Споделена история от Други

Странно чувство
Здравейте, момиче на 19 години съм и искам да споделя за едно странно чувство, което изпитвам но не мога да го опиша точно. На моменти когато правя нещо каквото и да е било изведнъж си чувствам сякаш съм в някоя друга реалност, поглеждам се и си казвам това си ти намираш се тук, ти съществуваш и живееш този живот. Понякога чувствам и подтисната сякаш не искам да съм тук и някъде ме чака нещо друго. Това чувство се появява от нищото и изведнъж и не мога да го опиша. От много малка си спомням че съм го получавала и преди е било само за няколко минутки, но напоследък го има от няколко дена. Не мога да кажа дали това чувство ме кара да се чувствам зле, има едно вълнение в мен сякаш ще се случи нещо дали за добро или лошо. По- скоро се чувствам странно защото не мога да го опиша и не знам защо се появява. Имали ли сте подобно чувство?

Коментари

1.   Здравей.
Вече съм на 30 години и честно казано не ми се е случвало
това, което описваш от детските ми години.
Обаче заклевам се, толкова много съм искала да опиша това което чувствам и изпитвам и все не намирах подходящо обяснение на това състояние. Но по-добро от твоето описание не може и да бъде. Така съм се чувствала и аз, но не мога да намеря обяснение и причина на какво се дължи!
И не ми се е случвало всеки Божи ден.
Аз не можах да ти помогна за съжаление, но пък без да искаш ти помогна на мен с точното си описание на това състояние.
Вярвай, че е за добро! И да не те притеснява. Хубавото е поне е, че трае броени секунди…поне при мен :)
Лека вечер

2.   Нарича се дереализация, преди и аз го имах, мина ми като спрях енергийните напитки и започнах да спя по 8 часа всяка вечер.

3.   Звучи ми познато. Спомням си веднъж говорих с майка си и изведнъж спрях да я слушам и от нищото се сетих, че тя ми е майка и е така в единствената версия на съществуване, която ще изживея. Все едно за пръв път разбирам това през живота си. И всякакви подобни, както и моменти, в които осъзнавам, че аз съм аз. Преди ми се случваха по- често, сега не толкова. Нямам абсолютно никаква представа на какво се дължи и ще ми е интересно да разбера.

4.   Случвало ми се е. Това са нормални мисли, когато се замислиш кой си защо си, къде си, какво е бъдещето, от къде идваш. Обикновено този тип разсъждения са закопани по-дълбока всъзнанието ни, защото така или иначе няма отговор. Нещо като безнадежност.

5.   От авторката до номер 2. И аз си мислех че е дереализация, но не бих казала че е точно това. Спомням си като бях малка го описва на един ученик кяно чувство все едно че не искам да съм тук. Изведнъж от нищото ме обзема една емоция, все едно тук не ми е мястото, няма точни думи с които да го опиша.

7.   Да, имала съм подобно чувство, макар и не скоро, поне от 15 години не съм изпадала в него. Но преди това ми се е случвало няколко пъти.
Все едно не съм за този свят, все едно не тук е моето място.
С натрупания след това опит мога да кажа, че според мен това е вид осъзнаване на душата в нас. Един вид не гледаме на себе си чрез ума, който знае нещата някъде от около 4-тата ни година, с първите спомени, а много по-надълбоко, а именно чрез душата.
Аз съм дълбоко убедена, че ние умираме само с телата си, а душите ни, които са вечни (не е ли това вечният живот всъщност, за който Библията говори), минават от прераждане в прераждане до степента, в която се сливат с Бог (може би).

9.   От авторката до номер 7. Именно все едно мястото ми не е тук. Може душата ни да ни подсказва за нещо. Може би това странно чувство е 6то чувство

10.   И не е ли интересно че се случва като си малък, а като порастнеш и те оплете матрицата тези състояния вече не се случват?

11.   От авторката до номер 10. Прав си, сякаш като бях малко това чувство беше много силно. Странно е че малки деца изпитват такива неща.

12.   И аз имам подобни чувства сякаш не ми е мястото тук, не мога да си намеря място, където да кажа да тук е за мен, отделно много често преживявам дежавю, и друго което имам силна интуиция и в момента в който усетя, че ще стане нещо лошо започвам да се чувствам неудобно, стресирана, изнервена и т.. н. И друго нещо което ми се случва е когато правя нещо, говоря, чистя, готвя, вървя си викам ние не сме истински сякаш сме във не намирам точна дума да опиша но да речем филм, сякаш някой ни контролира. И не знам на какво се дължат тези мисли, но хубавото е че са за няколко секунди и после минават.