Споделена история от Други

Вие какво мислите за подобни жени?
Искам да ви кажа, че много се дразня от момичета, които се подмазват на преподаватели. Като няма как иначе да вземе изпита, започва "много сте сладък" и т. н.

Едно момче пък каза, че ако беше момиче, щеше да е като тях, защото било по-лесно. И защото иска като тях да си изкара оценките. Не знам, някакси ме дразнят жени, които са постигнали нещо в живота по този начин. И само клюкарят кой какво е казал и така нататък. Пак не можаха да изкарат по-висока оценка от мен, де, но наистина много ме дразнят.

Вие какво мислите за подобни жени?

Коментари

1.   Мисля, че номера им върви до един момент, после всичко се пре*бава, а те си остават простички и без грам умения.
Зу-За

2.   Такива ще са до края на живота си, а това е много лоша черта.

3.   Това не са жени, а деца.... Жената обикновено отдавна е завършила и работи...

4.   Аз съм момиче и и мен ме дразнят такива!

5.   Автор: Модераторите са променили заглавието, аз го бях кръстила "Женска работа". Само в последното изречение написах жени, може би, защото сме в университет... както и да е... моля, пишете по темата.

6.   От номер 3:
Здравей авторе/авторке, не се заяждам, да не си ме разбрала погрешно, просто и аз не харесвам такива хора и някак изказах мнение и позиция с коментара. Щом сте в университета... и при мен ги имаше такива, бол.
Жалки са, но на теб не ти влиза в работата да се занимаваш с тях, ако трябва да обърнеш внимание на всички... няма смисъл, угодия няма, гледай ти да не си такъв/такава....
Това са жалки същества, които само така успяват в живота....

7.   А аз не се дразня, когато ми се подмазват, забавно ми е :) А и какво значение, каква оценка ще им пиша. Не сте ли разбрали още - и да си Малоумник, пак мога да ти пиша тройката, и да си Гений, пак мога да те скъсам, и Айнщайн да си, ще трабва да учиш по моя учебник и си на изпит при мен :)

8.   Хареса ми коментара на номер 7, а какво казвам аз;''Ако трябва да пиша оценка по симпатия почти всички ще получат 4, е някои може и 6''

9.   Признавам си, че моят асистент е мнооого сладък и умен, не се подмазвам, а съм искрена. :-)
Не съм му го казала, защото нямам намерение да си взимам изпита с комплименти, може би след изпита.

10.   Номер 7, да то заради такива като тебе образованието е на тоя хал, умните и можещите са тикани в девета глуха, а некадърниците са вървежни. Има няколко разказа на Алеко за такива като тебе, няма да им казвам заглавията...

Кубрат

11.   Дано № 7 не ми е преподавател..

Viki

12.   Номер 7 съм:)

Виж сега, ако някои иска нещо да научи, колкото и да го тормозят, той пак научава. Ако се откаже да учи, щото не му харесвал даскала, системата или нещо там - да си ходи в която "глуха" си иска, той просто не става.

Оценката я пиша аз, тя няма нищо общо с Твоите знания - това имах предвид.
Ако някой се подмазва за своята оценка, това няма нищо общо с Твоите знания.
А ти какво, Вики, ще се откажеш да учиш, щото не ти харесвал даскала!? А аз какво да направя? Да добавям по 1-2 единици за подмазване? :) Или да скъсам всички, че да се напънат поне малко да учат?

Y D

13.   Не подкрепям подмазването като начин да си вземеш изпита, това е доста жалко средство за големи хора, но късането, когато не си го заслужил също.
Още в началото е написано, може да пуснете малоумника, може да скъсате и хора, които знаят.
Това не е обективно оценяване. Aко сте показали на студентите, че подмазванията не важат при вас, то никой няма да идва при вас да се мазни. В гимназията съм имала учители, които имаха авторитет и никой не смееш да прилага тези номера. Хората, които се подмазват са го правили в основното, средното сега и във вуз-а, след като завършат пак ще прилагат същото и на работното място.. така са научени, няма да се променят.
И какво значи по моя учебник? Останалите автори на учебници да не би да пишат лъжи и вицове в учебниците си?
Точно това ме дразни в някои преподаватели, които превръщат университетите от учебно заведение в КНИЖЕН ПАЗАР.
Ясно е, че без учебник не може, но някакъв грях ли извършвам, ако чета от учебника на друг автор или ако е изваден на ксерокс?
В крайна сметка всички пишете за едно и също нещо, но с различен стил на писане.

Viki

14.   Не, Вики, не си при мен. Не се пали толкова, ще си получиш дипломата, нали си си платила :) Книжен пазар :) :) Е, аз хартия не ползвам, нито чета на хартия, нито пиша на хартия. Със здраве :)

Y D