38/19
Според вас проблем ли е, ако в една връзка мъжа е на 38, а жената на 20?

Коментари

1.   Ами зависи, ако той младее на външен вид или тя старее не е проблем. Обаче ако той прилича на чичко и е оплешивяващ и със шкембе, а тя прилича на тинейджърка ще е смешно.

2.   Естествено, че е проблем. Никога не бих се подиграла така с младостта си. Та след десетина години той ще е близо на 50, аз ще съм на 30.

3.   Чиче с младо гадже. Класика.
Баща може да си и. Разбираемо е, ако имаш кинти, че за това да се подлъже да е с теб. Или си супер запазен и красив, което за бг мъж на тия години е рядкост. Масово след 30 са запуснати и без коса.
Такива отношения няма да ги бъде дълго.

4.   За мен е много голяма разлика и връзка за няколко години едва ли не. Един мъж на 40 вече му е минал голяма част от живота. Даже е стар за 20 г, а тя може да му е дъщеря.

5.   Да.

6.   Да.

7.   Не.

8.   Не, даже по-добре. Аз съм на 22, а мъжът ми е на 36. Вече почти 2 години сме заедно. Но зависи какъв е човека, познавам и 36 годишни които само пият и друсат.

9.   Голям проблем е! Това е твърде много разлика! Каква работа имаш с такъв човек? Какво общо може има между вас? И обикновено такива връзки са много зле, моя приятелка точно като тебе прави, 26 с мъж на 50! Няма да споменавам, какви унижения има, какви обиди е търпяла, и пак излиза с него за съжаление. Не се занимавай е моят съвет потърси си, нещо друго...

10.   Според нас? Ами според теб? Обичаш ли го, влюбена ли си? Мислиш ли само за него? Той за теб целият свят ли е?

11.   Никакъв проблем не е, говоря от опит.

12.   Приятелче, на 20 са малки. Казвам го като "мъж" на 38, въпреки че най-вероятно нямаме нищо общо с теб освен числото на годините. Естествено, на 20 вече се водят пълнолетни жени, но в действителност са малки момичета. Както и "мъжете" на 20. Просто, разликата в житейския опит е прекалено голяма. Не можеш да го избегнеш.

13.   Не, зависи от човека, ако те прави щастлива, обича те, уважава те е какъв е проблема има двойки с много по-голям разлика. Аз съм жена на 40 мъжа ми вече е на 70 (може би звучи абсурдно за някои хора, но личен избор) заедно сме от цели 30 години с едно вече пораснали детенце, никога не е спирал да ме обича както и аз него, нямаме никакви проблеми в нито едно отношение. Ако се обичате действайте, защото веднъж се живее, а човек трябва да слуша сърцето си.

14.   Зависи от двамата, но по принцип ДА. На различен акъл са. На различен етап от живота си навярно.
Има, разбира се, подобни двойки, които устояват на времето и им е ок заедно.
Мен сега ме сваля един мъж с 16 години по-голям от мен, на мен ми е приятно да изкарвам време с него, но не мога да си представя да изпитам любов към него. Приемам го като по-голям брат, че даже и като чичо (с моя ни е съвсем малко по-голяма разликата). По никакъв начин не мога да си представя да имам по-различно отношение към този човек.

15.   Математика. Когато той е на 58, ти ще си на 40. Когато той е на 68 ако е жив, ти ще си на 50

16.   Моито мнение, че е нормално. Аз съм жена свободна на 38г и имам приятел на 20г. Даже той се натиска да ме забремени.

17.   13, т. е. когато сте се взели, ти си била на 10, а той на 40. Правилно ли съм разбрал?

18.   Много зависи за какво точно се събират хората. Ако са намерили сродна душа, разбират се, уважават се и т. н., тогава е съвсем естествено. Разлика в която и да е посока имам предвид.

Няма как да се очаква във всяка двойка да са се избирали с конкурс, по каталог, по нечии стандарти, остарели обществени разбирания и прочие. Мъжът да бъдел задължително по-възрастен, по-висок и т. н. Даже ми е смешно как някои избират партньор, все едно купуват домати на пазара.

Но пък ако някой от двамата търси сбъдване на фетиши, интереси някакви и т. н., а другият е в заблуд, тогава ще е проблем. Дали мъжът просто си е решил, че заслужава млада жена и друго не го интересува, има ли деца и ако няма - спешно ли ги иска от жена с малък жизнен опит, за да я върже, жената в него какво търси..

И 19-годишната не трябва да позволява да ѝ ограбват младостта с манипулации - "Не ти трябва образование и кариера, излизанията и пътуванията не са за сериозни жени, раждай на 20, стой само в кухнята" и т. н. После може да съжаляваш, има неща, които младият човек трябва да преживее. А по-възрастният вече ги е видял и може да няма желание и енергия.

Колкото до остаряването и болестите, тук гаранции няма никога за нищо.

Слушай сърцето и интуицията, те не лъжат.

19.   А какво те интересува какво мислят някакви непознати? Дай информация за тази връзка - само секс ли е, обичате ли си, искате ли бъдеще заедно...?

20.   Днешните лелки и чички са опасни. Ти им казваш че не ги искаш, те продължаат да се бутат. На мен един чичак, на колегата едно лелче. А като почнат да парадират с възможности жал да ти стане. Ама то друго нямат. За колегата не знам, ама чичката ако продължава скоро ще е накиснат в полицията.

21.   13, като си измисляте фалшиви коментари, поне ги прочитайте по един път, да видиш каква глупост си написал ;д

22.   Много тесногръди хора в коментарите.

23.   Като бях на 15-18 моите съученички ходеха с мъже на 35-38, така че вашата разлика не е чак толкова голяма. Не ги слушай тесногръдите от форума какво ти приказват, те обичат да дават акъл. Ако се обичате не мислете за годините и какво ще кажат хората. И на една възраст да сте все ще има нещо - я той ще е с остригана тиква като мутра. Я ще кажат, че е наркоман и т. н. Ако е спортист - тъп е, ако е човек на изкуството - мека китка или женствен, ако е журналист - беден е и т. н.

25.   Къв е проблема ако е само за секс?

26.   Много комплексари имало между мъжете и жените. Щом баткото вади кинтите, обича я, уважава я, прекарват си добре заедно, тя има чувства значи няма никакъв проблем.

15 - ти си такъв голям математик, че явно не правиш разлика между това как се отразява възрастта при мъжете и жените. Има запазени мъже и на 60. И почти всички жени на 40 вече са достатъчно зле визуално, че мъж да не ги поиска. Ама какво да ти обяснявам... Виж твоята жена, когато стане на 50 дали ще искаш да спиш с нея? Даже няма да искаш да споделяте едно легло заедно.

Смешни изказвания сте написали масово. Дечковци.

27.   Няма нищо по хубаво от една хармонична двойка и това не зависи от годините и разликата в тях.
Много е важна двамата да се уважават и обичат, да си пазят гърбовете и да се държат един за друг, да си прощават!
Има страхотни мъже на възраст, които са много интелигентни и възпитани и знаят как да се държат с жената до тях!
Външния вид не е всичко, да може да е без соса и със шкембенце, както някои се изразиха, но пък да е мъжкар и да обича жената до него и да прави всичко за нея.
Младите момчета не знаят как да се държат, стиснати са, обиждат и са груби до безрасъдък, е на коя жена й трябва такъв? Да не може да се грижи за нея, да поеме отговорност, да не може да създаде нещо с нея, от страх, или и аз не знам сакво ги плаши.
Докато мъж на години знае какво прави и това привлича жената към него, а и визуално много такива двойки изглеждат много добре заедно, дори той да не е като фотомодел.

28.   Кое му е нормалното ако може да попитам горните коментари? Ако искаш хвани си и на 70 години дядо да те клати като стар кораб?? Кви са тези шугар татковци с 20 години разлика АЙДЕ разбирам 10 години разлика ама близо 20 е много, човека само като се сети за 20 годишна стегната слива и му се подуват топките на пръсване ако ме разбираш, ще те блъска като мишка в хамбар ако ме разбираш?

29.   Зависи.

Има огромна разлика между мъж на 38 - стегнат поддържан, добре изглеждащ и чичак на 38 - шкембелия, който мисли само за пържоли и ракия.

Също има и огромна разлика между жена на 19-20 с момиче на 19-20, което още не знае къде се намира.

Според мен зависи.

Т. Т.

30.   Мисля че е нормално аз съм семеен на 60г жената е на56г вобще не ме задоволява съжалявам, че не си взех по млада. Ми карам само на чикии.

31.   До 9, не излизайте от вкъщи ще ви помислят за човек от миналото

32.   От 9, до 31.

Може ли да ми обясните, от къде дойде това мнение за мен?
Много е лесно, човек да лепне етикет на човек който не познава. Какво лошо видяхте в моя коментар? Явно си лягате с човек с голяма разлика. И си мислите, че това е нормално. Ами не, не е нормално. И какво не е наред на хората от миналото? Те са много по- успели от нас, с много по- здрави семейства, хората от миналото, са изобретили толкова ценни неща, които се ползват ДНЕС. Хората от миналото, щом си хванат ръцете вдигат сватба. Създават семейство, и са заедно до край. Какво лошо има в това? А сега.. какво става? Всеки търси неангажиращи връзки, после се чуди, защо е сам, и неразбран... това са голям % от хората днес.

33.   До 32 от 31
Прекалено много упреквате и то от ваша гледна точка. Винаги има изключения дори да сте виждали такава неуспешна връзка. Правите много бързи изводи и в повечето случаи грешни. Не съдете по себе си и околните около вас има много различни хора. Това не значи, че са лоши

34.   А бе мушни и не се занимавай. Ще има батаци ще видиш.

35.   Няма проблем ми. Аз съм на 42г. жена ми на 22г. Сегашните момченца не стават, половината да джендъри, другата половина не искат да носят отговорност за семейство. Едно момиче дойде ли и мензиса вече е жена. А повечето жени искат семейство и стабилен мъж до тях.

36.   До 35,
Ти си на 42 години, а тя на 22? Това е много жалко за нея! Ти хубаво се пъчиш тука... обаче за нея помисли ли? Каква работа имаш с дете? Да, тя сравнение с теб е дете! Ти дори може да и бъдеш баща! Такива неща ми са гнусни. И в самата жена нещо и куца... че да се занимава с толкова възрастен мъж... Ти сигурно си разведен, с деца. И си хванал това наивно момиче..

38.   36 - Много си зле. По-добре си трай да не се излагаш. На 42 бил толкова възрастен мъж, а тя на 22 - наивно момиче. Пенсионерка!

39.   Тез пак правят изводи на сляпо, ваксините им действат още или промити от едно време мозъци - и двете

41.   Аве не ги слушай. Тоз на колко е оня на колко е. Един живот живееш. Като ти е хубаво с него бъдете си заедно. Пък колкото искара те. Има теми семейни хора с деца с дълги бракове и на почти еднакви възрасти.. Нещастни са като кучета и яко си изневеряват. Е къде е проблема във възрста ли? Нали са на едни години. Но странното е че не видях тема с двойки големи възрастови разлики да пишат ама мъжа или жена ми е стар и аз си намерих друг или му изневерявам. Не съм чел още такава тема.