Споделена история от Други

Нова година - най доброто прекарване
С наближаването на коледните и новогодишни празници(има още доста време разбира се)но ми стана любопитно къде до сега и с кой ви е била най яката Нова година? С приятели ли със семейство или с някой друг? И на кое място? Би било интересно споделете ако желаете. И също прекарвали ли сте нова година в чужбина дали в Европа дали извън или пък на популярен наш курорт или ресторант във вашия град? Аз до сега основно с приятели съм прекарвал на домашно и и било топ с малки изключения. Мислех тази година за чужбина обаче цените са меко казано стряскащи. А и честно казано не знам дали би се получило не заради цената а просто защото си мисля дали няма да ми е тъпо аз съм купонджия по принцип и не обичам скучните вечери а притъпи са ми споделяли че в чужбина (освен Сърбия) си е просто вечеря и няма мн купон като за нова година както ние сме свикнали. За това се чудя дали би ми харесало ако някой е бил например(Лондон, Рим, Париж и др европейски градове нека сподели) а и за Гърция, Турция Сърбия също. Както и къде сте изкарали най яко. Дано стане интересна дискусия и да разбера тъй като не съм празнувал до сега нова година извън страната.
М23

Коментари

1.   Оф теми като най-добро море или най-добро прекарване на нова година са много глупави. Етествено че най -добре на всеки човек е с приятните за него любими хора, няма значение къде, ако любими хора са с теб, задоволени сте с добра храна и питиета имате покрив за спане местоположението е без значение.

2.   Със семейството и приятели на къща за гости с механа. Най-най хубава нова година в Копривщица. Точно на нова година по чужбина не бих тръгнала, заради задръстванията и промени в графика на самолетите.

3.   Скучно в чужбина??? Хаххахах върви в центъра на Мадрид за нова година да видиш колко е скучно. За мен е ужас, де. Милиони те притискат от всякъде, алкохолен дъх от Всякъде, дрогирани до козирките, дори в началната някой го бутнал на някоя... абе, за мен е все едно да съм в някакъв паралелен свят, с много по- низши същества, от които и ме е страх и ми се повръща.
Аз от 20 г си карам празниците в която и да е чужбина, само да не е България.
А последните години на море, на топличко, на плажа. Не понасям тази суета около празниците, лудницата в магазините, регетон или трап музика са ми толкова опротивели, колкото и чалгата.
Идват и други подобни на нас на плажа. В крайна сметка пак става купон. Мъжът ми задрънка на китарата, запеем, току се включат някои, привличат се и други и накрая се събираме всички, които сме там- музика, танци, смях, нови запознанства. Много по- хубаво ние от суетнята около манджи или в ресторанти, лицемери поздрави с хора, които виждаме 1- 2 пъти в годината, па размяна на подаръци... не.

4.   Организирайте си сами екскурзия до държава с традиции с коледните базари. Лично аз бих предпочела отново да посрещна някой път Нова година в Будапеща! Преди доста години бях около Коледните и Новогодишните празници и си изкарах страхотно с приятели. Почти на всеки по-голям площад сергии с коледни лакомства, разни групи свирят, пеят. Виждаш и тия с фирмените партита наконтени да тичат към съответното място, където се събират! На улицата много туристи, от къде ли не. Сега нямам представа, как е, защото това са спомени от преди мнооого години. Пътувала съм и с организирани програми през ТА, обаче все нещо куцаше в организацията или хората от групата бяха едни дразнещи особи.

5.   Нова година е хубав празник, у дома ти, ще ти е топ, облечи си нови дрехи, храна на масата, с приятелката ти, подарете си някои подарък и това е, а може до отидете някъде след празниците, така ще е забавно.

6.   Най-доброто ми преживявяне на този празник беше на 31ви декември 2022, когато с майка ми, баща ми и двете ми сестри отидохме във Франция, при братовчедите ни. Бяхме в техния апартамент в Париж и всъщност там празнувахме и Коледа, и Нова Година.