Споделена история от Други

Кои мъжки професии определяте като костюмарски
Кои според Вас са мъжките професии, които изискват носенето на костюм на работното място?
напоследък в бизнес средите, срещам все повече casual style мъже с дънки и кецове, особено в IT сектора, та ми стана интересно отива ли си модата на костюмарите?
Вече и по улиците на София не виждам толкова такива.

Коментари

1.   За адвокатите, банковите служители, депутатите се сещам да носят костюми на работното място.
При повечето професии не се изисква носенето но костюм.

2.   Дори и в банките, където би трябвало да е по-консервативно вече не са с костюм, само един служител при нас е с костюм, но той е в пенсия дори вече.

3.   В България модата мъжете да са стилни и спретнати е била по време на дядовците ни. Сегашният Ганьо винаги е смачкан, размъкнат и непривлекателен. Сега лятото по улиците можеш да видиш стил - размъкнати шорти, размъкнара тениска и раничката на гърба.

4.   Мина им модата на костюмите отдавна.. Видя ли някой по улиците с костюм особено на 20-30 години, или пък да се разхожда в мола с костюм, или да ходи на дискотека костюм разбираш го, че е бедняк wanna be милионер..

5.   Работя в банка, вече костюм не е задължителен според вътрешните разпоредби. Банката е най-голямата в България. Длъжности които изискват контакт с клиенти, задължават да се носи риза и панталон но дотам. Костюмите са аут вече, за съжаление обаче повечето хора се обличат прекалено кежуъл и понякога занемарено даже. Малко криворазбрана работа

6.   1 коментар, топ.

7.   Не си отива модата на костюмите, а България се е напълнила с Ганчовци. А Ганчо си остава Ганчо, независимо от това какво образование има, какво работи, колко пари има или каква кола кара. Остриган първи номер с мургалява кожа с турска брада и тъп поглед даже не му и отива да е с костюм, защото е несъвместим като пейзаж с него, все едно да облечеш една маймуна в костюм. Той разбира се и сам си избира анцуга и маратонките пред костюма такъв защото е примитив генетично. Нито пък му отива да кара скъпа кола, защото също е несъвместим като пейзаж с нея. А и яко и цапа пейзажа и и принизява престижа на марката, като е седнал зад волана на такава. Затова и Ферари отказват да продават коли на остриганите първи номер брадати Ганчовци с анцуг и маратонки, защото и принизяват престижа на марката такива, за което и в България досега не съм видял Ферари. Виж страни като Япония и Корея са друга бира. Там и най-долния чистач е класи над IT специалист от България. Всичките там са с черни костюми и сака и лъскави прически и обувки и по улиците няма нито един остриган първи номер примитив с турска брада с анцуг и маратонки и очи като на хлебарка. Така е даже в комунистическа и изолирана от останалия свят Северна Корея. Не са нисша раса, какво да се прави.