Споделена история от Други

Съвет относно автори/книги
Здравейте на всички тук! Чета този сайт с интерес почти всеки ден. Нямам конкретна история за споделяне, а по коро бих желал да попитам/помоля за съвет. Надявам се питането ми да бъде публикувано. Искам да ми дадете съвет за интересни автори и съответно книги които да прочета. Обичам и харесвам криминални романи/истории. В последно време чета повечко и успях да прочета почти всичко на:
- Майкъл Конъли
- Лий Чайлд
- Джеймс Ролинс
- Нелсън Демил
- Артър хейли и т. н.

Ако някой може да посочи подобни/сходни като сюжетна линия автори ще му бъда благодарен.

Благодаря ви :))

Коментари

1.   Изчел си свестни автори. Майкъл Конъли е много добър, Нелсън Демил също. Мога да ти препоръчам книгите на Патриша Корнуел и Джеймс Патерсън. Има и някакъв норвежец, който ми е любопитен, но нищо не съм купувала от него - Ю Несбьо е авторът. Ели

2.   Ти пък си намерил кой да питаш. :D Историята е прочетена малко пъти, защото и никой не знае автори, но аз ти препоръчвам един автор- Карл Маркс. :-)

3.   Щом харесваш криминални - всичко на Джефри Дивър и Агата Кристи ще ти хареса.

4.   Аз пък немога да разбера защо хората величаят книгите, че уж е голяма работа да прочетеш някоя книга. Да, голяма е, когато книгата те научава на нещо, когато е друг тип жанр може. Но какво се научава от криминалните романи-как се убива, как да заличиш уликите на местопрестъплението, къде да заровиш трупа. То дали ще гледаш криминален филм, или книга е все тая общо взето. С малката разлика, че от книгата би могло да научиш как се пише някоя дума и евентуално да си обогатиш речника. А то пък такива "сложни термини" има в криминалните книги... Немога да ти препоръчам автори от този жанр, сори.

5.   Джеймс Хадли Чейс, Реймънд Чандлър, Сидни Шелдън (неговите не са криминални, но ще ти харесат), Ърл Стенли Гарднър, Агата Кристи... Тези съм чела аз.

6.   Здравей. Мога да ти препоръчам една книга, аз я прочетох много е хубава книгата.. :) Заговорът "Казанова". Автори: Жак Равен, Ерик Джакомети. Мисля, че ще ти харесва :)