Споделена история от Други

Осиновяване на питбулоподобно
Здравейте, реших да осиновя куче от приют от заглавието се разбита какво е. Става въпрос, че кучето е участвало в боеве през първите 4 год от живота си , сега е в приют от 4 год.
Кучето е дебеличко, доста дружелюбно към хора, в приюта когато го разхождам не обръща внимание на другите кучета, а това казват и хората няма проблем стига да не му се нарушава личното пространство. На 8 Год е много ми харесва и се привързахме един към друг, въпроса ми е вие бихте ли го взели, понеже от семейството ми казват вземи си бебе, за да ти е вярно да не нападне котката в дома, да не нападне теб и разбирате.... Аз искам последните год от живота му да ги прекара на по-добро място вие на какво мнение сте :) Благодаря.

Коментари

1.   Това с котката може да бъде проблем. Друг проблем не виждам. Според мен го осинови, но много внимавай да не остава само без надзор в една стая с котката.

2.   Осиновява се дете, не куче!

Аз смятам, че като толкова искаш куче, по-добре си вземи новородено, за да може да го възпиташ както трябва!

Това 8 годишно, вече е старо куче и е безсмислено да си вземаш такова, а и скоро(вероятно до няколко години) ще умре, защо да си причиняваш такова нещо?

3.   Ако искаш да си докараш проблеми за цял живот като захапе теб, някой от роднините ти или случаен човек на улицата давай. Утре ще тръгне към бебе в количка, бягащ човек в парка или възрастен с бастун, защото го вижда като плячка и инстинкта се е събудил. Веднъж озлобените за бой кучета никога не се реабилитират. Това, че живее в изолирана среда и не прави проблеми нищо не значи. Я го пусни навън… 100% от тези кучета трябва да се евтаназират. Това е все едно да вземеш обучено ловно куче и да искаш да не напада кокошките на село.

4.   С такова куче в домашни условия може да се справи само човек с голям опит във възпитанието на кучета. Помисли дали имаш такова образоване! Ами ако нападне съседско куче и го разкъса плащат ли ти се съдебни разходи и други разноски?

5.   Щом искаш го осинови, ще му направиш живота песен на горкото животно. На такива като номер 2 стойкаджии с купени кучета - това не са истински кучкари, не слушай такива уж човеци със натякването и удивителния знак накрая. Евала за желанието авторе, да помогнеш на това изоставено животно.

6.   Мой приятел си взе така куче участвало в боеве. С хората беше много дружелюбно, обаче с другите животни... така, че щом имаш котка, не мисля, че е добра идея.
Иначе браво, че искаш да превърнеш последните години на едно изстрадало куче в хубави, но трябва много да внимаваш с останалите животни, котката, но и другите кучета в парка. Ще го заведеш в парка, ще дойде някое кученце да му се зарадва... не знаеш как ще реагира и може да стане трагедия. А у вас трябва вечно да си на щрек къде е котката, къде е кучето и да не би да се засекат в стаята.
Обмили го добре.