скоро да се окажем в Руската сфера на влияние. Доброто бъдеще на България не е да сме под влияние на НАТО и Америка, а да сме винаги в съюз с Русия. Ти виждал ли си колко бездомни хора живеят по улиците в САЩ? Отвори си малко по-широко очите.

2.   Бих емигрирал.

3.   Малко си объркал нещата - руснаците повече не ни искат.
За сметка на това, Турция наскоро ни облекчи режима за влизане - сещай се накъде вървят нещата.
Говедата не разбират нито от демокрация, нито от социализъм, следователно трябва да се обработват подобаващо.
Ще се нахлузва феса, но не е тайна и че няма да може да се бяга на никъде, защото още открай време не ни искат на Запад, а отскоро и на Изток.
Пригответе се за нови 500 години "присъствие" и нека дюнерите ви пазят.

4.   Младоци, защо не си гледате живота, а още зелени се опитвате да бистрите политика? За вас няма ли момичета, а си пълните времето с провокативни теми? Май излезе мода, да се печели от такива теми, кой ви плаща, от Козяк ли. С темата Русия най печелите, затова все нея дъвчете. Руский мир, не значи само свят, мир си има и друго значение, просто-мир, спокойствие, щастие. Точно това искат Русия, Запада да си гледа живота и да не обикаля като хиени отоло руските граници, а руснаците да си гледат своята къща. Това беше условието на Русия преди войната, САЩ се направиха на бабаити и се присмяха на тези условия, сега ще си получат заслуженото, но покрай тях, и вашият живот ще се скапе. Хайде викайте ура и плашете гаргите, Русия няма да уплашите, сами ще си го вкарате!

5.   Няма как да сме под руско влияние поради простата причина, че сме членове на ЕС и НАТО. :)

7.   Нещо си се объркал за гърците. 6- ти американски флот е базиран в Гърция. Там ушанка не може да припари.

8.   Номер 5, ти си егати наивника! В ЕС и НАТО сме само на хартия. Магучая расийская кочина коли и беси в Задунайская губерния.

10.   Номер 3 е дал добър отговор.

Забравил си Турция в уравнението. В зенит на Османската Империя външните граници са им стигали до днешна Унгария.

Сметката и друг път съм я казвал как се прави:

България 1989 г. е била близо 9 милиона население. Сега е под 7,

Турция е била тогава малко над 50 милиона. Сега е над 80.

Достане е вероятно да си станем турски протекторат, предвид, че са млада, силна и надъхана нация..

И не, Кирил Петков и Бойко Борисов, както и ЕС не могат и няма да ви спасят.

Т. Т.

11.   "Русскии мир" означава нещо много просто-всичко да заприлича на същата кочина, каквато е днешна Русия. Това, премесено с някакви претенции за зони на влияние, смесица от Руска империя и СССР. "Цивилизованата" част на концепцията касае главно културния износ, какъвто Русия няма от поне десетилетие. По едно време бяха тръгнали добре, но някъде след 2010-та зациклиха и вече отдавна нищо стйностно в областта на културата не създават. Сега с войната е още по-зле. Нещата стигнаха до абсурда традиционни техни съюзници като Казахстан и Узбекистан да им обърнат гръб. Китай.. ще ги търпи докато има полза от тях. Китайците си имат историческа традиция да не колят златната кокошка. Докато снася....

13.   Интересно е робското мислене на българина, все попадам на разговори кой да си изберът за господар или кой ще ги спечели за роби на поредната световна конференция, приемат че пак са изкарани на пазара за роби и се примиряват с това, дори сравняват кой робовладелец си мечтаят да ги вземе/спечели.