Споделена история от Други

Съвет относно покупка
Здравейте нуждая се от вашия съвет относно една покупка-харесъл съм си тези маратонки от този сайт:

http://www.eastbay.com/product/model:160192/sku:53976004/nike-air-max-tailwind-+-4-mens/grey/blue/#sku=53976040&size=11.5

Просто искам ако някой е купувал нещо от този сайт да сподели впечатления коректни ли са гледам в момента има 15% намаление за нещо което е над 75$ тези са 100 точно ще го хвана предполагам. Искам да подчертая че не правя реклама на въпросния сайт а просто търся съвет за да не изгоря с парите

Коментари

1.   В коя държава си? Сайтът е американски, ако си в България е пълно безумие да поръчваш от там. Ще трябва да плащаш мито за стоките, защото това си е внос. Ако сайтът беше поне в ЕС, нямаше да плащаш мито. Погледна ли условията на сайта за пратки в чужбина? Срокът за доставка е около 30 календарни дни, т. е. 1 месец. Таксите за изпращане са 28% от сумата на поръчката, но най-малко 40$. Това е БЕЗ мито и други гранични такси, тях ги плащаш отделно когато отидеш в пощата да си вземеш пратката.

Това значи, че със все намалението от 15%, маратонките ще ти дойдат 125$ плюс мито, което не го знам колко е, и на всичко отгоре ще чакаш 1 месец. Сигурен съм, че може да намериш маратонките в нормален магазин в България за същите или дори по-малко пари, и ще си тръгнеш веднага с тях. Или просто поръчай от български онлайн магазин.

За "изгарянето" няма да изгориш с парите си, големите онлайн магазини са сериозни, нали от това им зависи бизнеса. Но просто не си струва да го поръчваш от другия край на планетата. Ако толкова те е шубе, а България може да поръчаш с наложен платеж и да платиш на куриера като ти ги достави.

Кубрат

2.   Автора: Просто същия АИР МАКС не мога да го открия никъде по специално черно-синия на мен преди 3-4 години в магазин на NIKE в БГ ми казаха че АИР МАКС серията не се внася изобщо в България интересно ми е колко ще бъде митото на сумата от 190 лв? Гледах Нике Аир макс моделите в други сайтове-английски повярвай и там не падат под 70-80 паунда а паунда е 1. 51 британската лира 2. 36 в момента надявам се че си запознат с това? Е за чакането ще го изчакам 1 месец но по според мен в момента НИКЕ са номер 1 в света мачкат всякакви видове Адидас и Пуми

3.   Авторе, ако наистина го няма тоя модел в БГ, което ми се струва малко странно, тогава поне се огледай в някои европейски сайт, който е по-близо географски до БГ. Пак ще се ръснеш да ти ги докарат, но първо няма да е колкото за презокеанска доставка, и второ няма да плащаш мито в рамките на ЕС. Става с най-обикновена колетна пратка, все едно пращаш от София до Пловдив.

Кубрат