Споделена история от Други

Какво бихте правили при война
Въпросът ми е най-вече към мъжете, защото в такива ситуации не зависи много от жените (без да се засягате) .

Подготвени ли сте, имате ли някакъв поне бегъл план за действие в главата или всичко ще мислите на момента?

Всъщност бихте ли воювали за някаква кауза и ако да каква е тя?

Или просто ще избягате, но къде ще избягате?! В някое забутано село, в планините, в чужбина? Ами ако войната засегне и страни, в които искате да избягате къде ще ходите?

Коментари

1.   Не бих се бил извън границите на България. Ако ни нападнат, може би ще защитавам държавата, зависи какво имам за губене.

2.   Според теб какво се прави при война, когато страната ти бъде нападната?

3.   Жени, то се е видяло, че ще трябва да се бием и пазим мъжете при войната ние...

4.   Ще воювам само ако има логика, ако ни нападне европа или македония ще воювам, ако няма логика ще ида на село, все пак за да спасявам управлението на пеевски герб, ПП И ДБ ще ми е невъзможно да воювам, ако тръгнат да мобилизират насилствено, ще избягам.

6.   Аз бих останал тук. Причината е проста - след лошия комунизъм, България е най-обезоръжената страна в Европа. Каквото имахме го унищожихме или дадохме на Украйна. Българите също мразят да се бият. Исторически, българите са се били само в началото на Третата Българска държава. Тогава е имало за кратко идеята, че от това ще стане държава. Политиците ни обаче бързо са изгубили всичко спечелено на фронта. Такива илюзии отдавна нямаме. Пък и политиците си много добре познаваме. Който е евро-атлантик, да ходи да се бие. Мен ми е все тая кой ще дойде. Гаранция, по-добър ще е от Баце, Киро, Доган, Пеевски и останалта пасмина корумпирани продажници...

Според мен обаче хора с някакъв военен опит могат да бъдат събрани и изпратени по някаква Натовска програма. Те наистина трябва да се замислят, щото най-вероятно няма да се върнат. Според мен ние ще се поизгубим в цялата суманоха... щото сме едно нищо, накрая ще дойде следващия поробител и ще изникнат като гъби следващите ни политици. Точно както изникнаха през комунизма, а после и "демокрацията". Те ще ни кажат за пореден път, че ще ни водят към едни по-добри пасища. А ние ще клатим глава, знаейки че ни лъжат за пореден път, но такава ни е орисията.

7.   Някой яко се уплашил, че ще става война. Май един и същи човек пуска само теми за войни. Човече в България или страна от ЕС война няма да стане. Така, че споко, слагай по един валериан под езика преди сън. Иначе аз бих воювал, само, ако някой ме нападне мен лично или семейството ми.

9.   Аз лично изчезвам.
Няма да браня кюлчетата с цената на живота си.

10.   Войни вече няма. Няма и да има. Има "военни конфликти ", които се водят само и единствено от наемници. Това са професионални войници на които им се плаща. Те са готови да се бият навсякъде по света.
Единствената държава, която ползва редовната си армия в момента е Израел, тъй като самото съществуване на тази държава е нелегитимно. Т. е. в ООН всички си затварят очите какво върши Израел, Никой друг не може да си позволи този лукс.
Ако изхождаш от конфликта в Украйна, там се бият Вагнер и Частни чеченски подразделения, спонсорирани от Кайдъров срещу Азов, Айдар, Торнадо и тн от близкото минало, а в днешно време срещу Blackwater , най голямата американска частна военна корпорация. НАТО реално използва хора като тях. И понеже НАТО не е нищо повече от пазар за оръжие, този конфликт никога няма да ескалира във война.

В случай обаче, че акуто удари вентилатора и нещата ескалират във истинска война, ние приятелю нищо не можем да направим, тъй като ядрените ракети летят за 5 Мин.

Единствената истинска война която може да съществува може да е само между Иран и Иразел. Нещо от което целия свят трябва да трепери, защото ядрено оръжие ще бъде употребено със сигурност. Можем само да се молим това да не се случи. Ако се случи обаче ( и това е предсказано от Ванга и планирано от Алберт Пайк и Джузепе Мацини ) почвата ни ще бъде натровена от радиация из цяла Европа за 10-20 години и ще ядем само плодове.

11.   До 3 - Всеки свестен мъж, ще те вземе с теб, вместо да отиде, да го убият на фронта, а после ти да се издържаш като секс робиня за половин хляб на ден...

12.   По принцип - никой няма да те пита какво искаш да правиш. Както се случва в момента с украинците. Мобилизацията е неизбежна за малка страна като България.

В момента най-голямата опасност от война в България идва от съюзниците ни в НАТО и нашите подлоги.