Споделена история от Други

Почивка в България
Здравейте, преглеждам оферти за почивка. Забелязвам, че цените са доста високи, особено във Велинград.
На вас как ви се струват?

Коментари

1.   Казвай им, че търсиш нещо бюджетно, така ще откриеш твоята почивка, сигурна съм.

2.   Как да ми се струват, Велинград не е за бедняци. Минералната вода във Велинград няма аналог, тя е уникална и е нормално да е скъпо и не всеки да може да си позволява уникални неща, такъв е животът.
А оферти за почивки има за всеки според възможностите му, разбира се трудно се намира оферта за човек на минимална заплата но и за тях има. Примерно в чифлика "Харабийски кът" за 30лв на човек на ден, малко мизерно, но хубава гореща минерална вода, басейн, шезлонг, гора, окосена поляна, място за барбекю, да си сготвиш сам, отделно за 20 лв храноден в близкото заведение, с една дума място за бедняци.

3.   Високи са.. бях във Велинград преди две седмици, останах доволен от хотела, имаме спа, скъпичко е обаче има тук таме нормални цени. Не съм доволен от самият Велинград, хората бяха изключително намусени, както обслужването в хотела и магазините, така и случайните минувачи. Не знам как е лятото там обаче в момента след 19:00 няма къде да идеш и да ядеш много много

4.   Определено.

5.   Правилно забелязваш, за тези пари отивай в Гърция или Турция, същите ако не, по-ниски цени, 1000 пъти по-добро отношение.

6.   В България цените са като за Дубай, Бали и Канарските острови.. А насреща- нищо. Помниш ли хумористичната цена за хотел във Велинград за Нова година-11 000? За тези пари ще видиш няколко страни.
Ако имаш пари, дай ги за почивка или екскурзия в чужбина.

7.   Във Велинград винаги е било много скъпо.

8.   Преди седмица се върнахме от 3 дни спа в хотел Олимп за 3 лица полупансион 668лв. Велинград е спа центъра на БГ няма как да е евтино.
Цените стават още по- високи лятото.

9.   Н 6, такива суми (11 000? ) са пране на пари... Никого не канят с тези цени, никой няма да отиде, смао приятели с които ще си изкарат празниците, а после ще си запишат "доход" бели парички.

10.   Давайте в същия дух - почивка минимум 3 пъти в годината, нов модел айфон - всяка година и маркови коли, дрехи и слънчеви очила!

После на 60 години още ще влачите кредити и/или плащате наеми, това ли искате..?

Т. Т.

11.   Велинград ми прилича на някакво гето като минавахме през него. Не бих дал такива пари за това място.

13.   9 от 6
За конкретният хотел цената беше около 11 500 за тези 3 дни. Беше излязла преди време информация кой е хотелът из сайтове. След проверка в сайта на хотела- съвсем реална сума за апартамент за тези дни. Явно, за да избият парите за хонорарите на певците. И беше продаден. Как не знаеш за този случай, толкова се тръбеше? ! Такъв куриоз беше. Не знам кой го е резервирал, схема ли е, но е смехотворна цена за 3 дни, пък били и те по Нова година. И то в България.

14.   Велинград бил спа-центъра на България? Абе вие от кое село сте?
Преди няколко години закарах жена ми и детето в един хотел, доста скромен, имаше басейн и т. н. иначе интериора беше доста стар, и не беше кой знае колко скъпо. Иначе навалица, тълпи, наистина не е моето място.

15.   Бедните българи почиват в чужбина, а богатите в България, от години вече е така, как не си го разбрал, авторе? :)
Към номер 6 - грешиш. На Канарските острови е по-евтино от България, миналото лято си изкарах почивката там.

16.   15, възможно е. Тук цените са прекалено високи за услугата.

17.   Ами, явно търсим различни неща?
Ходих на почивка в Трявна тази година по препоръка на позната. Наехме си апартамент за 6 човека, ние бяхме петима и беше по няма и сто лева нощувката. Жилището беше в чудесно състояние, изкарахме си прекрасно.
След това ходихме в района на Пловдив и отседнахме в града. По 120лв ни бяха нощувките, пак чудесен апартамент.
Всяка година ходим на море в Шкорпиловци в едни бунгала. Там вече условията са от социалистическо време, но пък е невероятно евтино. Вкъщи харчим повече пари, както се казва.
На планина ходихме в Орцево тази година. Към 30лв ни беше нощувката на човек. Къщата за гости си беше чудесна просто, и дърва нацепени ни донесоха, и леглата бяха много удобни, а гледките още по-чудесни.
Но не ходим по петзвездни хотели, нямаме нищо против да си сготвим нещо 1-2 пъти по време на престоя ни и пътуваме в повечето случаи споделено, демек не отиваме с шест коли, а се събираме в 2.

18.   15 е много прав. У нас е по-готино, но струва скъпо. От бачкане ходихме на Слънчев ден 5 звездния на софра. Като опитах семейнному другата година ми падна ченето какви са сумите. Затова ходим в Анталия и Тунис още от преди ковида. По кофти кофти като цяло, но бая по добре като съотношение цена/качество.

А ходенето в Северна Гърция пък съвсем не го разбирам. Пълна селения.

19.   13 за тези пари ще отида на ски в Алпите пжне един път и даже ще ми останат за няколко дни на морето в чужбина, дори в уж скъпи места като Италия. А също ще има и за организирана екскурзия все някъде.