Споделена история от Други

Живот след смъртта...
Здравейте! Искам да напиша тази история с цел не да се упрекват коментаторите, не някой да дава съвети на друг и т. н... пиша тази история, защото искам всеки да изкаже своето мнение по въпроса "Има ли живот след смъртта"... все пак е интересна нали?

Първа съм аз... Да, аз мисля, че има живот след смъртта. Този, който не се е замислил да го направи, все пак не малко са историите, които хората са ни разказвали, че когато е починал някой след това са виждали силуета му и пр. Е да някои са измислици, но някои не и аз съм сигурна в това, защото от личен опит знам, че когато духът напусне тялото то все пак остава за няколко дни на земята (ами да, защото преди години почина един мои роднина и след това със сестра ми сме го забелязвали за няколко секунди да седи пред вратата на старата ни къща... не си измислям, не виждам смисъл) и естествено сме чували за историите, че се след това се възнася на небето, отива в ада или рая или пък се преражда и бля бля...

Според вас изобщо дали се прераждат хората, дали пък когато умрат стоят и ни гледат отнякъде, пазят ни или какво? Кажете своето мнение на мен ми е мн интересно да разбера за някои такива истории...

Коментари

51-54 от 54

56.   Силно се надявам да има живот след смъртта....моят единствен и непрежалим съпруг почина в ръцете ми преди 3 м.о т корона вируса и досега не мога да се съвзема и да го прежаля,сигурно докато съм жива и аз....но досега не съм го сънувала,а децата ни го сънуват,и все се надявам,че е на по-добро място и е щастлив....Бог да прости умрелите и да даде покой на живите....Амин

57.   Здравейте, темата е много стара, но това не пречи да се обоснова. Аз знам истината за живота след смъртта. Дори да вярваме и да не вярваме в Бог това няма да промени абсолютно нищо. Това няма да промени истината. От векове наред хората имат изкривено мислене и погрешно възприятие за живота след смъртта. Дори никъде в библията не се споменава за безсмъртието на душата. А напротив там се споменава жива душа, което в буквален превод означава живот или живо същество което диша, а не което е безсмъртно и след живота продължава да живее. Знам, че е трудно да се възприемат и осъзнаят някой неща и че човек винаги ще търси изход дори и да няма такъв реално защото не може да приеме истината такава каквато е, а му се иска нещо повече което няма как да се случи, но това явно му дава сили и някакъв вид надежда която за мен е абсолютно непотребна. Истината е, че след смъртта, човек престава да съществува.

58.   "Всичко, което чуваме, е мнение.
Не е факт.
Всичко, което виждаме, е гледна точка, не е истина"

Марк Аврелий

59.   Живот след смъртта естествено има!

Защо?

Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа - за вечен живот! Следователно => душата не може да умре!

Смъртта на човека всъщност представлява отделяне на душата от тялото. Тялото за момента отива в пръстта, а душата до 40-тия ден посещава и ада и рая, а на 40-тия ден Бог определя къде ще пребивава тя до Страшния Съд: в ада или в рая.

А Страшния Съд ще представлява Съд със Съдия Бог за всеки човек, който е живял някога на тази земя. Като преди това всички тела ще възкръснат и ще се съединя с душите си, всяка душа със своето тяло. Но тези тела ще бъдат други: няма да се нуждаят от въздух, вода и храна.

И на Страшния Съд - Бог, в зависимост от делата, помислите и въобще вземайки предвид всички фактори, ще определи вечната участ на всеки човек: къде ще прекара той вечния си живот: в ада - с демоните, или с Бога - в Небесното Царство!

Затова е много важно да изживеем земният си живот Богоугодно, спазвайки Божиите заповеди, имайки силна вяра и любов към Бога, и като обичаме и ближните си, и им помагаме като вършим добри дела!

51-54 от 54