Споделена история от Други

Аз съм мързелив
Добър вечер за всички тираджий.

Аз съм човек, който иска да кара тир. Проблем нямам шофиорска книжка. Почна ли да уча по въпросите забравям първото изречение и не мога да разбера как мога да съм толкова загубен, прост, малумник. И четири месеца и две години се опитвах да науча нещо и нищо не може да запомни. Направо е срамно.

Всичките ми приятели имат книжка, а някой са шофьори на бусове, а аз карам едно шибано колело. Срам. Направо катастрова. Вбесих се и мислех да се обеся заради това, че съм безнадежно мързелив. Та на другия ден не си спомням, тоест спомням си, но не ми се прави нищо. Ужас, а как искам да карам кола. Аз и с камион мога да се справя. Практиката ми се отразява по добре винаги. Но тук срив. На 21 и не мога да си обясня що не ми се каже как да се справя с таз криза. Страшното мина. Взех диплома, но ако някой не ми обясни как да взема, да уча по лесно, съм на път да взема жълта книжка. Ейй луднах бе.

Просто имам проблем. Ето казах. Стеснителен съм и съм тип, който за първи път иска помощ от вас, тъй като миналия сайт затвори. Хората заради това, че не взех книжка ме превърнаха в клоун. То не бяха гаври, то не беше срам. А Вие сте с опит. Може да ми кажете как се лекува мързела и това да съм всяка сутрин чисто нов. За първи път искам помощ. Винаги съм смятъл, не мислил че мога с всичко сам да се справя. Но грешах. И сега съм в беда. Имам нужда от помощ как да ми се обясни да не се събуждам чисто нов.

Коментари

1.   Правописът ти е ужасен. Не знам изобщо как си успял да вземеш диплома..

Поразмърдай се малко, как така не можеш да запомниш "първото изречение"? Концентрирай се върху него, после върху второто, третото и т. н. Сигурна съм, че ще успееш..

2.   Ох, и аз съм мързел ;д Но при мен става дума за ученето :s И забравям уроците след 10 минути ;д
Но не ме е срам, че съм такава... ;дд
МАКИ-ЧАН

4.   Мързеливите трудно се захващат с някаква работа, намират си оправдания и начини да прекарат времето си, без да извършват някаква сериозна работа! Това са някои от правилата на мързеливите:

- Човек се ражда доста уморен и живее, за да си почива!

- Работата е свещена, затова не я докосвай!

- Ако видиш, че някой си почива - помогни му и ти!

- Работи, колкото се може по-малко!

- Не върши това, което друг трябва да свърши!

- Почивай добре през деня, за да можеш да спиш спокойно през нощта!

- Това, което можеш да свърши утре, не бързай да правиш днес!

- Не се притеснявай, никой не е умрял от почивка!

- Ако случайно изпиташ желание да работиш, седни и изчакай, ще ти мине!

- Ако видиш някой да работи, оттегли се да не му пречиш!

- Ако някой върши накаква работа, бягай, за да не те повика!

5.   Чети книги, решавай логически задачи от интернет, решавай задачи от математиката възможно по трудни, започни да учиш думе на чужд език така също се натоварва мозъка. Учи кратки мисли, фрази или лафове на изуст. Спортувай така също ще пребориш мързела, ама да знаеш като почнеш да учиш на изус много ще ти се доспива и при мен беше така но вече не съм така даже и не ми се налага да пиша дадена дума по английски няколко реда и я запомням докато я погледна и си я кажа на ум няколко пъти. Съветвам те и да си купиш бирена мая или витамини центрум с тях ще имаш повече енергия!

6.   От автора - Благодаря

7.   Отскоро, както вероятно знаеш, въведоха нов начин за оценяване на листовките. Аз се явявах на тях. Отстрани са ти посочени броя на верните отговори. Не е трудно. Има правила, които трябва да научиш и те не са никак много. Като успееш да се "пребориш" с листовките, ще ти е смешно колко лесни са били.
Според мен проблемът ти е в ниската ти самооценка. Не гледай другите, а гледай себе си. Винаги има по-умни, по-добри, по-успели от нас. Ти, сравнявайки се с тях, вместо да се стимулираш, се депресираш. Това не ти помага.
Сядай и почвай да решаваш листовки. 5 пъти ги мини, ако трябва.
Вземи кат. В, после С и си намери работа! Успех.

8.   Не мисля, че някой може да ти помогне! Мързела не е болест, че да се лекува с хапчета... Гледай да намериш някаква мотивация, че иначе-зле... :)