Споделена история от Други

Подкрепяте ли промяната на конституцията?
Това е много важна тема за българската държава, доколкото конституция се променя веднъж на 10, ако не и повече години. За нея все пак са нужни 160 гласа. Според вас поправките, които предлагат ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС добри ли са и ще доведат ли до истинска промяна в България?

Коментари

1.   Какви са тия поправки

2.   Не подкрепям

3.   Не подкрепям. но няма какво да направя, щом тези партии имат общо толкова гласоподаватели

4.   Здравейте, за мен лично в голямата си част предлаганите поправки на конституцията са доста добри и ще доведат до промяна. Колко тази промяна ще бъде истинска и дълбока само времето ще покаже. Но фактът, че 166 депутати от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС положиха подписите си под общ проект за промени в конституцията, показва, че наистина ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС мислят в една посока. Тук трябва да отбележа факта, че Борисов и Пеевски са страшно натискани от Брюксел и Вашингтон (Европа и Америка) да са в това правителство. Малко ме е яд, че заради страха на Борисов и Пеевски се крепи правителството, а не заради личното осъзнаване на тези двамата за промяна в България, но както и да е. Подкрепям идеята 24 май да стане национален празник, защото ми се струва по-обединяваща дата от 3 март. Привърженик съм за това да се въведе индивидуалната конституционна жалба до Конституционния съд, за да има всеки гражданин право да се обръща към този съд. Хубаво е и хора с двойно гражданство да могат да стават депутати, министри и премиери, защото хора учили и живяли в чужбина да могат да пренесат опита си в България. В много други страни хора с двойно гражданство могат да заемат тези постове. Помните какви циркове станаха с двойното гражданство на Кирил Петков, ГЕРБ-СДС внесоха жалба до КС, той я уважи. Петков каза, че преди да стане министър си е подал молбата за отказ от канадско гражданство и никой не можа да разбере в крайна сметка кой излъга, кой каза истината, какво изобщо стана. И за да няма повече такива сеири е добре да отпадне това ограничение. Накрая да кажа нещо и за президента Радев. Този човек брутално злоупотреби с Конституцията и законите. Добре е, както в другите държави служебното правителство да се назначава или от съдия, или от парламента, но да няма такава еднолична диктатура като на Радев.

5.   Не. Не подкрепям. Не одобрявам поправките.

6.   Българската азбука е ГЛАГОЛИЦАТА! Кирилицата е измислена заради Руснаците. 24ти май също
Аз лично нямам против и 24ти май да е, но вие русофобите сте шизофреници!

Колкото до другите безумия на парламента. Няма как да са 240 престъпника в една зала, да искат нещо да се промени и то да е за добро.

7.   Малко сме лудите като номер 4, които да подкрепяме тази гавра с конституцията. Това което наблюдаваме в момента от страна на управляващите е един опит за узурпация на властта. Щели да махат служебните кабинети, ами много ясно, че ще ги махнат, защото като им се разтури коалицията ще могат да продължат да управляват. Радев им бил проблемът. Толкова много бил преял с власт, че назначи за министри Кирил Петков, Асен Василев и Николай Денков. Самите те твърдяха, че ги бил оставил да работят в пълна свобода на действие. Сега удобно забравят това. Ама той Киро твърдеше и, че няма канадско гражданство, твърдяха и че няма да се коалират с ГЕРБ, ама какво друго да очакваш от една патерица на Делян и Бойко.

9.   НЕ!

10.   Единствената промяна която подкрепям е всички институции в България свързани с населението, агенцията по вписванията, преброяванията и така нататак да се обединят в една институция, а сайтът и да е с име bgliohman. bg. Защото това са българите. Поне символична промяна, защото ако се промени конституцията това няма да промени нищо дори символично.

11.   Конституция се промменя само след свикване на ВНС (Велико Народно събрание)

Управляват ви престъпници, които газят законните.

НЕ подкрепям незаконни промени

Т. Т.

12.   Единственото което подкрепям е ОСТАВКА