Споделена история от Други

Постоянно ме наричат аутист
Здравейте! Тъй като завърших 7-клас, трябваше да отида в по-елитно училище от моето. Избрах си го, защото ми харесваше профилът, а и ми стигаше балът. Обаче никога не съм предполагала, че ще попадна на толкова лоши деца... (учителите много ми харесват).. Постоянно момичета от класа (най-вече кифлите) ме наричат аутист, психопат, бавноразвиваща се, малоумна и т. н. Реално наистина нямам особено големи умствени възможности, въпреки че много се старая, не съм най-умната, но пък съм много мила с тях, помагам им, поздравявам ги и тн, просто на никого нищо лошо не съм направила. Дори в някаква Вайбър група ме бяха обиждали, че съм много грозна, забила и т. н. Казах на нашите, но те казаха просто да не им обръщам внимание. Какво да правя? (нашите казаха, че няма да ме местят)?

Коментари

1.   Знам, неприятно е, но научи се да не обръщаш внимание на такива неща. Няма как да избегнеш такива хора. Ако те преместят, там също вероятно ще има такива хора, може би учителите няма да ти харесват. Утре като пораснеш, на работа ще има такива хора. Няма как да живееш в някаква изолирана среда без всякакви хора, вкл. добри и лоши. Приеми това като експеримент да се научиш да не ти дреме.

2.   Провокираш комплексите Им, като огледало си за душевността им.
Не осъзнаваш, че имаш нещо специално, което ги дразни, като в приказката за грозното пате, което се оказва, че е красив лебед.
За съжаление не знам какво да те посъветвам... не мисля като родителите ти, че ако не им обръщаш внимание- няма да е 9роблем за теб. Ти си чувствителна душа.
Може би ако разбереш тяхната празнота, комплекси, страхове и липса на самосъзнание... за това и като овце се водят по стадото- ще разбереш, че си извън това стадо от еднакви, изгубени без водач, който да ги насочва...
Обичай си се, не зависи от тяхното мнение, но се налага да споделяш пространство с тях известно време от живота си.

3.   Игнорирай такива хора, общувай със коректни, има такива, зависи от теб да ги отсяваш и да имаш изисквания за точни отношения.

4.   Училището е място на което ходиш не само да се образоваш, но и да се социализираш, да се научиш да живееш сред хора от твоето общество. Всички знаем в обществото има лоши хора, а мястото където се учиш, как да се справяш с тях е училище, дали ще избереш да търпиш, да избягаш или да се бориш за своето място под слънцето, зависи единствено и само от теб, нито родители, нито учители могат да помогнат.
ПП. знай във всяко училище има такива лоши индивиди, в последствие ще ги има на работните места и бягството не е от добрите решения. Ако избягаш сега, се лишаваш от дадения профил образование, обаче ако един ден такова момиче е на по висок чин в работното ти място бягството те прави клошар, без покрив и храна. Затова не се ли научиш сега да се справяш, после е много по трудно

5.   Кифлите мачкат така различните от тях. Защото се учиш, добронамерена си, а те са тъпи и зли. Знаят само как да се чекнат. Всъщност ти казват, че си добър човек, симпатична, и ги е яд от това.
Наистина навсякъде има такива хора-училище, университет, работа, живот. Трябва или да падаш на тяхното ниво, или просто да не обръщаш внимание. Гадно е да търпиш тъпи хора, но няма как.

6.   Поговори с училищния психолог, класния ти ръководител. Все пак отивате да учите там, трябва да се спазва и някакъв етикет на общуване. Не е нужно всеки да те харесва, но не е и нужно да те обиждат и нараняват. Ако трябва го обсъдете и на родителска среща. Що за глупост е това, родителите ти да не искат да се намесят? Заради отношението на такива сополанковци, има деца, които може от подтискането и да се самонаранят, да започнат да бягат от училище, за да не срещат невъзпитаните си съученици, да прибегнат към опасни медикаменти... Мило момиче, наистина, не обръщай внимание на тези момичета. Тяхното поведение може да ти говори само, че нямат грам възпитание и са пълни с комплекси. В живота си ще срещнеш още много такива - на работното място, в магазина, на спирката, докато си чакаш автобуса и т. н. Пълно е с простаци навсякъде... Искай съвет от педагог как да постъпиш. Заради мълчанието и не взимане на мерки, такива лайненца ще продължават да тормозят нормалните деца с години.