Споделена история от Други

Как се разбира, когато темата е фейк
Много коментиращи казват, че темата е фейк, или че това е втора или трета тема. Въпросът ми е как се разбира това? По IP адреса ли се следи или по нещо друго?

Коментари

1.   Като не съвпада с моите виждания и разбирания или автора е по-успешен от мен, значи е фейк.

2.   Искаш да знаеш как се правят фейк теми, които изглеждат щато истински ли?

3.   90% са измислени истории от едни и същи хора

5.   Лесно! Всичко в интернет е фейк до доказване на противното

6.   Няма начин по който да се разбере, че една тема е фейк или не.

8.   Тъй като професионално работя със словото, мога да споделя моя начин - и то не само за теми, а за всякакъв писмен текст - форуми, кореспонденция - винаги си личи, когато пише един и същ човек, дори да е от различни профили и платформи.
1. Речник - употреба на едни и същи, предпочитани думи.
2- Конструкция на изреченията - повечето хора следват едни и същи модели, когато изграждат речта си - съчетанието подлог, сказуемо, второстепенни част - моделите се припокриват.
Стилистика - паразитни думи, междуметия - повтарящи се.
Правопис и пунктуация - най-често е допускане на едни и същи грешки, неспазване на правилото за интервал след знака, поставяне на интервал преди знака, грешна употреба на кавички, дублиране на знаци, неправилно многоточие...
Има много особености, по които може да се "хване", че създателя на текста е един и същи човек - тук ги виждам доста примери - особено тия, пишман-поучителните теми, дето все дуднат и наставляват, че това, което те правят е най-правилно, а това, което не правят - ужасно и просташко - чалга, пушене, морал...
Много малко хорат успяват качествено да "заличат белезите" на словото си, както отпечатъците и то е уникално за всеки човек.

9.   Когато се вижда по хашовете, че сами си отговарят и се защитават от името на много хора. "Брат ми/сестра ми го писа тоя коментар, не аз" им е най-честото оправдание, когато бъдат сгащени натясно.

10.   Виж сега, мили ми авторе. В сайта има един трол - баба Саша. Тя е една дърта, самотна, 67-годишна психичноболна фантазьорка, която се възползва от това, че ѝ е даден модераторски пост, заради което си фантазира много истории и пуска по 5-6 такива на ден. Обикновено се превъплъщава в момчета или момичета на възраст между 13 и 20 години, както и в жени на възраст между 30 и 40 години, и когато види, че темите ѝ не получават толкова внимание, колкото тя иска, започва да прави номера, който номер 9 е описал. Ето някои от измислените ѝ персонажи:
- 15-годишната госпожица с болен интерес към личността на Килиан Мбапе
- 14-годишния музикант, чиято най-добра приятелка се е самоубила и той е загубил желание да свири
- 16-годишната мадама, на която са ѝ конфискували телефона, защото е пращала голи снимки на някакво момченце
- 13-годишната девойчица с болен интерес към личността на проф. Недялков от НМА
- 35-годишната самотница с мания към Кърт Коблейн
- 16-годишната хубостница, която постоянно се влюбва в инфлуенсъри
- 15-годишното момиче, което си мечтае за дълга коса
- 28-годишната българка с италианско гражданство, която се чуди как да кръсти бъдещите си бебета-близначета
- 19-годишната девойчица, която се чуди дали е била сексуално насилена
- 40-годишната женица, която е бременна за втори път и вече пет месеца не може да измисли име за бебето си
- 16-годишната смотла, която дърпа балони и се самонаранява с нож, защото това ѝ доставяло удоволствие
- 15-годишната госпожичка, която е изолирана от съотборничките си в състава, в който танцува
- 14-годишната жертва на насилие от страна на баща си
- 15-годишната мома, която се оплаква, че няма гадже
Само погледни темите на всички тези „хора“. Стила на писане е еднакъв, речникът е еднакъв, словоредът е еднакъв, всичко е еднакво. Само полът, възрастта и сюжетът на историите са различни. И всичко това е писано от една скочубра-шизофреничка, чието единствено утешение от самотата са десетте ѝ котки.

11.   Може ли да попитам нещо, номер 10? Не знам дали историята за 40-годишната жена е измислена. Може и да е истинска. И авторката ѝ пише, че вече е родила момиченце на име Василена. Но ние не можем да сме сигурни дали е истина, защото не виждаме какво се случва. Темата за 16-годишната, която постоянно се влюбва в инфлуенсъри(не знам дали така се пише) също я видях. Възможно е такова нещо, но не знам дали наистина не е измислена. За 28-годишната българка, женена за италианец също. И за нея не съм сигурна. А за историята на онова момиче, чийто баща и взел телефона, защото пратила голи снимки съм я виждала. Добре, а можеш ли да кажеш дали онази история за момичето, което казало на родителите си, че е транссексуална, а те я пребили дали е измислена от същия този трол баба Саша? Защото може и да е измислена, но да е от някой друг, знам ли.

13.   От 10 до 11: да, пребитото транс момиче също е от измислените герои на баба Саша. Просто тя е като автор на приказки – колкото и нейни герои да изброяваш, все ще пропуснеш някой. Въображението ѝ е толкова необятно, че сигурно вече има 40 дузини измислени герои и сюжети, като най-предпочитани са тийнейджърки на по 14, 15, 16 години, които се влюбват в известни личности. Нея не я е поглеждал никакъв мъж от 30-40 години и тя затова си фантазира разни истории с музиканти, футболисти, певци и т. н. Тя влиза в ролята на тези героини, защото някак си осъзнава, че е едно, ако напише истинската си възраст (67 години), но е друго, ако я намали тройно, четворно, понякога дори и петорно. Съветвам теб и другите да спрете да четете измислените ѝ бози, защото колкото повече го правите, толкова повече тя си подхранва „таланта“. Когато види, че никой не чете мизерните ѝ теми, сама ще спре да троли с тях тук. Нали знаеш – няма публика, няма театър.