Споделена история от Други

Как да се справим с хората, на които им липсва емпатия?
Има немалко хора, които не могат да отправят емпатия към другите... Въпросът е как да се справим с такива, , хора?

Коментари

1.   Много погрешно се наложи някак значението на думата "емпатия".
Приемате и я тълкуват като "съчувствие" а не е така.
Емпатия в буквалният смисъл и единствено значение е да чувстваш каквото чувства другият.
Това значи, че ако другият е гнил отвътре няма как да го скрие колкото и да лицемерничи външно, емпата знае какво всъщност чувства.
Често емпата е и с по- силни електромагнитни вълни, което пък ще рече, че "хваща" и мисли понякога--телепатия.
Иначе има и хора, които просто не могат да изпитват съчувствие (това е правилната дума, за което ти пишеш) към никой друг освен към себе си- психопати. Не е нещо лечимо, не се променя никога, могат. А живеят и без да нараняват другите, но винаги ще се съобразяват единствено и само със себе си, своите нужди и ще търсят да прикача към себе си хора полезни за техните нужди--има ги доста и тук, в сайте, четеш ги ежедневно. Дори и ти самият/самата може да си от тях ако от "емпатия" очакваш някой да ти съчувства постоянно и върти живота си около теб и твоите нужди в собствен ущърб.

2.   Хората не са на тоя свят да ти правят твоя комфорт. Като не ти харесват, подминаваш, няма как да ги превъзпиташ.

3.   Не общувай с такива, нова е решението търси качествени хора, има такива.

4.   Единственият начин е като прекратиш контакт с тях. Само това работи с нарцисисти, психопати и такива без емпатия. Както и със злобари, завистници и всякакви хора, които не ти мислят доброто. Проверено е от опит. С такива хора ще си съкратиш живота, ще си скъсаш нервите, а те ще са си пак същите. Така че отрязваш ги от живота си, дори да са ти от семейството или роднини. Такива хора не се променят.

5.   Аз също нямам. Момиче съм. Не съм психарка, нито пък болна от нещо. Не съм лош човек, имам добри приятели и семейство. Просто така оцеляваме по-лесно, когато не приемаме проблемите на другите, само даваме съвети и до там..