Споделена история от Други

Защо кучкарите гледат само породисти кучета?
Здравейте!

Защо хората които отглеждат кучета се занимават само с породисти кучета, а не с т.нар. "микс" (непородисти)?

Всеки който гледа куче го е купил за 300-500-1000лв от зоомагазин, а не го е осиновил от улицата примерно, или от приют (има 1500 кучета в такъв до София).

Или "кучкарите" търсят стопанин на спасено, улично куче, но те самите не могат да го задържат, защото вече имат едно "марково".

Кучето не е животно, домашен любимец, а се е превърнало в още едно статус-средство, нареждайки се след колата, телефона, дрехите и някак си не върви да се качват снимки в социалните мрежи на улично-превъзходно куче, наред до снимките от почивката в Дубай...

Имат ли шанс не-марковите кучета?
За какво ви е изобщо да храните и да се грижите за куче, ако не можете да се похвалите в социалните мрежи с него и рискувате да ви се смеят на "помиара"?

Коментари

1.   Еми аз също не бих искала да се грижа за помияри. За мен са грозни и неприятни. Имам приятелка която си осинови улично куче, ми стана като кон голямо и много грозно, пуска косми навсякъде. Аз имам йорки, избрала съм го най вече заради размера и козината.

2.   Защо да нямат шанс?
Породистите кучета са болнави и изродени същества, но толкова им е акъла на тези, които ги гледат и се хвалят с грозните си домашни любимци. След още век-два кръстосване с родата, за да се запазят типичните им черти, тия кучета накрая наистина ще приличат на пълни карикатури във всяко отношение, особено здравословно. Потърси снимки от началото на миналия век на породисти кучета и виж как са се променили (онези също са били продукт на поне около век кръвосмешение, но са изглеждали по-добре).

3.   В днешно време кучета се отглеждат, защото е модерно, а не защото се изпитва голяма необходимост или много се обичат.

4.   Нямам куче и като цяло отношение по темата, но аз пък се чудя защо все някой се намира, който да брои чуждите пари и да омаловажава чуждите желания? Имам колега с алергична дъщеря и единственото куче, което може да има е йорки. Прави го, за да зарадва детето, а не за статус.

Не сравнявам кучетата и децата, но полудявам точно по тези две теми - не можеш да си купиш породисто и нямаш право на инвитро при толкова сираци в домовете. Българинът обича да си вре гагата в чуждите работи. Дори и да си мислиш нещо подобно, по-добре не го изричай на глас.

5.   За да могат когато стане въпрос за породи, да се хвалят кой повече пари е пропилял на вятъра и ако дадената порода умре поради някаква причина, казват: “Толкова много пари заминаха на вятъра”. Ами, вместо да си профукаш парите, които най-вероятно си изкарал с честен труд, не ги пилей за нещо, в което не си сигурен дали ще оживее или не, вложи ги в нещо, от което ще има полза.

Гаро

6.   Сега ще те нападнат, но много точно си го казал. Освен, че не си събират масово лайната и като им кажеш почват за майките с памперсите да ти говорят като опорка. Все едно на всеки ъгъл няма кучешко лайно, но има памперси. Основно промити мозъци, но и да, демонстрират "статус" с животното. Примерно напомпан млад глупак с питбул, кифла с джуки с някое малко джафкащо и т. н.
И въпреки всичко има и някакви нормални от тях. Имат куче, имат и семейство и се грижат и събират на животното. Както и такива осиновили улично. Тука по квартала има един с улично, много яко кученце и добричко, че и умно, само като те погледне, като дойде до теб, личи, че е умно и възпитано. Към такива нямам нищо против, а тия горе дето ги описах, са масовката "любители", за мен обикновени селяндури водещи се, че сега това е модерно...

7.   Всеки има право да се грижи или не за куче, както и да си избере кучето, което му харесва. Някак е в повече този назидателен тон и вменяването на вина. Хайде нека всеки си реши за кого да се грижи.

8.   Защото не всички миксове изглеждат добре, а с породисто плащаш за определен външен вид. Повечето улични например са едри, а ако искаш малко рошаво кученце трудно се намират улични. Просто големите кучета на улицата тормозят и убиват по-малките за съжаление.

9.   За да могат да правят секс с тях.

10.   Има и такива, които осиновяват улични.

Мой приятел от детството си взе такова и го гледа много добре - станало е към 40 килограма!

Въпросът е, че тази мания с кучетата е ПСИХИЧНО заболяване. Тези хора наричат кучетата "душички", "животинки", "гледаш го помияр, а в очите човек" и прочие простотии!

Същите масово няма да помогнат на човек в нужда, за тях ако им кажеш да помогнат на човек ще кажат "какво ме интересува? Сам си е виновен", а ако е за куче ще тичат да ги хранят, лекуват и спасяват

За ме такива хора с сбъркани.

Т. Т.

11.   Същото е и при нас коткарите, много коткари, си взимат породисти котки, и не разбирам защо, като на улицата има толкова душички... които чакат своя човек.. Аз имам коте от две години, и е най-обикновено. А толкова е умна... гордея се с нея.

12.   Защото масово, особено в България ли гледат не защото искат и могат са се грижат за животно, а като всяко друго нещо за да си избиват комплексите и да се покажат пред другите колко са богати, мутри и кифли.

13.   Ами аз конкретно гледам вече трета болонка. Просто породата е подходяща за отглеждане в апартамент, не предизвиква алергии, отнася се добре с деца. Куче от улицата бих прибрала ако живея в къща поради 2 причини. Ако го взема малко, никой не знае колко голямо ще порасне. И второ - ако го взема голямо, трудно се променят вече изградени навици на животно. Иначе котката ми е прибрана от улицата.

14.   Без значение дали е куче или котка, не ме вълнува расата.
Да, имам слабост към немски и белгийски овчарки и съм имала такива от дете. Както и прекрасни "улични превъзходни" кучета, котки и пернати.
Сега имаме един много красив черен котарак с ярки и светли зелени очи, който намерихме съвсем бебе, беше като малко прилепче. Нямахме намерение да го задържаме, а само да го отгледаме поне до два месеца и да му търсим семейство.
Но мигновено ни грабна, стана едно от нашите деца, не можахме да се разделим с него.
Не ми позволява сега вече малкото жилище тук, където живеем да прибирам повече животинки, но храня и се грижа за една котешка колония. Винаги бих помогнала с каквото мога на която и да е животинка.
А тези, които визираш са просто егоцентрици, те не обичат животните, а притежанията си...

15.   Какви 300-500? Бяха преди 15 г. Сега са по 3-4 к.

16.   Кои каквото иска да си взима, но мен ме дразни, че никой не си чисти след тях, а аз не съм длъжен да търпя ничии лайна. Достатъчно са ни мръсни тротоарите, че да си отглеждаме и лайна. Повечето дори не си правят труда, поне да ги разхождат по поляните, а директно по тротоарите.

17.   Защо не гледат деца, а кучета? Повечето кучкари нямат деца и не искат да имат. Куче на всяка крачка.

18.   Защото "помиярите" стават огромни и са по-скоро дворни кучета. Как ще гледаш в апартамент куче, което ти е почти до кръста??? По селата хората имат "помиари".
И на мен ми писна вече от хора търсещи сметка на други как си харчат парите. То не беше защо купуват маркови дрехи, скъпи коли, апартаменти, защо ходят на екскурзии... Всеки работи и ще си харчи парите за каквото му е кеф. Не е длъжен да се обяснява.

19.   Кучетата, за разлика от котките губят своята красота и изящество като подивеят и се омешат. Трудно е да срещнеш грозна котка, колкото и омешана и улична да е. Даже някои улични са страшно красиви. При кучетата не е така - повечето стават едни блудкави и раздърпани на визия. Повечето улични приличат на по-грозни версии на немската овчарка и лабрадора. Точно затова трудно бих се навил на улично куче, но на улична котка - да.

20.   Моето куче нямаше да го имам, но някви мангали го бяха зарязали на някакъв строеж в дъжда, завряло се в една тръба и скимти. И аз понеже не съм урод, като 90% от БГ населението го прибрах у нас, на нищо не прилича, чибурашка няква ма е готина. Ни хапе, ни лае, не знаеш, че има куче.