Споделена история от Други

Дайте съвет за справяне с непоносими съседи
здравейте, дайте съвет за справяне със супер шумни съседи на етажа над нас, които тичат, блъскат, изпускат супер тежки неща, тичат, децата им играят футбол до 00 часа всяка вечер в работната седмица. правена е културна забележка три пъти, става само по -зле след всяка казана дума. главата на въпросното семейство е И домоуправител и се държи крайно нагло. как да се прекрати тази лудост. други съседи се оплакват, но само на 4 очи, по събранията мили очи. мерси.

Коментари

1.   В булгаристан е така. Като не ти харесва, си взимай чукалата и на терминала.

2.   Абсолютно същия проблем имаме, само че със съседите под нас. През работната седмица крясъци до късно, а ВСЕКИ петък вечер в продължение на МЕСЕЦИ се събират там някакви лапетии (дъщерята на собствениците си кани приятели) и се вдигат купони, силна музика, блъскане крясъци. То не се живееше, бях изтерясал. Хубаво - един път, айде, и ние сме млади, ама всяка седмица вече е психически и физически тормоз.

Със собствениците нямаше как да се говори, на вид са абсолютни лумпени, от домоуправителя нулева заинтересованост. Един път звънях на 112, никой не дойде. След няколко седмици, на поредния купон, в 12 часа музиката беше толкова силна, че полудях до краен предел. Звъннах пак на 112, този път много ядосан и настоятелен да пратят патрул. След 40 минути, дойдоха двама господа. За щастие музиката още беше силна и я чуха отдолу. Качиха се горе, и звъняха на звънеца им в продължение на няколко минути. Онези се насраха, спряха музиката, и не отварят. По едно време само един открехна вратата за половин секунда, видя полицаите и веднага затвори. Това беше най-голямата им грешка и може би ако бяха отворили щяха да се разминат само с предупреждение. На полицаите това им беше достатъчно, записаха ги и си заминаха. До края на вечерта нищо не се чу. След това им беше съставен акт за 500 лева. Даже нямаше нужда да подавам жалба.

Минаха се няколко седмици и явно страха им поотмина и толкова им беше, пак си продължават. Сега вече ще подавам жалба в полицията и ще видим какво ще стане.

Та съвета ми към теб е, щом не става с комуникация с тях и няма заинтересованост от домоуправител, изчакай когато пак вдигат много шум и извикай полиция, да ги чуе. Ще се постреснат. След това жалба в райнонното, а и щом сте няколко съседи с оплаквания, още по-добре. Успех!

3.   Няма оправия с такива, личен опит. Можеш да поддаваш сигнали в съответните институции, ама те само ще си го премятат и резултат няма да има.

4.   Същите циркове ги играя 4тагодина в трети апартамент и при мен длед разправии трясъците стават потресаващи и умишлени.. Ганьовския народ е утайката на утайките, за тва и държавата ни е прпадняческа. До момента съм стигнала до извода, че само бой ги оправя такива. Ако имате кой да ви я свърши тая работа- действайте. И да знаете, че полицията с нищо не помага.

5.   Главни букви, Главни... И тук -там запетайка...

6.   Полиция всеки път, няма оправя с такива иначе. Ако трябва отдолу, от вашето жилище записва звуците и ги пускате из социалните също, да ги е срам да си покажат носовете навън... ако изобщо имат срам.

7.   Тегава ситуация. Още повече, че другите са мишки и сам няма да постигнеш много. Виж да ли нямаш някоя връзка с полицията, ако може да го привикат и да го посплашат малко. Друго няма да сработи. Ако сте на квартира помисли и за евентуално преместване. Крайно е, но не виждам друго решение.

8.   Напускаш България за някоя по-бяла и културна страна. С нашите невъзпитани български маймуни няма оправия.

9.   На моите им плащат да представят празни неща.

10.   Това ако беше в Германия, след второто-третото викане на полиция щяхте да имате право да си изселите съседите. Но понеже живеем в бананова република, кучето си лае, кервана си върви.

11.   " други съседи се оплакват, но само на 4 очи, по събранията мили очи. мерси. " -сменяш съседите, или ти тях, или отиваш при други! Няма друг вариант.

12.   Така е във всеки жилищен блок в България. От няколкото олигофрена, които винаги ги има на всеки блок, тровят живота на останалите. Следователно бич за цялото общество е проблемът, но някой да се замисли, реакция, закони ред нула. Не става за нищо тоя народ. На първо място управниците и институциите му и безобразията които той подхранва с търпимостта и овчедушието си.

13.   Ако бяхме в една нормална държава, щяха да ги изселят

14.   От авторката: доколкото знам от предното място, където са живеели под наем, наистина са ги излелили и то с много скандали и дори са им изпочупили някакви вещи. благодаря на всички, които дадоха мнението си. за съжаление и аз не мисля, че има кой знае какво да се направи. такива хора нито забележка ги лови, нито нищо.

15.   Олелеле хора свестете се! Така е в блоковете, нормално е! Съседката над нас играеше хоро с приятелка и дъщеря ѝ всеки вторник и четвъртък в 18:30 (музика и тропот) Мъжът на съседката в ляво от нас прахосмучене в 5:30 сутрин, преди работа, през ден два, защото имат 3 персийки. Да не говорим, че истеричния глас на жена му ни пронизва всяка събота и неделя. Спрете да се оплаквате, това е живота в блоковете! Който има претенции да си купи къща в гората и да слуша птички. Блоковете е било винаги така!
Не бъдете луди!
Живея сам с приятелката ми и лудата бабичка(усойница, вещица) се качва всеки път, когато поканя някой. Усети ли някой чужд крак в дома ми се качва!!! Мразя я и ми е писнала, опитах с добро, черпих я за рождения ми ден с торта, казах, че ще имам гости … тя пак се качи да крещи… Мразя я, на родения ден на приятелката ми пак се качи…. Мразим я! Много сме дискетни, дори и музиката пускаме тихо. Обмислям да и ливна нещо гнусно на терасата.

16.   Номер 15 Искам да допълня, че сме възрастни хора и не правим партита като тези на номер 2, а само на по питие и храна се каним

17.   По-добре шумни съседи пред зли съседи!

Живите мъртви са ми съседи, не издават звук, че съществуват, но са като токсични вампири. Едното същество даже е домоуправител. Непоносима злоба, която се лъхва като порив, всеки път като го засечеш. То съска негативизъм с всяка дума. Другото е като същество от подземния свят, като го мерна сутрин знам, че ще имам лош ден. То не съска, а ръмжи като демон и пука гуми.
Имал съм шумни съседи, не съм ги ценил, нищо не се сравнява с това. Мечтая си да са ми шумни съседите, това означава динамика, а това е живота. Шумните съседи не таят злоба и не кроят мизерия, живеят си живота. Тихите съседи ти е*** мама та.

18.   Не е нормално - това го казвам на №15.
И аз съм така от няколко години, над мен.
Говорих, пробвах с добро, няма ефект. Първите години имаше музика, силна, После се роди дете и има тропане, хвърляне, събаряне, търкаляне, скачане, говор на висок глас. Викам полиция. Тия не търпят забалежки. Не може да се говори с тях. Веднъж слизах при много силна музика, ритах им вратата и псувах, пускаха жалби срещу мен. И аз пускам срещу тях, привикват ги в полицията, като искат, могат да се съобразяват, но не искат и пак продължват.
Едно време имх ключ от ел. таблото и на други такива им отвивах бушона, или им режех кабела на кабелната.
Боят трябва да е на четири очи, без свидетели, нищо да не може да се докаже.
Иначе има възможности по закона за управление на етажната собственост. Чл. 6, още един за съставянето на протокол за нарушение от трима живущи и изпращането му м общината, има и процедура, по която общо събрание може да извади (да забрани достъпа) на собственик или наемател за три години. възможне, но трябва закона да бъде спазен биква по буква, защото съда го решава казуса и процедурата трябва да се следва точно.
Знаем за чужбина, че там моментално се реагира с големи глоби и изселване от жилището. Тука е още криворазбраната "демокрация", че може да си правиш каквото си искаш.

19.   Ами имам такива отгоре с шумни деца и след като не разбираха от човешко отношение веднъж се качих и хванах бащата за гушата и му казах, че ще му пребия жената и скапаните деца ако ги срещна в коридора, ама с най-злобния си и луд поглед. Оня изскимтя нещо и се прибра. Успокоиха нещата за еднна седмица, след това пак се почна и го издебнах в коридора на другия ден и му казах, че ще му запаля колата и ще му направя живота ад. Стресна се яко и сигурно е помислил, че съм тотално луд. Сега са сравнително тихи. Трябва да им вземешш страха на такива. От дума не разбират, само от бой, за това пукай им гумите, дери им колата и ги заплашвай. Полицията нищо няма да ти направи така или иначе ако ония се оплачат. Това е

20.   Номер 19

Са дето тоя, ако се окаже някой по-бабаит от теб твоя живот ще стане ад. Аз лично не бих се стреснал от такъв като теб, и ако ти ми нарежеш гумите, ще си намериш на другия ден колата с кирка в предния капак.

21.   До номер 19, не знаеш ли, бе може да те осъди за такива заплахи? Иначе и на мен ми се въртят такива мисли, но точно това ме спира.

22.   Номер 19 е тотален психар за затвора. Спада към графа много зли съседи. Приятелският ми съвет е да си вземеш отпуска и да заминеш за санаториум.

23.   Номер 15 е прав, че е нормално. В БГ масовото строителство е панел, който не е добре шумоизолиран. На много места дори и тухла, някой си е скрил пари и плочите са тънки. Добри и обикновеното ходене се чува супер ясно, говора и т. н. На всеки се случва да изпусне нещо или да счупи чиния и да стресира съседа си отдолу.
Хора, не се заяждайте със съседите си, политиците са тези, които са виновни за проблемите ни и изпилените нерви. Те разпределят бюджета на БГ, който го вземат от нашите заплати (вижте си нето-бруто заплатата). Как да си спокоен, когато едвам свързваш двата края. Докато ние се караме, пукаме си гумите, изливаме си гнус по терасите, Б. Б. - Д. П. са в частните си имоти без съседи, платени с нашите пари.
Променените мащабите на мирогледа си!!!

24.   Номер15: в един вход има по 8 етажа с 4 апартамента = 32 апартамента. 32 апартамента по 2 човека = 64 човека
Следователно средно 64 човека живеят заедно. Естествено е да има шумни и луди. Ясно ми е, че някои са прекалено шумни, а други (като усойната бабичка под нас) много луди, но това е живота. Който не иска да живее с 64 други хора да си купи къща в гората.
Колкото до Европа, колко от вас са живели там, за да знаете нивата на шум по сградите. Работил съм в Германия и мога да ви разкажа, че хората са шумни. Масово германците си дават имотите под наем на чужденци и има много поляци, руснаци, българири и макета. Изобщо не е по-тихо. Германците има ли мач, вряскат много. А над мен живееха руснаци и като се напият започваха да се карат и бият по малките часове. Беше много зле, защото не знаех дали ще оцелеят до сутринта, но пак казвам това е нормално. Където има хора, има и шум!

25.   Всеки в своя си имот живее както може. Нямате право да изливате помия по терасите, да режете кабелите на телевизията или да посягате на бой!!!
Прави ми впечатление, че критикувате все млади хора и такива с малки деца. А, знаете ли колко трудно се оглежда дете? ! Колко е трудно да го възпитаваш, а ако е много активно и да го забавляваш. Понякога пищи, понякога просто сяда на земята и блъска или пък скача от леглото. Понякога играе футбол и събаря неща. караш му се, но не може все да му се караш, защото някой от долу, горе, ляво, дясно така иска. Отнема време порастването. Все едно вие не сте били деца. Ама не е същото вече, времената се промениха и не можеш да изпратиш детето си само навън да играе с децата.
Изключително нетолерантни сте! Понякога се изненадвам в какво сме се превърнали и кое ни направи такива.
Всички, които писаха тук МОЛЯ ВИ за повече толерантност към семействата с деца!!! Не тормозете хората, достатъчно труден е живота и без това. Вземете си слушалки или тапи за уши и като чуете детски плач, или тропот си ги слагайте.

26.   АПЕЛ КЪМ ВСИЧКИ!
Не тормозете семействата с деца за шум! В нашето десетилетие е много трудно отглеждането им. Не могат да излязат да играят както преди. Трябва хиляди левове за спорт, които е 1-2 в седмицата да се дават и не им изхабяват енергията.

В допълнение, входната такса за четири членно семейство е много по-висока!!! Тоест семействата си плащат да живеят четирима в апартамент и тези около тях трябва да се съобразят.

Моля, бъдете добри хора! Шумът от деца и семейства не е насочен с цел да ви тормози, а е в следствие на съществуването на хората. Писател 19 е превърнал в ад живота на съседите си отдолу и децата. Представи си баща ти а те плаши, че ако се окаже, че играеш по-шумно ще запалят колата ви или ще пребият майка ти. Понякога децата се улисват в игли и не се усещат как правят шум. И един родител да стане като пъдар и все да има се кара, заради истеричен съсед.

Моето момче е на 5 и в съня си бълнува името на съседката отдолу! Представете си, колко пъти сме му се карали заради нея и от тогава реших, че повече никога няма да си мъча децата, заради нервичките на чужди хора.

27.   26. Своеволията на децата не са по-важни от здравето на съседите. Никой не го интересува, че имаш деца, а ако трябва да съм по-директен през оная му работа е и не е длъжен да ти ги търпи в СВОЯ ДОМ. Решенията на проблемът ги намираш ти. Какво ще е решението, намирай го, но НИКОГА НЕ ПРЕХВЪРЛЯЙ ТОПКАТА В ДРУГИТЕ. НЯМАШ ОПЦИЯ ДА ТОРМОЗИШ НЯКОГО В ДОМА МУ, запиши си го това и го прочитай докато го осъзнаеш след месеци препрочитане, понеже ще ти е нужно толкова време като те гледам. А щом си толкова тъп за да не можеш да намериш решение, както и да разсъждаваш по този начин по отношение на съседите, то определено е било редно да ползваш кондоми. И тупаника в муцуната ти от някой нормален съсед не е насочен с цел да те нарани, а е следствие от самопроявяващия се защитен рефлекс на хората, подобно на рефлекса им при дишането. Ясно?

28.   Има едно нещо, което се нарича култура и се цени навсякъде. Има напълно безхаберни родители, които не им се занимава с децата. Те са на телефона, децата из стаите като препускащи коне. Внучката ми е много енергично дете, подскача на едно място, не се изморява. Но когато под тях се роди бебе, започнаха да я укротяват. Детето разбира и се съобразява. Но с нея се занимават родителите й.
Иначе, всеки ако прави каквото иска, в блока ще бъде зверилник- тийнейджъри дънещи музика, компании до посред нощ, луди крякащи възрастни и т. н.

29.   25/26, всеки трябва да се съобразява с другите, не живеете в гората. Да, 19 може да е прекалил, но не ми се мисли колко са му изпилили нервите съседите, за да се стигне дотам. Щом след случката са сравнително тихи, значи все пак са можели да вземат мерки, но не са си дали труда преди да ги заплаши.
Така че съобразявай се със съседите си, за да ти правят забележки, значи сте минали границата, освен ако съседката не е пълна психопатка. Поне между 22 и 8 гледай да не крещят, хвърлят и т. н., все пак и хората имат право на почивка. Това не е "мъчене на децата", а нормално поведение на обществено място.

30.   Значи, вижте какво-има си точни часове, когато не трябва да се вдига шум. Вечер от 22ч. до 8ч. сутрин и между 14 и 16ч. следобед. През останалото време може. Това е единственото, което трябва да запомните. И това, че имате деца не е оправдание. Моето е на 5 и вече знае, че между 2 и 4 не се вдига шум, а в 10ч. вечер е в леглото. Мислете с главите си, не се оправдавайте с глупости и пазете тишина на съседите си, че не знам дали си давате сметка, че на другия ден може да попаднете на недоспал лекар, шофьор и каква ли още не професия и да ви се стъжни живота. Ефектът на пеперудата нали го знаете.

31.   Когато бях студент такива метълски купони правихме. 30 пияни коча с кубинки ти скачат по главата и крещят като закалени. Музиката се чуваше три улици по-надолу. Никой не смееше да се качи или да прати полиция, хората бяха други. Сега всички са се изнервили и си намират оправдание за лошия си живот в действията на другите.
Беше страхотен живот тогава, гладни ама доволни, даже съседите ни продаваха ракия за купона.

32.   Аз бих ги подпалил.

33.   25 и 26 са олицетворение на съвременния неадекватен родител. Най-жалкото е, че нормалните възпитани интелигентни и тн хора остават без деца, а най-простата част от населението се възпроизвежда. Родителите са тези, които носят отговорност пред обществото какво дете са отгледали, което още не го разбират и казват по-горе 'за какво да си мъча децата, че да пазя спокойствието на другите'...
'Понякога играе футбол и събаря неща', 'скача от леглото'. 'Не можеш да изпратиш детето си само навън да играе с децата. ' Ами те като излязат навън става същински ад също, крещят, хвърлят камъни, блъскат и тн. и родителите стоят и не реагират. Нормално ли е да играеш футбол в стая или пред входа по прозорците и между колите, че като иде да я гони да го блъсне кола и целия блок да слуша блъскане. Ще го водиш на игрище за тая работа, поляна. Тия родители не могат да разберат, че децата им са за психиатър, психолог, то от малко
проявява агресия, не уважава другите хора, не е научени да му дреме и да носи отговорност за нещо, защото не получава никакви наказания. Правят ги на психопати. Порастването иска време', ама това никакво порастване не е е, а само биологично одъртяване, тия същите деца на тези родители като минат пубертата ще са вече наркомани, ще карат пияни, няма да им се обадят на тия родители нито ще ги гледат после на старини. Същото дето крещи и бие с пръчки клони на дърво, утре ще е порасналото момче дето удря животно/жена си. Същото дето сега никой не го вкарва в рамки, утре ще нарушава закони. Тия неправилно отгледани деца на самотек досъсипаха обществото.

34.   Хаха, това че децата не можели да играят навън направо ме разби! Естествено, че могат, само че майка му ще трябва да се вдигне от дивана и да излезе с него, че да го наглежда поне малко. Така обаче няма да може да си чати. Няма да може и да се надува на другите майки, защото все пак детето й трябва да играе с другите деца. Направо мисия невъзможна! Те затова 90% от нормалните хора се изнасят от тая кочина, защото тук и нормално, възпитано дете не можеш да отгледаш. Навсякъде е пълно с тотално изтървани деца, които крещят като диваци, блъскат се в хората, хвърлят боклуци, а на родителите им даже не им прави впечатление! В такава среда няма как нормално дете да вирее, защото ще го нарочат за "странно". После, "ама, то моето дете е по-буйно" и др. подобни. Не, твоето дете е невъзпитано!

35.   Законово е решено от 14-16 часа и от 22 до 08 часа. През другото време, може да правиш каквото си искаш в дома си.

36.   От авторката: здравейте, прочетох много внимателно всичко, което сте написали. искам да уточня, че никой няма желание да тормози никого, камо ли семейство с деца. но и ние живеем в този блок. всеки ден от 7 сутринта блъскане, хвърляне, тичане, вечер след 00, през седмицата и уикенда между 13 и 15 часа чалга, гръцко, викане, танци, блъскане, не се издържа. искам да уточня, че децата не са малки, та да каже човек, че едва ли не още не знаят къде се намират. синът им е на 11, дъщерята на 17. над нас е като конюшна. всяка забележка влошава нещата значително, започва се тичане с всички сили и на пети. аз съм жена 50 кила и живея само с възрастната си майка. как да се бия с нагло семейство, чийто глава е нагъл, а и домоуправител. реално нямам и желание да се ескалира конфликта, защото наглостта и поведениет им стават само по-грозни. от друга страна не се търпи. разбирам аргумента, че живота е забързан и така нататък, но той е такъв за всички ни. просто някои хора поне малко се съобразяват. не искам да се отчайвам, но наистина не знам как да постъпя с тях. ако направя 4та забележка, не ми се мисли какво ще стане, но така не се живее.

37.   Единственият адекватен коментар е на номер 30!!! Има часове, които се спазват, проблема е, че масово хората писали тук искат да им е тихо 24/7 и ако има дори и леко движение ги дразни!

38.   Всеки от вас живее в различен блок. Никой не знае реално какво е положението на пишещите тук, колко са дебели плочите, колко са зли съседите и тем подобни. Някои хора наистина са шумни, други са прекалено изнервени, трети са просто психари и обичат да изтезават.
Няма смисъл от писане по форуми да се обиждаме едни други.
Авторката няма какво да направи, щом са наематели естествено, че не им дреме и даже нарочно, ще вдигат шум ако се кара с тях.
Има демографска криза в БГ, не спирайте да раждате заради съседите си отдолу :) някой трябва да изпълни закона Магнитски върху политиците.
И не бийте или палете съседите си, при спешни ситуации до тях ще допрете първо за помощ. (Личен опит) Всеки си мисли, че няма да му се наложи, но пази Боже налага се.

40.   33 явно е от интелигенцията без деца т. е няма право да дава съвети за отглеждане. Идея си няма, какво коментира.

Така не нормално е по цяла нощ да се вдигат купони като при номер 2. Има си дискотеки и барове за тази работа. Нощта в дома на човека е за сън!!!
От два до четири също е за следобеден съм за бабите и малките деца.

Ами хайде като сме почнали, съседите над нас хранят гълъбите и ми пускат хляб в терасата, от който се въдят хлебарки. Как да се справя с тях? !
Всеки си има проблеми!

41.   Коментар 25, точно го описа.

42.   До №30 Не е вярно, че в останалото време извън 22-8 и 14-16 може да се вдига шум

Прочети ЗУЕС и НАРЕДБА № 6 от 26. 06. 2006 г. за показателите за шум в околната среда, отчитащи
степента на дискомфорт през различните части на денонощието, граничните
стойности на показателите за шум в околната среда, в помещенията на жилищни и
обществени сгради, в зони и територии, предназначени за жилищно строителство,
рекреационни зони и територии и зони със смесено предназначение, методите за
оценка на стойностите на показателите за шум и на вредните ефекти от шума върху
здравето на населението
(Загл. изм. – ДВ, бр. 100 от 2021 г. )
Задължения на собствениците, ползвателите и обитателите (Загл. доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г. )

ЗУЕС
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
4. (доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г. ) не извършват в своя самостоятелен обект или в част от него дейности или действия, които създават безпокойство за другите собственици, ползватели и обитатели, по-голямо от обичайното;
7. не накърняват добрите нрави;

Наредбата:
Жилищни зони и
територии
Ден - 55 Дб максимумм;
Вечер 50 Дб макс.
Нощ: 45 Дб

Всичко над това е забранено.

До авторката: засега пускай жалби в МВР и прокуратурата. Изполвай експертните мнения, които съм пуснал по-долу, че шума вреди на здравето и възпрепятсва нормалния ти живот и сън. Викаш екип на РЗИ да измерят шума и ако надвишава тези стойности - дело в съда за неимуществени вреди.
Иди на лекар, да ти измери кръвното, да ти пусне карбиограма, поидкай приспивателно да ти изпише, че не можеш дап спиш от шума, пиши в жалбите, че причинява стрес, сърцебиене, високо кръвно, безсъние.

Цитат:
По делото беше приета и експертиза за нивото на шум в близките сгради. Експертите заключиха, че във всички шест жилищни помещения, в които са измервали шума, граничните стойности са били завишени. Засечените значими превишения са от порядъка на от 10 до 15 dB през деня и вечер от 9 до 14 dB над нормата. Според експертите е обезпокоителен фактът, че за нощния период са регистрирани превишения на нормите, като стойностите достигат до 12 dB над граничните нива. Според вещите лица измерените нива на шума през нощта са много по-високи от препоръките на Световната здравна организация за добър нощен сън: “…непрекъснато фоновият шум трябва да остане под 30 децибела, а индивидуалните шумове не трябва да надвишават 45 децибела”.

Шумът разболява

Приетите и от двете инстанции заключения на експертите – специалист по нервни болести и клиничен психолог, са, че шумът в населените места е стресов фактор за организма като причинява психо-физиологичен стрес под формата на раздразнение, а високите нива на транспортен шум, срещу които нищо не може да се направи, могат да провокират чувство за безпомощност, което може да отиде и по-далеч заради убеждението, че средата не подлежи на повлияване.

Лекарите са обяснили и влиянието на продължителните наднормени нива на шума и вибрациите върху различните системи на човешки организъм:

върху нервната система – води до лесна психическа умора, раздразнителност, увреждане на паметта;
върху сърдечносъдовата система – предизвиква дисфункция, водеща до промени в кръвното налягане и пулса в насока артериална хипертония и тахикардия;
върху храносмилателната система – нарушение на стомашната секреция и усвояването на хранителните вещества;
върху дихателната система – повишаване на минутния дихателен обем, тахипнея;
върху ендокринната система – повишено отделяне на катехоламини, щитовидни хормони и др.
„Всички тези отрицателни въздействия на шума върху организма водят до повишаване на общата заболеваемост вследствие понижена имунна защита на организма“, категорични са експертите.

До 25/26 и нему подобните, които смятат, че имат право да тормозят съседите си: Въпрос - колко точно шум съм длъжен според вас да понеса? Какво разстройво на здравето си съм длъжен според вас, да понеса заради вас, които имате повече права? Като не мога да си почина, и като ме уволнят от работа, по причина че отивам недоспал - ще ми платите ли? Въобще как я смятате тази работа, колко трябва да тъприм и кога шума става неприемлив, според вас? Кажете по същество, моля.

43.   Взимаш си пиано, ако имаш възможност - концертен роял, и почваш да свириш. В 00:00 започваш концерта с "Лунната соната".

44.   Номер 42: Нали разбираш, че едно малко дете, което играе топка, тича или играе топка НЕ може да достигне децибелите описани от теб!

В допълнение:
В психиатрията има пациенти, които твърдят, че съседите им, които ремонтират искат да докарат втората световна в апартамента им.