Споделена история от Други

Трябва ли да се примиряваме
Това е въпросът ми. Когато ни се случва нещо, което не е честно за нас, трябва ли да се примиряваме и да тъгуваме, или да се опитаме да променим нещата, защото все пак и ние сме хора, като другите.

Коментари

1.   Ох, ти си вечно оплакващият се, че едно момиче не иска да прави това което искаш ти.
Да! Примиряваш се! Тя ще прави каквото си иска с нейният живот и избори, каквото за нея е ок е за теб! Ти нямаш никакви права над ней ият живот!

2.   Въпросът ти е много общо зададен, а при тези ситуации всеки случай е конкретен и може да се каже само за него.

Най-общо казано е добре да се смиряваме, но не винаги да се примиряваме!
Защото примирението може да бъде и неправилно, и лоша постъпка - зависи от конкретните обстоятелства.
А смирението е добродетел!

3.   Зависи от ситуацията, това според мен, де... :)

4.   Добре, нека да разгледаме няколко случая.
1. Някой човек непрекъснато ни тормози и ни заплашва - трябва ли да се опитаме да променим това, или да си мълчим.
2. Отиваме на хотел, цената пише че е ниска, а на място ни казват че е по-висока. Какво правим - казваме си "еее голяма работа, това е дреболия, вече сме пристигнали", или правим нещо друго?
3. В магазина ни се полага ваучер, ако чакаме повече от 5 минути на касата. Какво правим, ако да речем чакаме 10 минути. Казваме си "еее голяма работа, какво толкова, сега да се излагаме и да ни помислят за бедняци ли", или отиваме и казваме спокойно че сме чакали 10 минути. Конкретно тези случаи ме интересуват..

5.   Зависи от конкретния случай. Ако си този, който споменава №1, твоето е кауза пердута.

6.   До номер 4

Точка 1:
Самия ти, като личност би трябвало да знаеш, кой тормоз си заслужава внимание и кое си мислиш за тормоз и не си заслужава. Примерно да вършат нещо против волята ти, да те възпрепятстват си в правото си да се защитиш.
Втора ситуация. Казват ти, че се надуваш много, голямо его имаш и т. н. Някакви безсмислици, каквито щеш да са. Ти пак си в правото си да предприемеш действия, но в повечето случаи това са дреболии, които не си заслужават вниманието. Възприемаш ги за тормоз, а те би трябвало да не те докосват. Това е въздух, въображение.

Заплахата от своя страна е сериозно намерение и ако смяташ, че не е вятърничаво поведение на конкретната личност (просто да се набива на приказка), можеш да предприемеш законосъобразни действия.

Точка 2:
Твоя отговор във въпроса е достатъчно красноречив. И двете можеш да направиш.

Точка 3:
Идеята ти е хубава, насочеността погрешна. Какво ще си помислят другите.
Променим ли тази мисъл и двете решения са правилни. Да вземеш ваучер и да не вземеш. Ако ще ти свърши работа и е даден, като реванширане, за дето са ти загубили времето повече, от колкото са ти гарантирали че ще бъде. Ти имаш право да го поискаш. Имаш право да не го сториш.

И накрая:
Ако вярваш, че нещо е нечестно, ти можеш да го оставиш такова каквото е или да го промениш спрямо своите разбирания. Но това не означава, че винаги е правилно да го сториш точно по този начин.

Според мен си наясно как да постъпваш.

7.   Всичко е до количеството. Така както не е хубаво да се примиряваме изцяло, така не е добре изобщо да не се примирява и вечно да се случва на нашето. При всяка ситуация първо трябва обмисляне, някакво търпение и овладяване, а след това действието.

8.   до 4

от 2

Авторе, след като вече си дал конкретни ситуации ти отговарям:

По въпрос 1

Естествено, че тук няма да се примиряваме, но ще действаме с добро. Ще разговаряме с него спокойно и добронамерено, за да разберем защо постъпва така? И дали ние с нещо не го провокираме? (и ако трябва - ще се коригираме)! И ще се помъчим да се разберем като големи и разумни хора.

По въпрос 2

Никога не ми се е случвало такова нещо, а съм бил много пъти на хотел, и в различни държави също. Но, ако все пак се случи - ще им кажа, че постъпват нечестно и некоректно, и ще размисля дали да взема стаята. И ще потърся друг вариант, и ако има - няма да се върна в този хотел!

По въпрос 3

Естествено(ако този ваучер ни е полезен и нужен), че отиваме и казваме спокойно че сме чакали 10 минути, защото това е истината! И понеже сме казали истината и не сме направили нищо лошо, а сме поискали нещо, което ни се полага - това не е излагане! И в случая няма за какво да се притесняваме - какво щели да си помислят хората? Аз данък обществено мнение - НЕ ПЛАЩАМ!