Споделена история от Други

Искам да остана на саме с мислите си
Здравейте, както заглавието казва искам да остана сам с мислите си. Може би за 2 седмици, но без телефони, Интернет, компютри, музика, хора, задръствания и всякакви подобни. Искам да съм сам за известно време и да се отдам на разсъждения. Искам да осмисля нещата. Намирам се в много тежка за мен ситуация от 10 години и стигнах до извода, че не съществува решение, колкото и депресарско да звучи. Не съм депресиран, ходя на терапия, но просто искам да се откъсна за някакво време.

П. С. Не няма да ви споделя какво ме тревожи. Ако знаете такова място само тогава пишете. Злобни хора не искам в коментарите ми.

Коментари

1.   Палатка, въдица и някой язовир, примерно Овчарово

2.   Изчакай още малко да се стопли първо. Вземай една палатка, раница с най-необходимото и хваща към някоя планина.
Колкото по- нависоко, толкова по- близо до себе си ще бъдеш...
Кой си ти? ! Не как са те възпита ли, как се казваш, какво имаш, не, Кой си ти? ! Две седмици са предостатъчно време да си отговориш.
Ако трябва да умреш-умри! Не физически_ другото, което не е твое, което не си ти.
Успех!

3.   Вземай една палатка и върви в гората.

4.   Всеки проблем има решение. Така разсъждавам аз. Дори и ако става въпрос за смъртоносна болест, това което искам да направя през оставащото ми време е, да осъществя максимален брой мечти, цели, желания.

5.   Всеки проблем има решение, ти нямаш защото се върти в твоето си кръкче. Сайта е анонимен, сподели и виж колко съвета ще получиш.

6.   Авторът съм.

Не, някои проблеми НЯМАТ решение.

Света не се върти около вас! И е супер токсично някой да ми каже, че от мен зависило всичко! Ако имаше малко мисъл в тъпата си глава щеше да осъзнаеш, че НЯМАМЕ контрол над ПОЧТИ НИЩО.

Само един ПЪЛЕН ЕГОИСТ може да каже, че от него зависи всичко, нали си мисли, че света се върти около него.

Мислех си за някое място, къща или нещо, някъде където да отида, да се откъсна от тоя прокажен свят и гнусни хора без капка морал и ценностна система и мисъл в главата си!

Ако имате адекватни предложения казвайте, ако само да си чешете езиците просто не коментирайте! НИКОЙ не иска да ви чете философиите.

7.   Има хиляди къщи или хижи, които ги дават под наем, намери си някоя на по отдалечено местенце, наеми я цялата за 10 дни и си ти човека. Има и десетки изоставени села товариш колата с нов вакумиран матрак няколко одеала, брадвичка, хубав нож и такива принадлености и отиваш в някое изоставено село все ще има една стая с здрав таван, колкото да не те вали дъжд. Или може би търсиш нещо безплатно, но да има и удобства и спокойствие?

8.   Има сума ти фирми и сайтове за имоти, като искаш къща, търси там. Тук не сме брокери, нито продаваме имоти. Потърси в нета, има села с няколко човека или напълно запустели. Можеше да се сетиш и сам.

9.   Автор е, повярвай, много хора са изпадали в такива състояния. Някой го правят, други не. Зависи дали имат възможност да се откъснат.
Ти не искаш мнение. Ти имаш нужда и искаш да направиш нещо. Направи го! Не е нужно да уведомява всички хора.

10.   Чувствам се точно като теб авторе. Но не търся изолация само за седмица-две, а за цял живот. Тук в тая див зверилник, наречен Земя, е адът. Това е истината.

Ако имаш финансова възможност можеш да отидеш в някой отдалечен хотел или мотел за седмица, напълно сам. Или както казаха преди мен на палатка като се постопли.. Има къщи за гости които във всяко село можеш да намериш в грабо, например. Ако е около Смолян няма и да е толкова скъпо предполагам. Зареждаш две чанти с храна и изчезваш от света
:)

Ж33