Споделена история от Други

Как да кажа на черното бяло
Здравейте. Много "хора" които познавам ми казват, че им писна да слушат как мрънкам, че съм изпитвал голяма болка. Те ми казаха, че е по-добре да кажа на черното бяло. Въпросът ми е, ако не съм щастлив и плача по цял ден от миналата година, как да излъжа, че всичко е наред? Как да кажа, че съм щастлив. Как да кажа на черното бяло?

Коментари

1.   Каква е тая огромна мъка? Това не написа?

2.   На хората им е писнало да ревеш и да се оплакваш, вместо да си вземеш живота в ръце и да си го подобриш. Действай!

3.   Пета тема за твоята мъка? ! Не е ли малко множко?

4.   Просто не споделяй нищо с хора, които не те разбират!

И ако имаш такава силна болка и мъка решението е следното:

Не знам как се отнасяш към вярата в Бога, но изходът при теб е един:

Обръщаш се към Бога с цялата си душа и сърце и се въцърковяваш в православната църква!

И отиваш в православен храм и говориш с някой по-опитен православен свещеник - и следваш съветите и указанията му!

5.   Общо взето повечето нормални хора, не ни е приятно да сме около някой, който е постоянно хленчещ и мрънкащ. На всички които държат на теб, твоето настоение им влияе. Ако си постоянно негативен, нормално рано или късно всички да почнат да те отбягват.
Моя съвет е да загърбиш лошите мисли - намери нещо позитивно за което да мислиш. В началото може да го правиш на сила, но постепенно, това ще те разсее.

6.   Виж сега, на никой не му е приятно един и същ човек да ходи повече от година по петите им само за да се оплаква.
Това си е чист вампиризъм. Сам казваш, че това е повече от година.
На теб ти се реве 1 година и трябва да разваля постоянно настроените на всички останали с твоите оплаквания... За какво? Внимание ли искаш или те кефи да създаваш негативна енергия около себе си? Може би не ти харесва другите да се усмихва?
Ако беше в депресия дори, нямаше да ходиш да ревеш постоянно на хората.
Мъжът ми има един такъв колега и постоянно си го прехвърлят с друг по една седмица при всеки че не се трае. Вечно негативен, вечно в апокалиптично настроение и мисли, но и в все настоява да си ги излива и другите да като него. В момента, в който само чуе някой да се смее и започва ту със световни новини от най-негативните, ту със собствени размишления от черни по-черни.
Държат го за сега на работа, че има семейство да храни, но толкова им е писнало, че са на косъм да го изгонят за това.
На теб за какво ти е нужно все да ревеш и все да занимаваш всички около себе си с "болката" си?
Хайде кажи каква е тази болка, дето те ържи толкова време, може пък само да си се пристрастил да ти е "болно".
Има такива хора, буквално пристранени към драмите.

7.   Поне не натоварвай другите със твоите сълзи и сополи. Не бих търпяла някой да ми циври месеци наред. Защо не потърсиш психолог, ясно е че при теб времето няма да те излекува

8.   Братле вместо да търсиш съжаление и по-форумите потърси психолог!

9.   Прав си. Кажеш ли на черното бяло, ще стане по- зле. Проблемът ще назрее и ще стане по- голям, но трябва да намериш причината, поради която плачеш и да решиш проблема.

Black Sabbath

10.   Авторке, ще спреш ли да се оплакваш. Омръзна ми да ти слушам оплакванията. Номер 2 и 3 са много прави.

11.   Автора: Въпросът е че хората ми казаха, че очакват от мен да лъжа, че съм щастлив и да казвам, че нямам никакви проблеми.

12.   Оплакването всъщност е много токсично както за теб, така и за тези, които те слушат. Чрез оплакването не постигаш абсолютно нищо, дори си вредиш още повече, защото се фокусираш изцяло и само върху негативното. Независимо през какво преминаваш и какво изпитваш, трябва да се справиш и да го оставиш в миналото.
Аз съм се научил да не се оплаквам. Може да съм, може да съм супер нервен, да имам проблеми, но винаги и абсолютно винаги при разговори казвам, че съм добре, особено с просто познати. Супер съм и точка, никой не го интересуват моите проблеми. Ако се налага споделям само с най-близките ми и дотам. Така че си помисли дали всъщност си прав или само си мислиш, че си.