Споделена история от Други

Истината за Запада и техните ценности
Първо искам да кажа, че съм 20 годишен емигрант на запад или по точно в Нидерландия. Запалих се по Запада като дете, когато гледах западните филми. Как всички там живеят щасливо един охолен живот със скъпи големи коли, перфектни условия на работа, скъпи поливки по няколко пъти през годината, възпитани принцип и и морални бели хора. След години разбрах жестоката истина. На запад големите скъпи коли се карат от богата класа, която е не повече от 10 процента от населението. Средната класа, която е около 70 процента, кара малки коли нисък клас, заради ниския данък. На запад е трудно да си богат заради прогресивните данъци. Колкото повече печелиш толкова повече плащаш. Може да стигнеш 70 процента данък доход. Масово живеят под наем, защото една скапаня къща в нидерландско малко захлупено село е вече 300 000 евра. С три спални дето са по няма и 10 квадрата спалня. 20 години ставаш роб на банката, през които ако се разболееш или останеш без работа пак ще си под наем, само че с доста финансови загуби вече. Шурубадженащината от, която толкова много ревем в бг си я има и на запад. Преди години бях освободен от работа, защото на нашия супервайзер жена му останала без работа и тя беше наместена без каквито и да е интервюта и качества на мойто място, а той дори нямаше смелостта да ми каже в очите, че съм уволнен, а го направи през трети човек. Общо взето не хора, а мишки. Мишкаджийството е основна черта на характера и. За разни бивши наркомани и бивши алкохолици има цели сгради построени с жилища работи армия от специалисти за да им бъде помогнато, има квота от социални жилища, които им се дават да живеят в рамките на година, а нормалния работещ семеен човек, трябва да чака за тази квота социални жилища десет години. Масово хората ползват колела, защото да притежаваш кола е много скъпо и не всеки може да си го позволи. Това за икономическата част. Нека поговорим за техните ценности. Техните ценности се градят предимно на егоизъм. Повече самотници и бездетници от в Нидерландия не съм виждал. Сегашния премиер дето го добраха националиста Херд Вилдерс женен няма деца. Тотален егоист. Бившия премиер преди него Марк Руте, стар ерген на 56г. няма деца. Педерастията се стимулира и манифистира на всякъде. Над училищата им за средно образование с гордост се вее гей знамето. Че в Берлин си има цял гей квартал. Деца може и да нямат, но кучета и котки имат всяко семейство. Преди време работех в една фабрика дето половината ми колеги отдавна бяха минали 35г. и бяха бездетни. Даже един от тях с гордост ми показваше на снимка каква хубава котка има и ми обесняваше как не може без нея. Употребата на дрога на запад си е съвсем нормално. Всички знаят за кофишоповете в Нидерландия. От къде и как изява обаче дрогата там не е много ясно по колко легален начин се зареждат. Проституциятя напълно легална. И то не в някакви клубове извън града, а полуголите проститутки може да ги видиш зад витрина в центъра на всеки по-голям град. Разрешено е осиновяването на деца от гей двойки. Например двама мъже могат да си осиновят дете, което е отнето от държавата от някакво нормално хетеросексуално семейство. В къщи можеш да си павкаш джойнт пред децата. Ей това е истината за Запада, дето толкова ни го хвалеха и дето искаме да ги стигнем.

Коментари

1.   Споко, времето на западния човек изтича безвъзвратно. Скоро ще навлязат тълпи негри и араби и ще насилват по улиците де то е женско. Та да видиш тогава неможела ли европейката да ражда. То даже няма и да са изнасилвания, те сами ще се пускат, защото едно че са незадоволени от полу-потентните си мъже или педали, а друго, че жената по принцип гледа с одобрение на по-силния, който чрез нея ще стартира новите гени. Всичко това ще стане много скоро, само стойте и гледайте.

2.   Защо си още в Холандия? Не ти харесва там - напусни ги. Няма да ти се разсърдят, няма да им липсваш.

Защо вместо в Холандия не имигрира в Русия? Там ценностите са различни, истински, запазени. Ще те приемат и ще те оценят. И ти ще си щастлив!

Защо не се прибереш в България? И тук има възножност

3.   Аз съм напълно съгласен с теб, но едва ли някой от коментиращите тук ще ти повярва на изложението в темата ти. Аз също живия в чужбина (няма да споменавам държавата) и едва понасям политиката на държавата, но нямам друг избор заради възраста ми. А тези които управляват днес Б-я нататък водят и нашата държава, абсолютни слуги са на безморалния запад. Следи как ще ти отговорят някои коментатори.

5.   Всичко окей докато не започна да наричаш егоисти хората без деца. Откъде някъде си позволяваш да правиш такива изводи, след като 1. Не знаеш причините поради които нямат деца 2. Това си е техния личен живот и те решават как да го живеят. 3. По никакъв начин не засягат останалите.

Не стига че са те приели там при тях, а ти си тръгнал да ги злепоставяш и обиждаш. Ако наистинс беше толкоз лошо там, нямаше 20 години да киснеш. Аз не познавам Холандия и не знам какви са им ценностите, но е очевадно че същите тия ценности при тебе липсват. Вместо да сочиш останалите че са криви, вземи погледни себе си. Защото е много нахално и нагло да отидеш в друга държава и да се възползваш от всичко хубаво, което ти дава, а зад гърба им да ги плюеш и съдиш. Подло и отвратително. Много ясно що за псевдоморалист си.

6.   О я стига. Хората живеят в село, защото не искат да се бутат в големия град. Живеят под наем, защото целта на живота не е да трупат и да осигуряват правнуци. Къща може да струва 300 000 Е, а колко струва панелка в разпадащ се блок в София? Живея в чужбина 4 ти месец съм в болничен, не съм платила 1 цент, в България щеше да ми струва хиляди лечението, защото се плаща. Получавам си болничния, подкрепа от касата, какво да искам повече, в България дори баня няма в стаята. Може къща да струва 300 000, но колко изкарваш, в България хората не са ли роби на банката, но колко изкарват? Милиарди се пращат всеки месец няма рода без такъв доход от мигранти. Работа има много, какво ти пука, кой взели, ставаш и търсиш нова работа, сякаш друга фирма в Нидерландия няма.

7.   Нали знаеш, Рим рухва заради нисък морал. Идват варварите и унищожават всичко, а сега същото я чака съвременна Европа. Знаем какви хора и откъде прииждат в Европа, нали? Не е нужно да изпадаме в подробности. Достатъчно е само да отбележим, че моралното състояние на Европа е доста зле. Тия дето дърпат конците всичко да върви в тая посока, ще бягат към космоса.
.

8.   Ми върни се тогава. Тук цъфтим и връзваме.

9.   Отивай на изток нали там е рай. Холандия го храни и пои то пусува. На 20 години бил ама преди години какви неща му се случвали на работа. Вие копейките сте яко бавни ве пич.

10.   Холандия е клозетът на Европа в почти всяко едно отношение. Трудно е да си представи човек, че може да съществува такава клоака, при това в центъра на уж "цивилизования свят". Всичко, което си описал, е вярно. Даже си прекалено мек. Най-лошото в цялата история е, че тези уродливи неща постепенно пристигат и при нас.

11.   На двадесет години си, но преди години са те уволнили?
Кога завърши дванадесети клас, кога се премести, кога започна работа и колко скоро те уволниха?
Берлин е в Германия, а не в Нидерландия, хомосексуалните ли са ти най-големия проблем? Да обаче и те са хора и те плащат данъци и често са образовани, интелигентни с ценностна система.
В България се употребяват наркотици, има много несемейни хора и без деца, а колко още неща не са наред...
Никъде не споменаваш, че си се върнал в България, какво чакаш щом там е толкова лошо?

12.   Оф, поредния евроскептик и плювач на Запада, пък продължава да си седи на "гадното" вече 20 години. Вече започвам да си мисля, че ви плащат да пишете такива теми.
Ами ела си в България, да те видим как ще си купиш апартамент за 200 000 евро в Манастирски ливади с 1500 лева заплата, като за да си стигнеш до апартамента е възможно да трябва да газиш в кал, понеже няма асфалтирана улица.
Хората карали колела, понеже нямали пари да поддържат кола... А тук Сульо и Пульо, може и да няма какво да ядат, но ще осмърдяват въздуха с 25-годишната си трошка. Не, хората там просто са осъзнати и мислят много по-рационално. За какво им е автомобил, като с него придвижването там е по-трудно? Не замърсяват, извършват физическа активност, която е добра за здравето им. Но, не "по-хубаво" е тук, когато 120-килограмов Ганьо го мързи да отиде дори до магазина, който е на 5 минути пеша.
Тези отнени деца едва ли са отнети съвсем без нищо и едва ли семействата им са "нормални хетеро двойки".
Да, данъците са големи, но и възвращаемостта за общественото благо е голяма и се изразява с хубава и поддържана инфраструктура, социални и комунални услуги. Това го разбирам донякъде - че може да остава усещането, че социалните блага не са разпределени справедливо, т. е. че изработващите повече не са в голяма степен рецепиенти на социалните услуги. Така работят обаче социалните системи, и в България в някаква степен е така. Мразените IT-та, например, взимат големи заплати, но и плащат най-много осигуровки като абсолютен размер. А получателите на тези средства от бюджета не са те, а са пенсионери, безработни и социално слаби. Ако измислиш по-добра система за социално осигуряване, може да я споделиш.
И да, всеки що-годе интелигентен човек знае, че перфектни държави не съществуват. Западните демокрации обаче дават нещо много хубаво - свобода. И ти я имаш, включително и в посока да живееш, където ти харесва или смяташ, че ще ти харесва. Ако те дразнят западните ценности и ЕС генерално, дори и България не би била подходяща за теб. Но пък има държави с "източни, традиционни православни ценности". Аз все още чакам момента да видя поне един плюещ наляво и надясно по Запада човек, който да е емигрирал на Изток.

13.   до 11

Авторът има предвид, че е от 20 години емигрант, а не че той самият е на 20г.

Авторе, напълно съм съгласен с теб!

Аз съм православен християнин и се радвам, че съм се родил и живея в православна държава - България! Слава на Бога!

Всички прогнили морално неща, изкривявания и извращения - идват от запада!

Единственото лошо при нас е, че се появиха продажни прозападни политици, които се мъчат да тикат България към запада.
И излъгаха и заблудиха хората, и те им се довериха...

Съветът ми към теб е да се прибереш! Родината и си е родина!

14.   Заподните "демокрации" давали свобода? Божеее....

15.   На Запад се правят анонимни телефонни линии да докладваш комшията, ако се съмняваш, че поршето му е придобито по незаконен начин? Даа досничествоото дето се оплаквахте по комунизма си го има с пълна сила и на запад и се стимулира от власите. Разделя и владей! Сам човек е слаб и много по-лесно се управлява и по-трудно може да се опълчи на властта пък ка коли да прави революции. Цялата тая работа с педерастията, със отворени връзки с 62 пола, с мачкане на мъжкия авторите целта е хората да останат сами. На много малко хора им стига акъла да разберат целта на днешните европейски ценности. Но не далеко времето когато ще заиграе калъча. Ще се лее кръв. Западна Европа не е на западно европейците, това е земя дадена от Бог на човека.

Автора

16.   В Нидерландия ставаш роб на банката за 20 години, а в България за 30-35 години, понеже не всички имаме собствено жилище в България в наши дни или има от кого да наследим на готово и сме проучили пазара, както и заплатите. Поредният неадекватник, който плюе по хубавото, но стои на него. Дори не ти изчетох докрай мозъчния напън, рядко срещам толкова километрични глупости. Аз уж от по-големите трябва да се учим….
Ж25

17.   Като по - млад, бях на запад. Още тогава видях какви измекяри са всъщност западняците. Всички са толкова фалшиви, толкова изкуствени, че просто няма накъде.

Бях в Швейцария. Там педалите също са издигнати на почит. Шефът ми там беше гей и глобяваше с 300 франка всеки, който отказва да си сложи значка с педалският флаг. Когато отказах и ме глоби, напуснах. HR-ките ми обясняваха, че не било хубаво да напускам така и че това било дискриминация на база сексуална ориентация. Махнах се от тази държава.

Пробвах в Германия. Там положението беше 50:50. Пак имаше педалщина, но като че ли беше в по - малки количества. Имах колеги педали, но си бяха нормални хора - идваха, работеха и си отиваха. Никой не развяваше педалското знаме, никой не искаше да се проявява специално внимание към тях и т. н. Но германците са студен народ. Те са свикнали от работа вкъщи и обратното. Рядко излизат. Да се съберете колеги както тука - абсурд!

Сега, на 42 години, нямам никакво желание да излизам в чужбина. Жената ми е подхвърляла някакви идеи, но аз съм категорично против. Тук е кенеф, пълен с откачени копейки и русофили, но поне няма разни измекярщини с лгбтщикинжи и друга измет.

18.   Запада 4 000 000 Е дневно превеждат българи от чужбина. Защо ли?

19.   Има разминаване между думи и действия. Плюеш, а седиш там.

21.   Поздравявам те за трезвия поглед върху нещата, трябва да има и хора като теб, които да отварят очите на нашите заблудени сънародници, които като чуят Западна Европа и си представят реки от злато и чували с пари.

В Холандия специално не съм бил, но малката ми братовчедка е там и въобще не е очарована. Имам познати и роднини почти в цяла Европа и въобще никъде не е цветя и рози, може би с много малки изключения като Швейцария и Скандинавските страни.

Върл капитализъм е, цените на имотите са страшни, лечението(пак с изключение на скандинавските страни) е безобразно скъпо и да не дава Господ да се разболяваш!

От всичко хора, които познавам НИТО ЕДИН не съм видял да си е променил тотално живота след като се е преместил, може би с 1 изключение. В 99% от случаите ако си обикновен бачкатор в БГ ще си същия и на Запад.

Т. Т.

22.   За нямането на деца - върви в Индия, там имат ценности и много деца. После ще си спомняш с умиление гейовете от Холандия и ще си викаш "Ей, културни хора, нормални".

23.   На запад карат коли под наем защото така е много по-изгодно, а не защото са бедни. Имам един роднина в Германия, той плаща 400 евро наем и кара последен модел КИА която ако беше купил за 50, 000 евро едва ли след това щеше да продаде за същата цена. Защото колите бързо губят себестойността си. А и се чупят, имат скъпа поддръжка а като си на лизинг всичко това ти се покрива. Беше я ударил веднъж в една верижна катастрофа на аутобана и му дадоха друга по-нов модел. Някои хора плащат и каско всяка година. Така че не говори без да знаеш, карат под наем и още как.

24.   Чудя се защо ти и хората като тебе които те подкрепят в коментарите си просто не избягате в Русия???

Защо се мъчите в изгнилия запад? Идете направо в Рая - в Русия или евентуално в Северна Корея.

Защо? Защо? Защо?

25.   То за това на времето след комунизма падна голямата агитация. Да гоним Американците, западняците, че било много рахат. Пък тук бедни, бедни, ама имахме ценности, гората задружни и топли. Сега се видя че всичко е шитня, ама ние стигнахме западняците, човек с човек не могат да се гледат, кланета през ден, разстрели всяка седмица. Гледаш на улицата всеки втори пред бърнаут, не се знае кога ще изпуши и кой ще убие, иначе добър човек, ама му копнало.
Та квото искахме това стана. Е и ти, мечтата си изпълни и видя че не било толкова розово.

И съвет от мен, не съди хората. Аз деца нямам, нямам и жена. Живея си прекрасно и така. Дете не искам, защото не виждам как това клето създание ще е добре в този измислен свят. Жена нямам, защото всичкото дето не е отишло да проституира по западния свят се е избримчило и само гледа да докопа някакви пари тук, ако може по любов, без да си дават много зор. Читави гора почти вече няма, повечето с крехка психика откачиха, други станаха от масовката, защото да си добър и тих, значи обществото да ти се присмива и да тв отхвърли, модерно е да си груб, глупав и нагъл.

26.   До 25: Ценности сме имали след комунизма викаш? Хахахахаха!
Баш в най-мутренските години сме имали ценности... Истината е, че целият преход се криминализира по съветски модел, мутрите ни са копие на техните мафиоти и олигарси. И тия същите са продукт на "невероятното" комунистическо образование.
Истината е, че морално и културно ни дели цяла пропаст със Запада, но това не е защото сме си внесли техните ценности, а защото, заради насаждане на манталитет и опростачване започнали още при комунизма, не успяхме да се адаптираме към западния свят и демокрацията.
Ето - днес пиян и дрогиран отнесъл спряла на червен светофар кола и шофьорът на спрялата кола е с опасност за живота. А пияният и дрогиран е на 55г. - продукт на "възвишените" комунистически образование и възпитание.
Да, на Запад не е перфектно, но аз се възхищавам на нации като финландците, например. Държава, която е била изостанала доста в началото на 20 век, във войни с далеч по-могъщия си съсед Русия, но горда и борбена нация, която с много труд и упоритост е изградила устойчива социална система, а сега мисли и отделя много повече средства и усилия и за по-възвишени неща като култура, образование. И нормално - ако си задоволил първичните потребности, мислиш и за по-висши неща. Ние още и до низшите потребности не сме стигнали.
И чак пък всеки ден кланета и разстрели - малко прекаляваш. Тук има много повече престъпления сравнено с броя на населението. Кажи ми дали познаваш поне един човек, който да не е давал пари на лекари, полицаи или държавни служители, за да му св свърши някаква услуга, т. е. не е участвал в корупция?

27.   До 24

Защо не отидеш на запад ти самия да видиш какво е? Защо? Защо? Защо?
И изобщо какво общо тук има Русия с темата? Ти адекватен ли си изобщо?
Туй никакво модерно клишенце, което Жечев ти е казал в тубата ли е?
----

Живея в Лондон и заставам зад всяка една дума на Автора. Работата ми е да ходя по домовете на хората. Живеят като абсолютни мизерници. 90% имат или куче, или котка. Особено тия без деца, които са преобладаващото население на града. Жилищата, в които живеят повечето хора са някакви стари къщи с дървеници и гредоред. Болшинството живеят не само под наем, ами и по 10човека в къща. Не само източно европейците. И англичаните са така.. В самостоятелни къщи живеят само семейства с деца, с предбрачен договор, защото ипотеката им е колкото БВПто на един малък български град.
Вече не могат да си позволяват храната в супермаркета. Сметките им за ток и газ са по 300паунда на някои.

Колкото до културата. Педерастията тук е потресаваща, но на глава от населението може би е по-малко от холандскара. Младите обаче са кокаин масово. Трева пушат само черните, защото не могат да си позволят повече. Ако можеха щеше да е зомби апокалипсис.

Определено Лондон и Амстердам са днешните Содом и Гомор..

На множеството въпроси защо не се прибираме? Прибираме се бре хора. Аз апартамент вече си купих даже. Тук до 1-2 години очаквам почти всички българи да са се прибрали.

Принципно е точно както автора казва : всички са привлечени от блясъка, имането и социалния статус. Обикновено това са хора с ниска ценностна система. Като дойдат, разбират че не са нищо повече от роби на една шепа хора.. Аз дойдох да упражнявам професията си. В София това не мога да го върша, тъй като е малък града, а съм тесен специалист. Но стига вече, изтърпя ни се търпилото.

29.   Ти не си никакъв емигрант приятел. Докато мама и тате ти плащат образованието в Холандия ти си на екскурзия. Като ти се наложи да работиш и да се сблъскаш с истинския избор къде да живееш тогава ще можеш да наречеш себе си емигрант.

30.   Това което е написал първият коментар е общо взето самата истина. Даже ми е чудно че има хора дето не го вярват.

31.   То и в България половината са бездетни.

32.   До 30: Разбира се, че не го вярваме. Бил съм десетки пъти в Западна Европа, нито ме заклаха, нито изнасилиха приятелката ми, нито видях Содом и Гомор на всеки ъгъл. Напротив, хората навсякъде са били учтиви и услужливи спрямо нас. За разлика от тук, където повече от половината служители по магазини, ресторанти, хотели и кафенета са темерути, които ти се сърдят, че си влязъл. Ама ти още си мисли, че ние имаме супер възвишените ценности спрямо западняците.

33.   Да, 25, всички са зле, само ти си супер. Деца нямал, за да не страдали, ама и жените били зле, само ти си ебати пича, да се чудиш защо никой не те оценява. Правилно не си се размножил, не трябва наистина.

34.   До 27

Щом живееш в Лондон и работата то е такава, че е свързана с това да ходиш по домовете на хората - явно е, че нито ти, нито автора на оргиналния постинг не сте успяли в това си приключение.

Най-логичната стъпка и за двама ви е да се върнете в България или да си намерите друго място за реализация.

Предполагам, че сто обмислилии добре какво ще правите, как ще го правите, как ще успеете да реализирате себе си и да промените страната към добро. Ако се върнете и се отдадете на мрънкане ще сприбавите глас към общия хор...

35.   Не знам, ама прочетох коментара на 1 и умрях от смях. Човека очевидно няма никаква представа какво предстои :D Приятелю, това, което гледаме в момента с цялата тази деградация, бежанци, джендъри е умишлено планирано и задействано от много по-умни и влиятелни хора от мен и теб с цел в Европа отново да се върнат крайнодесните авторитарни националистически режими, не си информиран. В момента се подготвят поводите, заради които ще стартира третата световна война, която ще бъде етническа, религиозна и расова. Поводите ще са точно това, което пишеш ти, а причината - светът се напълни с прекалено много ненужна маса, която не допринася с нищо. Само ми е интересно тези бежанци от които толкова се плашите дали няма да реват така както реват палестинците, когато завалят ракетите и куршумите, а те са с ножове и камъни... Четете малко и се информирайте, всичката тази деградация е умишлено планирана за да се появи група хора, която да използва деградацията и уж ислямизацията на Европа за да изтребе една голяма част от населението на света. Това е причината, другото са поводи.

36.   До 35 - Моля ти се. "Дълбокото скрито дясно", имало 50 годишен план, как да върне фашизма....

" Живеят под наем, защото целта на живота не е да трупат и да осигуряват правнуци. " - Правнуците? Повечето не могат да осигурят образование на децата си, затова са им го направили безплатно, а вече им дават ученически стипендии, достатъчно да се изграни цяло семейство.

" А получателите на тези средства от бюджета не са те, а са пенсионери, безработни и социално слаби. Ако измислиш по-добра система за социално осигуряване, може да я споделиш. " - Да, ще я споделя. Ще я направим, като бъгларската, преди 10 години. Без безрабтони, които прекарват 3 пъти повече на обезщетения за безработица, отколкото на работа. Без раздавки на социално слаби, които имат последне модел iPad за децата си и са социлано слаби, зщаото никой не иска да вземе човек с 8 години в затовора, който още няма навърени 30. Възможноситте им са навсякъде. Безпалтно образование, хиляди безсмислени позиции се раздвата от общината, компаниите масово наемат пвоече хора от нужното, просто да не ги мачкат регулаторите, но продължаваш да имаш сума безработни, социално слаби и "депресирани". Мамка му - В Дания от трима, един поне е ходил или редовно ходи на психолог, а повечето от клиентите на психолозите са на натидепресанти, още преди да станат на 27. Тея хора имат ужда от събуждане. И това не е мое мнение, а мнение на местните хора, които въсщност работят и правят цялта им соиална приказак възможна. Буквално е като детска градина за вързарстни. Ако си толкова смотан, че не можеш да работиш и като касиер в магазин, какво по дяволите да правим с теб? Да те хранем до безкрая? Поне не правят толкова деца. Та това ми е идеята, за социална система. Система, кяото работи за хората, които искат да работят за нея, а не за случайни пиявици. Да, има хора, които имат крайан нужда от помощ, но мамка му, има много, котио имат нужда, да се събудят от летаргията и да разберат, че няма кака, да бъдат изхранвани вечно от другите.

37.   Ми връщай се тука, да те бият пияни мангали да караш 20 годишна трошка, да те рекетират на всеки ъгъл и да си роб на банката не 20, а 30 годин, щото цените на имотите в София са като в Европа, ама заплата ти ще е като в Мозамбик. И като стана дума за заплата и работа, бъди готов да ти я бавят, "щото нали знаеш, криза е", докато по време на този разговор, шефът ти чака да му доставят новата скъпа кола директно от завода. Пък ти си чакай 1500 лв и си брой стотинките.
И изобщо като е толкова лошо там, защо не се прибереш в тукашния "рай"?

38.   До тези, които питат защо не отидеш в Русия.

Близо 40 години ще станат от началото на Перестройката. Горбачов на кого служеше? На руския народ или на западните олигарси? Ако беше служил на руския народ, то след навлизането на "демокрацията" обикновения руснак трябваше да е по-добре отколкото по време на СССР. Не само че не стана по-добре, ами народите на Съветския съюз обедняха многократно. Икономиката на Русия беше подчинена на западния капитал, който източва страната от природни и човешки ресурси. Това важи за всички страни от бившия съветски съюз, включително и за България.

Това е все едно да питате защо не се върнеш в БГ? Защото на запад заплатите са по-високи. А защо са по-високи? Защото до ден днешен "културните и възпитани" западняци ограбват и източват икономиките на страните от бившото СССР. Затова. Трябва да си изключително плиткоумен, за да не разбираш защо хората предпочитат да отидат да работят в Западна Европа. Просто заради икономически причини. Не е от хубост.

39.   И аз ревах по България от носталгия, върнах се 2019-та и съжалявам още от ден 1. Да работиш с БГ шефове и колеги е много лошо. Работната среда в България е супер токсична. В чужбина местните се държаха прекрасно (но не бях в западна държава, а биваш соц). Проблеми ми правеха само една сръбкиня и един грък - те са с подобен манталитет като нашия и са токсични колеги. Затова пък колегата турчин си беше ОК, както и местните.

Ясно е, че държави като Франция, Германия, Нидерландия вероятно нямат бъдеще с тези навлеци, които не работят. Но България също няма бъдеще с тези нагли колеги и шефове. Имаме славна история, но нямаме бъдеще, докато Румъния поне има надежда за бъдеще. Страни като Словакия и Чехия също.

40.   Авторе, прав си, западът е тумор за човечеството. Всички те пращат в Русия, но не казват дали Русия ще те приеме, след като идваш от запад. Трудно ще влезе в Русия западняк, защото ще е потенциален шпионин мислещ само зло на Русия. Ние вече сме вражеска страна за Русия, защото по-големи неблагодарници от управляващите ни няма. Станаха по-католици и от папата и продадоха България на запада. Преди демокрацията животът на българите беше 26 пъти по-добъл и щастлив, качествени храни и време за почивка веднъж в годината за всички, а не както днес само за богатите слуги на запада. Населението прогресивно изчезва със "западните ценности" угодно на запада, за да могат те да се настанят на наша територия и да дерибействат над остатъка от население. Надеждата на 70% от българския народ е отново в Русия. Два пъти ни е освобождавала от чуждо иго, надяваме се да ни освободи пак, този път от американско робство. Гражданската война в Русия-Украйна е предизвикана от запада. Колкото Наполеон и Хитлер са победили Русия, толкова ще я победи и колективния запад. Щом простите украинци излъгани от запада както всички страни ще се сражават до последния украинец така да бъде. Русия е била винаги великодушна към заблудените, но не трябва да прощава на предателите и щом трябва нека да заколи и последния украинец, който в същност е руснак с промит мозък от запада. Територията Украйна е руска земя, и не трябва да се допуска мръсен западен крак да я гази и да смуче природните и богатства. След края на СВО дано Путин продължи и към нас, и да върне нормалния качествен живот на българите, които не могат сами да се спасят от модерното робство на запада.

41.   "Защо? Защо? Защо? " - Селски? Да не засече?

Аз ще ти отговоря защо - Защото само преди 10-12 години, 75% от тая глупсот простоя я няшаме. Икономиката си вървеше напреди, никой не му пукаше за прайдове, 5-6-98-ми пол, нямаше HR, дето ти дърпа лекция, да не си расист и да не изнасилваш колежките на работнот място, все едно видиш ли - ти за това си там... Нямаше глупсоти от рода на, да публикуваш картнка, че подкрепяш BLM, нищо, че си в Европа. Нямаше размириц с имигранти. Пари не гореше цяло лято. Цените на имотите бяха поносии и не се изискваше, да си в топ 6-7%, че да можешд а си позволиш само, да вземеш едностаен апартамент. Нямаше зелени сделки, нямаше ESG, нямаше Ковид истерия.

Хората не искат Русия, просто си искат едно по-добро време, а не сегашното - фалшив морал, 180 градуса на всичко и тотални деградация.

42.   Браво номер 40, напълно съм съгласен с теб. Пиши повече такива коментари.

43.   Как няма да е разпространена масово гейщината след като жените много меко казано не стават и мъж може да си навлече само страшни ядове, разочарования и мъки от жена западно производство. А отдавна и от българско, те са също толкова негодни за взамиоотношения като западните даже още по-негодни, но са по-консервативни от западните. До 60-80 те години на миналия век на Запад не е било така и системата им е възпитавала жените да са добри и отговорни партньори майки и даже не е било важно да правят карирера, а на първо място е било да са добри верни и отговорни съпруги майки и домакини. Но след това нещо се обърква тотално и от жените произлизат чудовища не ставащи за връзка и само можещи да унижават и използват мъжа, а ако той нададе вой на ревност те тогава и го омъскаряват публично. Както направиха певици като Тейлър Суифт и Майли Сайръс чрез техни песни в които на целия свят показват как са наритали партньора си и какъв загубеняк е и как нямали нужда от него за дето ревнувал. Изтръпвам от ужас само като се запозная с история на взаимоотношения със западна жена. Мадона краде гаджетата на дъщеря си. На сегашния френски президент, като беше на 14, учителката му по френски с 25 години по възрастна от него нахлузи рога на мъжа си с 14 годишното дете и мъжа и получи инфаркт понеже не можа да го понесе, а тя после се омъжи за детенцето и сега са президент и първа дама на Франция. Кейт Бекинсейл също направи подобни неща пак с хлапета и разби сърцето на мъжа си. Ами това една от най-хубавите жени които съм виждал докато е омъжена и мъжа и я обича и държи на нея да изтърси в статия "С Ръсел Кроу се целуваме с еднаква страст" и после да продължават с еротичните неща и извън филмите. А от последното просто изтръпнах и разбрах че това просто не са хора - Елизабет Хърли: "Не ме притеснява да снимам еротични сцени пред сина ми". Представяте ли си, сина и е актов режисьор на собствената си майка. А тя е разведена и не е трудно на човек да се досети че причината е изневяра на мъжа и със сина и. То това е кошмар на кошмарите и е изгубено всичко човешко. Кой мъж няма да стане гей, като другата опция е да е с такава жена за съпруга?