Споделена история от Други

Искам да си купя къща в малко градче
Търся място в България, където да се преселя. Искам да е малко китно симпатично градче с топли хора и да няма роми. Доколкото знам и съм виждал, последните вече са мнозинство в градчетата и селата в близост до черноморието, в цяла северна България от Видин до Силистра, както и в по-голямата част от района на Стара планина. Поправете ме, ако греша. Има ли все още райони без роми? По възможност да е планинско градче. Искам да почувствам по-автентични, непринудени и благи хора и атмосфера. Може би Родопите са добър вариант. Помаците са добри хора.

Коментари

1.   Питай в агенция където се занимават с продажба на имоти в България, те са наясно с нещата и знаят, кое място е подходящо за теб.

2.   Кресна е един чудесен град.
Имаме си малко хълмче Мело, пясъчно, много приятно за бърза разходка. За по-дълга може да се отправиш към Малешевската планина, както и към Пирин. Климатът е страхотен. Има роми, но не са много и по принцип си работят, не се занимават със золуми. В града има детска ясла, градина, училище. Има църква и спешна помощ. Три поддържани парка и един изоставен. Климатът е много приятен, ако не обичаш сняг и лед. Хората не са лоши. Имотите не са скъпи. Има строителство, млади хора. Македония и Гърция са на две крачки. София също не е далеч, ако за нещо трябва.

3.   Широка лъка много ме впечатли, но трябва да си бизнесмен за там, тъй като едва ли има какво да работиш.. то май важи за всички китни места това.

4.   Първо научи се да казваш думата цигани. Второ - помаците не са толкова свестни, колкото си въобразяваш.

5.   Все ще намериш такова място, но са малко тези без роми.
Какво държиш да има болница например?

6.   Трявна

7.   Брацигово

8.   Белица, чист въздух, малко цигани, хубава природа, хората не са лоши

9.   Ох, Тряван е един от двата ми любими градове в България.
Наскоро гледах цените на къщите в и около Трявна и ○ ○ по- скъпи от някои къщи в Майорка... не знам каква е тя дивотия там.

10.   Не се излагай. Цигани има навсякъде, макар че ако трябва да сме откровени и българите не са много стока.

11.   Доколкото знам Брацигово е пълно с цигани

12.   11, онзи се бъзикаше. Иначе между другото Брацигово не е лошо, като изключим циганите.