Споделена история от Други

Защо мъжете обичат толкова мусака
Жена съм и не разбирам защо мъжете обичат толкова мусака. Направо умират за нея. Аз лично хич не харесвам мусака. Но ми е интересно просто какво толкова мъжете харесват в мусаката?

Коментари

1.   Обичам подправките, не е суха манджа в същото време не е водниста. Също като лазанята. Класичска гозба, която не е трудна за правене, можеш да свариш картофите отделно или да сложиш всичко заедно във фурната и да го зарежеш да се готви.

2.   Сега разбирам, че съм жена.

3.   Мусаката е като нарицателно за добра готвачка за тях.

4.   Аз съм мъж и не обичам мусака.

5.   Вкусна е, наяжда и е проста манджа, т. е. трябва много да се постараеш, за да я съсипеш.

6.   Не обичам мусака. Бих ви, но определено не ми е любимото. Предпочитам или да си ям картофите отделно или да е пиле с картофи.

Мъж

Т. Т.

7.   Типично за надутите български квачки с вирнати носове и самочувствие на френски аристократки от 18 век, да не харесват мусака. Те инстинктивно асоциират тази дума със стереотипната и до втръсване позната представа за Бай Ганьо, пърдящ на дивана, чешещ си топките, гледащ футбол, псуващ по съдията, пиещ ракия и похапващ МУСАКА. А оттам и асоциациите им за нея като "традиционно, патриархално, сексистко, шовинистко, женомразко ядене", което е твърде просташко, дивашко и селяшко за техния изтънчен, демократичен, западно-евроатлантически вкус. За това е виновна западната феминистична пропаганда, която им наби тези представи в главите, чрез денонощно облъчване с простотии от всички медии. Пази се модерната Ганка, сакън да не хапне ни хапка мусака, че да не вземе да се превърне в робиня, защото за нея това вкусно, традиционно българско ястие се е превърнало в събирателен символ на цялата първобитност, диващина, традиционализъм, патриархалност, байганьовщина, простотия, селяндурщина, елементарност, нецивилизованост, женско робство и слугинаж. Не може, отсега нататък ще нагъваме само ордьоври, трюфели и гурмета, че да се пишем модерни, "цивилизовани", толерантни еврогейци. :)))

8.   Любимо ястие е на Слънчо, затова.

9.   Вероятно е много добро съотношение между въглехидрати, белтъчини и мазнини? (особено като си сложиш и лъжица кисело мляко)
Добро и на вкус, добро и на аромат (заради чубрицата), лесно за преглъщане (особено ако картофите са добре сготвени).

10.   Авторке, обобщенията са неправилни!

Както видя и от коментарите до момента - не всички мъже обичат мусака!
А има и много жени, които също обичат мусака!

Аз много обичам мусака! И всички мои близки и познати(и мъже и жени), с които сме говорили на тази тема - също я обичат!

Защо ли?

Ами най-общо казано, защото е много вкусно ядене(когато е добре приготвено)!

А и още от малък майка ми(Бог да я прости) приготвяше много вкусна мусака! Сега, в казармата и по разни столове - съм ял и не добре приготвена мусака, и не ми е харесвала.
Но когато се приготви добре - си е чудесно ядене!

11.   Защото ни напомня на мама. Тя ни обичаше и ни правеше мусака. Ако жената ни обича, то да го докаже като ни напомня на мама!

12.   7, наясно ли си, че мусаката е гръцко ястие? !
Мъжете обичат мусака, защото искат да живеят с майка си, но и със секса. Затова си търсят жена да прилича на мама и да тотви като мама.

13.   Мусака обичам много, но в никакъв случай не ми е любимото, нито пък ям често. Дали съм ял и 1 път миналата година не се знае. Виж пиле с ориз, което е ощв по-елементарно ястие обожавам. Или руло стефани, но да е с качествени продукти.

14.   7-ми е типичният чалнат патрЕот. Бягайте от такива. Милинкият дори не знае че мусаката не е типично българско ястие. Думата „мусака“ идва от арабското „musaqqaʿa“ – изстуден, идва в България през гръцки и турски език, а по света се разпространява предимно от гръцки. Ама важното е да се оплюе "Ганка" и "еврогейците". Ганчо може и ордьоври да яде и пак да е прост. Менюто не определя човека. Ама номерче 7 е толкова изтъкано от комллекси и е озлобено че никой не го иска дори и ордьоври да предлага всяка вечер. Подозирам че е фенът на арабите и остриганите батки. То тоя в само един.

17.   Вкусна ми е, но е гръцко или турско ястие, по произход, не е автентично българско. Все едно да кажеш, че баклавата е българско ятие. Еми не е.

18.   По-тъпа тема не бях чела скоро. Аз съм жена и обичам мусака, това прави ли ме мъж?

20.   Мусаката е измислена за глупаци, но от хитри ресторантьори. Всичко което е останало в чиниите от предният ден, се надробява, прави се една заливка с яйца и мляко и се предлага като "любимо" ядене!? Нищо любимо няма, чист миш-маш си е. Доброто прасе всичко яде!

21.   Чета, не вярвам на очите си, и все повече се убеждавам колко е прав проф. Иво Христов...
Може би 5, 9 и 10 са най-адекватните мнения. Всичко останало е пффф... българска "гениалност"!

22.   Обичам мусака, но още повече обичам ако има кой да ми я приготви.

23.   Мразя мусака! За протокола, мъж съм.

24.   В чужбина ме помолиха да им сготвя типично, родно ястие.
Реших да спретна мусака с картофи точно понеже си е наша, българска и много я обичам.
Постарах се, получи се перфектно, заливката - превъзходна.
Хапнаха онези надути зевзеци, ометоха си чиниите, естествено.
Но един от мъжете се изцепи :” И какво? ! Кайма с лук, омешана с картофи, да ти пълни търбуха и да ти държи топло през тежката зима…Нищо чудно, че такова ядете. ”
No comment.
Онези тиквеници надали някога ще разберат какво наистина значи за нас, картофената ни мусака.
Тиквеник да им бях направила, можеше по-лесно да се впишат и да го усетят, толкова е близо до тях :-))
Но мусаката ни е вкусна и си я тачим всички, без значение мъже или жени!

25.   Ха, вчера си правих аз, понеже ми се ядеше, и даже ми остана и за трети път утре вечер, да си я доизям... И както обикновено, се получи идеално! Аз обожавам мусаката си, но приготвена единствено от моите две ръчички, верно от това, което още навремето покойната ми вече майка ми показваше как се прави, но с времето си доразвих по мой начин приготвянето й, и винаги съм доволен от крайния резултат, просто защото и си подбирам продуктите за нея, и като грамажи и всичко... За нея ми е нужна не повече от 400-415г кайма(достатъчно ми е), и то свинска, само свинска, никаква друга, нито смес, нито никаква друга... И разбира се, ако може и да не се смесват сортовете картофи за нея, макар че до миналия месец го правех това, пак ставаше но... А и това е най-сложното ядене, което съм се научил да си приготвям(от общо 5 или 6), затова и едва ли бих опитал от друг човек направена-а и принципно вече не търпя някой да ми готви, сам се грижа за храната си. Това е най-ценното, на което съм се научил още като тийн, и макар да умея само 5-6 манджи(сред които и мусакичката), гладен не бих останал никога, стига разбира се да имам продуктите и финансовата възможност за тях... А в гръцкия й вариант определено не бих пробвал, защото вместо картофи съдържа патладжани с кайма, а аз без картофите не мога, те са ми основна храна! ...

26.   И крем карамел миличка, и крем карамел....

27.   И гювеч със свинско миличка, и гювеч...

28.   Клишето за мусаката е, че жената ТРЯБВАЛО да може да я сготви, че иначе не била истинска жена, видиш ли. Не, че масово била любимо ястие на единия или другия пол.

Иначе изобщо не става дума за високомерие към ястието, просто традициите отдавна не са това, което бяха и като чуеш "мусака", а си съвременна жена, прави неприятно впечтление.

30.   Честно казано, не знам. Винаги съм обичал мусака. Бъзиците, че жената трябвало да прави 70 неща: 69 и мусака, са друга бира.