Споделена история от Други

Идея за бизнес
Здравейте. Бих искал да създам бизнес в бъдеще (не много близко). Бихте ли ме посъветвали кое да избера? Колебая се между бизнес с кафе машини, или онлайн магазин за нещо? От кое бих печелил повече пари според вас?

Коментари

1.   По начина по който задаваш въпроса, на всеки малко разбиращ човек ще му стане ясно, че тази работа не е за теб. Насочи се към нещо друго.

2.   Докато мислиш типично по български за изгодата, няма да успееш. Ще си на ниво средностатически частник/мутра.
Въпросът е от какво реално разбираш и има ли такова нещо изобщо? Отговори си на този въпрос. Също проучи евентуална конкуренция. Как ще се рекламираш? Кое ще те отличава?

3.   От OnlyFans ще печелиш най-много

4.   В България общо взето вече не ми се вижда перспективно нищо. Шансът само да се набутваш с пари е голям. Ще имаш големи разходи и незадоволителни спрямо това доходи. Аз не познавам някой с малък бизнес да е доволен, масово се оплакват в последно време. Търси варианти извън страната според мен. Ориентирай се според това в какви дейности имаш опит и какво можеш да правиш.

5.   С кафе машини не се захвващай. Не си казал с какви пари разполагаш, за да дам по-адекватен отговор.

6.   След като нямаш идея за бизнес, защо си мислиш, че си квалифициран да правиш такъв? Много хора искат да са бизнесмени, но нямат качествата за това. Прецени дали няма да ти е по-добре да си вложиш парите в нещо друго и просто да работиш професия, която ти харесва и е със сигурни доходи.

7.   До сега не съм видял успешен бизнесмен, който да е тръгнал с питане по форуми какъв бизнес да завърти. Приеми, че не всеки става за бизнесмен. Дори по начинът, по който пишеш, става ясно, че нямаш реална представа как се прави бизнес и какво изобщо представлява.