Споделена история от Други

В какъв случай бихте търсили отмъщение?
В какъв случай бихте търсили отмъщение? Ако ви обидят съзнателно или несъзнателно, мисля, че не си струва. Но какво, ако разпространяват клевети умишлено и целенасочено, ако ви вкарат в конспирация, ако обръщат хора срещу вас с лъжи. Какво бихте направили в случай, че разпостранят манипулирани снимки или видеа с лицето ви? Какво мислите, че заслужава някой, който е съсипал нечии живот букволно? Представете си, че законът няма да си мръдне пръста, както често се случва.

Коментари

1.   Човек трябва да е много забил за да обижда, да търси възмездие или вид реваншизъм, както го наричаш отмъщение. Само слабите хора правят това.
Гледам си мен си, другите са заобикаляща среда която лесно игнорирам и толкова.

3.   Само в случай че застрашат живота или убият човек от семейството ми. Във всички други случаи бих си тругнала, запазвайки мълчание. Нямам желание да хабя енергия за интриги, да опровергавам слухове и т. н. Всеки да вярва на каквото си иска. Семейството ми е важно. Приятели, колеги, и други второстепенни хора не ме вълнуват какво мислят и какво говорят зад гърба ми. Не падам на нивото на селяндурски елементарници. Даже в последно време съвсем умишлено не допускам хора твърде близо до себе си. Всичко е строго делово.

4.   В НИКАКЪВ!

Човек в никаква, повтарям, в абсолютно никаква ситуация не трябва да отмъщава!

Това е много тежък и сериозен грях!

Бог си има грижа за всичко! Това не е наша работа, а Божия!

5.   Във всеки, в който ми е лесно имам реноме за пазене.

6.   За такива работи има съдилища

7.   Аз съм отмъстителна ако "бутнат" най-близките ми.
Там нямам прошка, нито жал.. От буйна лъвица ставам търпелива, проучваща, дебнеща котка докато имам цялата нужда информация да смажа, не просто да срина, а да смажа!
Ако е за мен, по принцип подминавам, дори се смея понякога. Толкова крайно директна и откровена съм, че е почти невъзможно да минат манипулации, интриги и подобни на мой гръб.
Пък и честно казано ми е през оная какво говори някой за мен, важно ми е какво АЗ мисля за себе си.
На интрига би се вързал само някой, който изобщо не ме познава или иска да вярва по негови си нужди и да подкрепи интригата за да ме ощети.

Ако някой обаче чак пък толкова успее да ми навреди, та да ми съсипе живота, ще бъда вероятно "котката" и ще го смажа. Може да е последното нещо, което ще направя, но няма да му се размине.
Имам предвид: ще изровя най-мръсните му тайни, ще стигна дори до майчината му утроба да видя какво е правил и там.
Ще имам включително медицинското му досие, криминално ако има, всичките му не/приятелства. Ако е пръднал когато и където не трябва-ще знам.
Но ще започна от това какво го е подбудило да направи каквото е направил, там е най-слабото му място.
И ще го смажа без съмнение.
Когато съм добра- съм много добра, когато съм лоша обаче... съм още по-добра в това.

8.   Това си го решаваш само ти. Имаш ли нужда от отмъщение? Нещата са доста сериозни, но е важно и ти какъв човек си, дали ще можеш да забравиш. Аз например съм доста злопаметна. Нищо не забравям - нито доброто, нито лошото. Отмъщавала съм си за лъжи и предателства на на много близки приятели например. Ако някой ми причини лошо, не мога да стоя и да бездействам, направо полудявам. Но на мен ми е такъв характера, все търся справедливост и вярва срещу безнаказаността. Но знам, че има хора, които не мислят така и ще ти кажат, че отмъщението не е решение. За жалост тези хора ги мачкат още и още, защото колкото по-малко реагираш, толкова повече те мислят за слаб. В един момент трябва да си кажеш -край, не може да правите, каквото си искате с мен. В този живот всеки рано или късно си плаща. Бих ти казала да не губиш кураж!

9.   Единствено за манипулираните снимки трябва да се действа по - сериозно, но не чак и отмъщение.
Другите неща се случват ежедневно на милионе хора по света, така че не трябва да се отмъщава.

10.   С кого общуваш, как се държиш, и защо мислиш, че точно и само за теб говорят?

11.   Това изложение ми звучи странно и неясно, много общо е. За себе си ли говориш или за някой друг? Някой е унищожил твоя живот или ти си направил нещо подобно на някого и сега се страхуваш от жестоко отмъщение?

Много хора пускат клевети и и се опитват да настройват хората един срещу друг. Виждал съм го в работна среда, в приятелска, понякога и в роднинска. За съжаление, повечето хора реагират първосигнално и вярват на всякакви слухове.

Що се отнася за deepfake, наскоро четох, че имало такъв дори за една американска конгресменка, за която било направено фалшиво порно видео. Щом човек с подобна позиция и авторитет не може да бъде застрахован, какво остава за всеки друг? ! Също съм чел, че имало сайтове, в които фалшиви видеа или снимки може да се направят много евтино.

Как може да си отмъстиш? Със същото. Най-вероятно индивидът, който го е направил, е някой, когото познаваш и с когото не си в добри отношения. Предполагам, че може да се заведе дело за клевета или обида, но доказването може да е много трудно или на практика невъзможно. Ако се използва интернет, вероятно се ползват фалшиви профили, анонимно или криптирано браузване през еди какви си сървъри. Като знаем и какви са нашите полиция и съд, едва ли си заслужава да се минава по официалния ред.

Животът отмъщава. Мизерии прави някой мизерник, който е нещастен в живота си, завижда и иска да дръпне другите надолу до неговата мизерия. Нали виждаш какво става с разни бандити, например нотариуса. Цял живот е мамил, крал и е бил тарикат, но накрая му теглиха патрона. Не знам дали това е възмездие, но колкото и да се правиш на тарикат, рано или късно стигаш до някой по-голям тарикат.

12.   Животът е най-голямото отмъщение за хората, които са ме наранили, защото не завиждам и върша зло, а са ми вършили отвратителни неща. Има една приказка: "Изчакай труповете на враговете ти да минат по река Ганг пред теб". И е вярна, ти ще видиш с времето какво ще стане с тези хора. Аз не се радвам, че са зле, но нямам пръст лично за отмъщение в това, какво се случи с тях след години.

13.   1, 4, т. е. искате да ми кажете, че ако избия цялото ви семейство, а вас ви изнасиля и направя инвалиди, ще си обърнете и другата буза и там да ви ударя и дори няма да заведете дело срещу мен, така ли? И това ще означава, че сте силни? Съмнейшън честно казано. Ако пък е вярно наистина, просто за мен сте егати изтръпналите.

14.   Въображението на съдбата е по-голямо от моето, така, че не.

15.   до 13

Не четеш с разбиране!

Да отмъщаваш е едно, а да заведеш дело, когато има извършено престъпление срещу теб или човек от семейството ти, е друго!

Аз казах, че никога не трябва да се отмъщава!

А не, че не трябва да защитаваш себе си и семейството си с всички законни средства!

ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ ЩЕ ГИ ЗАЩИТИШ! - но това НЕ Е ОТМЪЩЕНИЕ!

16.   Някои толкова "креативни" че се опитват а представят тфахливите си души и за твърде добри, че да "отмъщават" дори да е в самозащита.
Много "наведена глава, сабя не я сече"... Робски мозъци.
Затова всеки прави с цялата нация каквото си поиска, нали повечето "добри душинки".

17.   Как точно ги защитаваш, ако вече се е случило нещо? Да отидеш в съда, не е ли вид мъст?

18.   Интересна тема. Принципно за нещата, които си изброил, законът си казва думата. Все пак сме правова държава, не сме чак толкова изостанали. По тази причина и искам да се специализирам в наказателното право - да знам, че има действащи хора в системата. Но хипотетично ако трябваше да се саморазправям, без да намесвам съдилища както си се изказал, трябва да е нещо наистина голямо, за да "отвърна". Някой коментира, че отмъщението е сериозен грях и го подкрепям. Затова най-доброто решение е просто да не се поставяш в такава ситуация - бъди добър с другите, не им давай повод да искат да ти посягат, бъди способен да се защитиш преди ситуацията да ескалира, не им давай предпоставки да могат да те изложат (примерно не си качвай лични неща в чатове - могат да ти хакнат профила, може събеседника да иска да извлече данни за теб и да ги ползва срешу теб, абе много неща). Имай си план как може да защитиш близките си във всеки момент, пак за да не ескалират нещата

19.   До 13 от 1. Даваш крайно нелепи примери. Моето семейство не е избито, нито съм мекушав глупак, просто съм достатъчно умен да знам, че някой държащ се неуважително към мен, ще го направи и на друго място, което пък значи че този човек е достатъчно маловажен за себе си щом се занимава с глупости, от там ми е ясно че няма какво да прави със себе си, предимно нещастен.
Така съм си го направил, че се чувствам достатъчно комфортно в работата и в личен план, че да развалям всичко това с мисли за отмъщение, защото някой казал нещо за мен, защото някой ми се изрепчил на някой светофар или защото защото.
Ясен ли съм?

20.   15, т. е. ако например те залея с киселина в тъмното с маска и те обезобразя за цял живот и ти знаеш, че съм аз, но не можеш да го докажеш, съответно не можеш да докажеш нищо пред съда, просто ще оставиш нещата така и ще си ходиш цял живот като Франкенщайн. ОК.

21.   19, не бе, нали не трябвало никога да се търси отмъщение. Затова дадох този краен пример, за да осъзнаеш сам, че никога не трябва да казваш никога. В този случай едва ли ще останеш безучастен и ще го пуснеш да си намери майстора сам.

22.   16, едно е да се защитиш, друго да защитаваш, има огромна разлика. Ако някой нарани мои близки, да ще отмъстя.

23.   до 20

И защо ще го направиш това? Когато примерно си видял от мен само добро!

Значи, аз съм близо на 60 години, православен християнин съм, вярвам в Бога и се стремя да спазвам Божиите заповеди, добронамерен съм, държа се добре с всички хора, помагам на всеки, които ми поиска помощ и не само...
И слава Богу до момента никой не е тръгнал да ме напада, мен или семейството ми, защото няма причина да го прави. А и без Божия воля или Божие допушение - не се случва нищо на този свят.

Разбира се, макар и рядко имало е 1-2 човека, които са ми правили злини(преди да ме опознаят), но аз не съм им отговарял по съшия начин, и не съм им отмъщавал! И след това те промениха отнощенията си към добро.

Защото злото не се лекува със зло, а само с добро!

Аз нямам врагове и имам много приятели! И в труден момент - правя това, което трябва като се надявам и уповавам на Бога!

24.   "И слава Богу до момента никой не е тръгнал да ме напада, мен или семейството ми, защото няма причина да го прави. " - ОКей, окей, разбрахме! Теб никой не те отчита за бройка и нямаш неща, които друг да иска...

25.   Аз, например със сигурност търся отмъщение и ЩЕ го получа- уверявам ви. Ще започна с психичноболната си роднина, която ме злепостави прекалено грубо и ще си плати много скъпо за това своеволие. Цяла София ще говори за нея. А другите наши общи познати, които все още вярват, че не съм наясно за тясната им дружба, както и за начина, по който са се запознали, ще се изненадат всъщност колко луд съм наистина.
Напълно справедливо е.... Съсипан живот срещу съсипан живот.

27.   ОТ АВТОР
11, става въпрос за дийпфейк, освен клеветите. Моят живот е съсипан. Те са очаквали да не разбера, но аз знам. Знам дори кои са виновните, но не мога да докажа нищо, защото се прикриват един друг. Сега тях ги е страх какво ще направя, защото полицията отпада. Опитаха да обвинят друг, както и да ме убедят, че го заслужавам.