Споделена история от Други

Да прочета ли Библията
Здравейте. Аз съм вярващ, често се моля на Господ, от време на време ходя на църкви. Но не съм чел Библията. В такъв случай се чудя дали да я прочета? Не съм дете, ама ми казаха че първо е хубаво да прочета детската Библия и после истинската.

Коментари

1.   Библията не се чете наведнъж, а максимум по няколко страници на ден. За да я прочетеш и осмислиш трябва да отделиш поне 2 години.

Т. Т.

2.   Глупости!

Прочети истинската Библия!

Поздрави!

3.   Не, няма смисъл да четеш първо детската Библия - щом не си дете!
Тя е за деца!

Но прочети първо Новия Завет - втората част на Библията! Там се разказва за земния живот на Божия Син - Господ Иисус Христос.

Това, че се молиш на Бога е хубаво! Но си купи и православен молитвеник, за да знаеш какви молитви да употребяваш за различните случаи и ситуации в живота! Разбира се, може да се молиш и със свои думи, но има много случаи, когато молитвеникът е необходим!

Това, че ходиш на църква е хубаво, но ако искаш да вървиш към Бога трябва и да се въцърковиш!

За да не пиша много дълъг коментар: има две теми, в които съм писал подробни коментари за Господни неща.

Прочети ги! - тук в този раздел са, но по-надолу:

Християнство
http://spodeli. net/3/story-175357. html
Мои коментари са: 1, 7 и 12

Колко често се ходи на църква?
http://spodeli. net/3/story-175321. html
Мой коментар е: 6

Ако имаш други въпроси - питай!

4.   Прочети Библията, за да станеш атеист.

5.   Тази книга се чете бавно. И не е просто да я прочетеш. Има много неща за осмисляне, които изключват варианта да си я четеш ей така в свободното време, за удоволствие.

6.   Библията няма нищо общо с Бога :)

7.   Не знам защо, но бездомници, безработни и клошари говорят за милостта на Бог по улиците на моя град. Защо Всевишния не им помогне и защо най-големите безбожници и крадци живеят по-добре и те в момента наследяват света? Злото стъпва върху труповете на наивните набожници. Отделно има репортажи как масово в църквите цари разврат и пиянство. Мислете малко с тези глави!

8.   Пак безбожници са тръгнали да коментират!

На такива искам да кажа: като не помагате - поне не пречете!

до 4
Напротив, повечето хора които са повярвали и са се обърнали към Бога: са повярвали именно след като са прочели Новия Завет!

до 6
Напротив, Библията е Божието слово. Фактологически е написана от различни хора, но под действието на Светия Дух!

до 7
Тези хора са станали такива главно поради свои житейски грешки, но именно в това положение човек по добре осъзнава, че всичко добро идва от Бога!
Да, в този свят дявола има голямо влияние, но във вечния живот няма да е така, а дяволът ще бъде в най-големия казан в ада... А тези, които тук са "онеправдани" - ще наследят вечен живот с Бога в Небесното Царство!
И не е вярно, че в църквите(особено за Православната църква) цари разврат и пиянство! Напротив! В Православната църква царуват мир, любов и Божията благодат!

до автора
Прочети Библията! Бавно и внимателно! И да - по-добре е да започнеш първо от Новия Завет!

9.   Номер 7, най-бедните хора са вярващи и аз съм го забелязал, даже в Библията имаше подобен цитат.

"Господ избра бедните сред вас да са богати на вяра"(цитирам приблизително)

Също подобен цитат е:

"Блажени са вярващите, тяхно е царството Небесно"

Както и :

"Мнозина от първите ще станат последни, а последните първи"

Тоест, когато дойде Денят на Страшния Съд, тогава окончателно ще се реши кой ще отиде в рая и кой ще се мъчи в ада.

Тогава неправедните пари няма да помогнат, ще се спасят само добрите и вярващите.

10.   9, религията е измислена точно за да успокоява бедните, че няма проблем да живеят мизерно, някой ден на небето ще са ок :-) Затова повече бедни са вярващи, защото те имат нужда от това, на богатите не им трябва.

11.   Имаш нужда да отидеш войник или да видиш зора по друг начин. Нещо си се разлигавил и си въобразяваш, че си вярващ. Що за тъп въпрос - като искаш чети я. Смяташ, че ще ти стане нещо от четенето ли или да не си загубиш времето (което явно губиш по много начини).

12.   Разбира се. Всеки човек трябва да прочете Библията, това е любовното писмо на Бог към нас. Моят съвет е да четеш на ден по няколко стиха, като размишляваш над тях, но заедно с човек, който познава и разбира Словото по-добре от теб. Тоест, да направите библейско изучаване. Примерно с някой пастор на евангелска църква, или просто човек, който обича Бога и знаеш, че не само се води християнин, а и живее по начина по който Бог иска да живеем. Човек с твърда вяра и любов към Бог, на когото можеш да се довериш, че ще те въведе в Словото по правилен начин. Успех!! Може да пишеш после какво е станало, аз ще следя темата ти. : )))

13.   Посети сайта jw. org след това можеш и да си изтегнеш приложението Jw Library, и в сайта и в приложението има много интересни статии и видеа за начинаещи в четенето на Библията.

14.   Аз съм чел Библията и Корана и след като ги прочетох се убедих, че съм бил напълно прав... Измишльотини за шарани :)

15.   Направи го. Както казват хората - трябва да се чете бавно, за да асимилираш написаното. Аз също съм си вярваща и преди няколко години започнах да я чета. Въпреки че съм я прочела вече, до ден днешен пак го правя. Винаги излиза нещо ново. Понякога просто отварям случайна страница, като преди това съм се помолила да е нещо, което трябва да прочета точно в момента. Тооолкова пъти не е само случайна страница, а това, от което имам нужда...
Със сигурност си заслужава да си инвестираш във времето с това. Ще те накара да се чувстваш по-добре. Гаранция ти давам.