Споделена история от Други

Относно боклуците
Постоянно чувам как хората викат, че еди кой си е боклук.. За мен обаче не съществува човек, , боклук '', защото всеки има нещо хубаво в себе си(не само лошо). За мене хората са три вида :супер свестни, обикновени, и некачествени. Некачествените за мен са престъпниците, хората, които се занимават с вредни субстанции, или хора, лишени от всякакви морал и ценностна система. Супер свестните за мен са емоционално интелигентни хора, искат да се развиват, осъзнават си грешките (и поемат отговорност за тях), лоялни са и са всичко обратно на некачествените.

Коментари

1.   Напротив, има си точно боклуци хора. Прецакват си приятелите и близките, алчни, прости, нямат ценностна система, нямат никаква цел в живота си.

Теглят заеми и не ги връщат, наркомани, отрепки.

Т. Т.

3.   Голям философ си авторе.
Само че не е точно така. Човек който сам се оправя със всичко, независимо какъв е и защо е достоен за уважение, макар да може да е неприятен.
Квалификацията която използва за мен е реална и е за паразитите, които живеят на чужд гръб. Сещаш се, много велики, на приказки го докарват, но все някой им дава и ги бута. Реално такива хора не допринасят за нищо, а са предимно консуматори.

4.   Аторе то всеки боклук на този свят е боклук защото е некачествен!!! Опаковката от вафла е боклук защото е некачествена да я ползваш повторно. Да смениш думата боклук с дума описваща боклуци, не е много иновативно.

5.   Наистина има хора, които са си БАШ боклуци. Точно като тези, които номер 1 описа. Познавам хора, които цели квартали на София не харесва и никой не обича, и дори други отрепки не ги тачат. Аз съм се влюбвала в такъв човек, защото си мислех, че е романтично и се опитвах да видя нещо добро, интелигентно (вярно, че беше супер интелигентен и начетен, НО адски деградирал) и свястно в него, но си беше жив боклук.