Споделена история от Други

Защо живея?
Отчаяна съм от живота. Всеки ден се питам каква е причината да живея или по-скоро съществувам. Единственото, което ме държи е съпругът ми. Той е истинско съкровище и безкрайно много го обичам. Но се чувствам тъжна, отчаяна и депресирана. Живея в самота. Съпругът ми е винаги на работа от ранна сутрин до късна вечер, дори и уикендите. Аз не работя, дали защото няма къде тук или защото все правим планове за дете и аз не знам.

Нямам приятели нито познати дори, защото постоянно се местим. Но дори и да не се местим не мисля че бих имала тъй като не съм контактна личност и някак изгубих желание за всякакви контакти. Нямаме деца, поради някакъв проблем само се мъчим и всяка бременност свършваше в болница. Чувствам се ужасно безполезна и някак си нищо не мога да направя добре. Не мога да живея вече така. Нещо ме мъчи, душата ми страда а дори не мога да конкретизирам проблема си. Кое от всичко е проблем, защото всичко за мен е не както ми се иска а и не мога да го променя.

Коментари

2.   С детето как точно стои въпроса, можеш ли да родиш по принцип... в него ли е проблема, или в тебе?

Ако не можеш да имаш дете, защо не си осиновиш. Не е толкова зле - имаш мъж, аз нямам и това. Почина преди много години, дъщеря ми е голяма и си е по пътя, а аз съм сама. Приятели... да, имам приятелка, но това е едно, а любимия - друго. За депресията: ходи повече сред природата, движи се повече и намери нещо да се занимаваш.

3.   Така се чувствате, защото нямате ангажимент. Банален, делничен. Опитайте с нещо по избор. А и детето ще дойде.

4.   Моят съвет е да започнеш работа, независимо каква е, важното е да се занимаваш с нещо, за да не стоиш по цял ден сама вкъщи.

И аз не съм общителна,. но се опитвам. И ти направи опити да се сближиш с хората, да имаш приятели.
Трябва да живееш, ако не за себе си, направи го за мъжа до теб. Не искаш да го нараниш и да бъде тъжен и да си зададе същия въпрос като теб, нали?
Успех!

5.   Мила, разбирам как се чувстваш, ще ти кажа какво ми помогна да изляза от тази ужасна депресия, ако имаш сили опитай. Казвам го защото зная, че е нужно голямо усилие да вдигнеш глава и да се чувстваш така както нормалните хора, когато всичко което искаме е далечно или почти неосъществимо. Дори и да нямаш нужда, финансово, като за начало, не мисли че търсенето на работа и дори започването ще ти попречи да забременееш, напротив, чувството за пълноценност ще ти даде крила.

Второ, ако започнеш работа, ще започнеш да цениш времето си повече и ще намираш свободното си такова за щастливо. Повярвай ми, това беше последното нещо което исках, да работя когато се чувствам тъпа, неможеща, на никого не нужна. Ако достигнеш поне малко до чувството за това че си нужен, ангажиран човек, сама ще усетиш промяната. Спокойствието ще те дари с дете. Искрено ти го желая, успех и да знаеш всичко се нарежда, само търпение и запълване на времето..

6.   Ако сама не решиш да направиш промяна със себе си, няма кой да го направи. Ако вътрешният ти свят не е в ред, не можеш да очакваш друг да го подреди. Ще се справиш, защото си силна, но не се оставяй на меланхолия и депресивни състояния. Ще се СПРАВИШ!

7.   Проблемът с децата вероятно е точно заради състоянието ти. Ако искаш дете с цел да го подобриш, жестоко се лъжеш. Трябва да го подобриш, за да го имаш. А как да го подобриш... намери си заниманание чрез което да се чувстваш пълноценна за себе си. Ако си достатъчно съвестна и отговорна - прави нещо сама, нещо което ти се отдава и виждаш негова реализация. Ако не си - отиваш някъде да те завърти живота и правиш това което се очаква от теб. Нито звучи приятно, нито е, но действа :)