Споделена история от Други

Леене на куршум
Здравейте. Имам съмнение че от доста време насам съм прокълнат. Никога няма късмет в живота, няма ги тези неща които са ми потребни, а други хора ги имат. Винаги ми се случват лоши неща. Чудя се дали има смисъл да отида да ми леят куршум.

Коментари

1.   Няма смисъл.

2.   Не мисля, че има лошо да отидеш. Ако не помогне, няма да навреди поне. И аз съм същата, в абсолютно нищо не ми върви, не преувеличавам. Всяко нещо, ако се получи изобщо, е с адски мъки и наистина си мисля, че съм прокълната.

3.   Леене се прави срещу нещо, от което си се стреснал. А не против проклятие.

4.   Мда, давай пари на вятъра.
Човек сам си гради съдбата със своите думи, действия и избори. Проклятия има по филмите и книгите. Нашите пра-пра-прабаби и дядовци са винили злите зли и магии, защото не са познавали света и науката. Има градушка-проклятие. Някоя изгуби бебе-магия. Някой се разболее- пак магия. Леенето на куршуми си е и езически ритуал. Както и баениците и ходене по врачки. Шарлатанки като цяло.
Ама в 21-век при наличие на всякакви технологии, изкуствен интелект, да вярваш, че парче метал ще ти оправи живота, е смешно. Живей в реалността и поемай отговорност за изборите си.

5.   Не трябва да правиш такова нещо!

Ако си кръстен православен християнин - отиваш в близкия православен храм и говориш със свещеника - и той ще ти каже какво да направиш!

Ако не си кръстен - тогава го направи! - в православната църква и също поговори със свещеника по тези въпроси!

6.   Послушай номер 5. Леене на куршум, ходене по врачки и подобни, не само, че няма да ти помогнат, ами ще ти докарат още проблеми.

7.   Ако погълнеш достатъчно от леяното олово, може да ти прочисти лошите мисли наистина.

8.   Ти, освен прокълнат, и сакат ли си роден? Нямаш ли ръце? Не можеш ли сам да си отлееш? Куршума си го отливаш, гилзата си я изтегляш от заготовка, а барутът - е бездимен барут трудно сам да си приготвиш, но черен барут - смеси сяра на прах (чза), дървени въглища, смлени на прах и калиев нитрат (чза), също смлян на прах. Омеши ги - сложи барута в гилзата, после постави куршума, запечатай гилзата и си готов за стрелба.

9.   Среща и последваща терапия с психотерапевт, е най- доброто решение в такива случаи. Иначе проблемите могат да се задълбочат толкова много, че да не може човек да излезе от тях.

11.   Дядо Руси се спря пред вратата и погледна през ключалковата дупка. Погледна и изтръпна: сред стаята стоеше Милуш. Неговият Милуш, с хайдушка премяна, с високи бели навои и с кръстосани черни върви на тях. На главата му калпак с лъвче, в ръцете му сабя. Зад него други играят талим с пушки, трети, наклякали до огъня, леят куршуми и правят фишеци.