Споделена история от Други

Северна Корея
Какво мислите за Северна Корея? Смятате ли, че е "лоша" държава, както я изкарват западните медии?

Гледал съм разни клипчета и снимки от последните няколко години и ми направи впечатление, че в някои аспекти е на светлинни години от България.

Нарочно сравнявам двете държави, защото имат горе-долу еднаква територия.

Да, действително нямат някакви западни стоки, айфони, обувки найк и нямат много лични автомобили, но градоустройството, чистотата, градският транспорт са им на светлинни години.

Да не говорим, че Северна Корея е в топ 20 на най-силните армии е света, даже топ 10

Въобще как според вас се справят хората там и отделят толкова пари за военни цели като се има предвид, че са се само затворили и почти не търгуват с външния свят, освен с Китай?

Коментари

1.   Иди да провериш, щом смяташ че "западните медии" я изкарвали лоша

2.   Като цяло няма почти никаква информация за живота там и повечето неща в нета са спекулации и западна пропаганда. Хората се справят, защото на практика не знаят какво има по света. То не че е кой знае каква загуба, като се замислиш, особено за някои западни "благини"

3.   На снимки всичко е точно. Само че като отидеш имаш личен гид 24/7, който ти казва какво можеш да гледаш и снимаш, че останалото не е за показване. Има спътникови снимки колко е осветена С. Корея през нощта. Няма жива лампа там. Ако беше толкова готино, нямаше да вардят граничари по границите и да стрелят на месо, ако дръзнеш да избягаш от хубавия живот. И въпреки това има не малко хора, които си рискуват живота, за да избягат от "прекрасния" живот там. Когато южнокореец тръгне да бяга към С. Корея с риск за живота си, ще повярвам, че там е готино.

4.   През 90те измираха от глад. Сега май Китай ги държи нахранени. Понеже няма туризъм, не си знае как е и може да вярваме само на пропагандните снимки, които идват от там. Предполагам, че западните държави са забранили туризма, за да не видим колко е хубаво. Пък и от там се вижда най-добре, че земята е плоска

5.   Изгледай някой от филмите за Северна Корея. Има и разкази за хора избягали от там. От години е управлявана от семейство психопати. Глада и трудовите лагери са ежедневие. Буквално обикновенните хора са третирани като роби. Никаква свобода, жените дори нямат достъп до дамски превръзки. Промиват се мозъците още от деца и са изолирани от външния свят за да го държат в подчинение. Лидера им живее в лукс с харем от над 2000 жени, дори жена му е избрана насила. Та се чудя на какво отгоре им се възхищаваш.

6.   Всичко което знаем за тази държава са пропаганди и предположения, никой човек който не е живял там няколко месеца, няма право да пълни главите на хората със собствените си предположения.
До 1 опитай ти да идеш на мен не ми дават туристическа виза!!! Всъщност на никой не издават виза, затова и мястото е толкова потайнствено!

7.   В Северна Корея както е видно по снимки и клипове правени с телефони на посетили я, а не само на официалните "пропагандни" видеа се вижда ясно, че абсолютно всички севернокорейци ходят с черни сака и ризи и обувки и имат прически като на японци. Няма нито един остриган, като за влизане в казарма с турска брада с анцуг и маратонки и тъп поглед примитив. За, което и макар в най-тежката форма на държавна комунистическа диктатура и с територия по-малка от България и пълна изолация от останалия свят там е чисто, подържано и развиват високи технологии. А Ганьо в свободата страната му е пълна клоака, както е член на ЕС със свободна търговия. И дори и зариван със стотици милиарди евро от ЕС на тепсия с които да си оправи държавата пак нищо не става и остава треторазрядна банонова република. Така е с материал от остригани като влизане в казарма с бради с анцуг и маратонки чалгари с тъп поглед примитиви. Нямало нисши и висши раси. Трънци.

8.   Тъй като няма информация, не е ясно какво е там, нито как живеят и се чувстват хората. Малкото, което виждаме, е външната страна на нещата, за пред външния свят.

9.   Айде сега всичките чамоданци да се вдигат и да отиват дружно там.

10.   Ми кво да ти кажа. Искаш да излезеш от С. Корея... ако те хванат разстрел, ако ли не затварят семейството ти. Заплатите по официални данни на световната банка получени от С. Корея са около 60 доалара на месец. Писал си за западна пропаганда- какво пропагандира запада, не ми стана ясно??? Някаква лъжа ли или нещо не истинско? Ток... няма. Храна... няма. Свобода на словото... няма. Дупят се на оня дебеланко(роден под двойна дъга в полите на свещенна планина, написал 10 000 научни труда докато бил студент и където им казва, че е измислил пицата и си поръчва храна със самолет за милиони, щото я няма в страната му). Та, не е много за хвалене и въобще избягвайте да сравнявате родината ни с такива страни. Утре някой хахо ще вземе да ни сравнява с режима в Афганистан и това колко са добре със семейните ценности. Да не говорим, че малко на про-руска опорка бие. И за финал... Знаете ли защо във С. Корея няма ниски хора-"джуджета". Бащата на Ким им е заявил, че е измислил лек. Натоварили са ги във вагони и са ги зарязали на един остров, а ако излязат от там разстрел. Та по тая логика са на светлинни години, щото са измислили лек, да нямат ниски хора по пътищата. Да не говорим за масовия глад до скоро, ама светлинни години нали.

11.   Виж клипове в нета как севернокорейците "плачат" на сила, когато почина бащата на вожда. Според теб защо плачат до степен да се тръшкат и търкалят по земята. Ай не са "плакали", ай в конц лагера.

12.   Екстра е животът там, само си събират всяка сутрин произведеното в тоалетната и се надпреварват да се хвалят кой повече помага на държавата да тори земята за продукция, понеже нямат заводи и условия да произвеждат изкуствена тор, защото са единствената напълно независима държава в света и не искат да внасят от друга държава изкуствена тор. Не си го измислям аз или пък да съм го чела в някоя западна медия, а жена, успяла да избяга от Северна Корея го разказва.

13.   Да си чувал някой от някоя запдна държава да е отишъл да живее там? - едва ли.
Докато самите северно корейци, под страх от това да ги застрелят, бягат и се спасяват при първа възможност... с надеждата да идат да живеят в прогнилия запад.
Не че и Бългати не се местят да живеят на запад, но имат свободата да го правят когато и както си искат и това не ги прави престъпници.
Комунизма е добър строй - не теория. Само че във всичките комунистически държави, реално не е комунизъм а див феодализъм.

14.   7, прав си, много е готино там. Малко нямат ток, видно от спътникови снимки, ама подробности.

15.   14. Това с тока е от комунистическият режим. И в България имаше режим на тока по комунизма. То е за да се пести енергия за индустрията, а не за да се прахосва за лиготии. Северна Корея е на половина на България и са изолирани от света и без никакви природни богатства. Важното е, че произвеждат свои смартфони и компютри с техни операционни системи и имат ядрени полигони и в обществото им няма остригани като за влизане в казарма с бради ходещи с анцуг и маратонки и тъп поглед примитиви, нито мутри, цигани и психичноболни от каквито е изградено българското общество, а всичките са с черни сака и ризи и обувки и прически, като японци. САЩ не смеят да се занимават с тях. Остриган брадат Ганчо с анцуг и маратонки не може да им стъпи на малкия пръст. Остриган брадат Ганчо с анцуг и маратонки е тъп като маймунски гъз затова не само не може сам да си оправи държавицата, а не може да я оправи даже със стотици милиарди евро дадени му от ЕС на тепсия за целта и все си стои бананова република отиваща все повече към ниво Сомалия и е последната дупка на кавала и Запада даже не го разпознава като човек в държавицата му и затова му управлява банановата жалка чалгарска държавица просто като територия.

16.   15 ти имаш нужда от лечение.

17.   Просто сравни двете държави- Северна и Южна Корея. Кой от коя към коя Корея бяга, къде е по-голямата популация, къде е по-висока продължителността на живота, кое БВП е по-голямо и тн.
Ама сигурно ще кажеш- Ааааа, всички ни лъжат, защото Северна Коря е раят на земята.

18.   Информацията за Северна Корея е предназначена изцяло и екслузивно за запада. Т. е. за нас. Повечето от която е невярна, нещо което ти вече си усетил.

Бил съм в Южна Корея и съм говорил с корейци там. Северна и Южна Корея са ЕДНА СТРАНА. Даже не може да се сравнява с Македония и България или Украйна и Русия. Повечето близо до "границата" имат преки роднини - братя и сестри отвъд.

Държавата Северна Корея е създадена от САЩ с цел - да имат причина за разполагане на американски военни бази в Юж. Корея. Реалната им цел е стратегическа спрямо Китай обаче. Т. е военните им бази са насочени към Китай, защото обсега на американските ракети от Юж. Корея стигат до Пекин. А Ким Ир Чен и Ким Чен Ун са американски диктатори. Чен Ун е учил в Швейцария, също както Ленин. А Пол Пот, камбоджанския диктатор е учил във Франция. Тези хора биват инсталирани с цел.
Доказателство за това е че Америка и Северна Корея никога не са подписвали мирен договор от 50те години насам. Т. е. те практически са си във война. Според международното право всяка една от двете държави може да напада другата в момента, без ООН да се меси.

Какво реално представлява Сев. Корея? Същото, което България представляваше през комунизма. Три са държавите в днешно време с остатъчен комунистически режим. Куба, Беларус (вече доста капиталистическо ориентирана, към Китай ) и Сев. Корея. Ако искаш да разбереш какво е, просто питай всеки в България на възраст от 45
С тази разлика, че имат някои технологии, като компютри и интернет (капсулиран). Не че китайския е по различен.

Отново! Задачата на Ким Чен Ун е да държи двете държави в напрежение, за да може наивните американци да се чувстват заплашени. Никой няма да изстрелва ракети, нито към САЩ, нито никъде. Виж разполагане на американско ядрено оръжие в Юж. Корея е възможно. Които ще са обърнати към Пекин. Същата цел изпълнява и Япония (Окинава) ; със същата цел направиха и виетнамската война. Само че там Руснаци и Китайци не им позволиха да направят корейския сценарии.
Всеки един Южно Кореец е достатъчно и интелигентен да ги разбере тези неща и откровено казано на корейците и от дете държави вече име е писнало от тия тъпотии. Има отявлена американофобия в Южна Корея и тя не е от вчера.

19.   до 15

Ей плъшок изтръпнал, ходиш си с ръчичкаите в джобовете ти по улиците смачкан и свит. Мишка с мишка.

20.   По-прости на света от чугунените болшевишки вакуумирани тикви НЯ-МА!