Споделена история от Други

Искам животно, което обича да се гушка
Здравейте Това е първият сайт, в който се сетих да пиша, а не ми се правеше регистрация за друг.

Та.. живея самостоятелно, сама съм, на 20 години момиче и супер много искам да си взема животинка. Имах куче, което остана в апартамента на нашите, след като се изнесох, имала съм и котка, но ми се иска някаква животинка, която обожава да се гушка, която да ме обгръща с ръчички, да е милинка такава. Кучето, на него му се играе, бяга, задушава се като го гушкам, котките пък се раздразват, обичат свобода. Искам нещо като маймунка, която да ме гушка по цял ден :D Но е трудно да гледам такова нещо. Мислех си и за коала, но нямам представа как да се грижа за нея и какви са по характер. Дайте ми съвет

Коментари

1.   Вземи си коала, ама плюшена.

2.   Какво ще кажеш за робот? Не знам за същество на земята, което ще има нервите, за да ти удовлетворява дневните нужди за гушкане.

3.   Хахахаха коала :D На село имаме едно такова малко кученце дето като го гушнеш и то те гушка с лапички... мн е сладко.

4.   Намери си мъж момиче. Имаш спешна нужда определено.
Коали в България не се гледат, още повече пък като домашни любимци.

5.   Вземи си плюшена играчка или си хвани гадже :)))

*Syndrome

6.   Питай в някой форум за домашни любимци, не тук. Тук е пълно със злобари, заядливци и т. н.

7.   Да забелязвам и аз, че повечето в този сайт са много нагли. Като не можете да помогнете много просто - НЕ ПИШЕТЕ! Злоба голяма.

8.   Едно еда си злобен и заядлив, друго е да поотрезвиш малко някой, който хвърчи в облаците.
Коалата е изключително специфично животно. Храни се само с евкалипт. Листата на евкалипта са бедни на хранителни вещества ето защо тя поглъща големи количества от тях, за да си осигури дневната нужда от калории. Евкалипът е растение на топлия климат, не вирее при температури под 10 градуса. Евкалиптовите дървета са огромни радстения над 15 метра височина. За да осигуриш нуждата от храна на коалата трябва да гледаш евкалипти в помещение, за целта ти трябва поне половин декар отопляема оранжерия.
Въпрос едно: Разполагаш ли с нужните ресурси, чисто финансови и материални за да подсигуриш храната на една коала?
Въпрос две - ти да не си на 9 години, пък да лъжеш, че си на 20,?
Въпрос три - ако действително си на 20 години, смени тревата, от тази се развива инфантилизъм.

9.   Роди си бебе :D Друго животно няма да ти удовлетвори нуждите за гушкане с ръчички.

10.   Единственото, различно от куче и котка може да е порче. Но дали ще задоволи нуждата ти не зная. Котките, освен персийките обичат да спят до или в/у човек, така че ще ляга на коремчето ти, ще го галиш, ще спинкате така. Нямат против да ги гушкаш, но ако ги носиш, а не да е на място. Аз мойто коте въпреки, че е персийче му намирам цаката да му се радвам, но такава порода не е за според нуждите ти. С малко куче също ще можеш да се гушкаш и да спи върху теб. Има една подробност, ако не умееш да ги предразполагаш няма и да си помислят за гушкане. Успех :)

11.   Здравей, аз бих предложила морско свинче. Много са сладки и мекички, обичат да ги галят, изключително лесно се гледат, не миришат, не се нуждаят от специална тоалетна, ядат само зеленчуци и зърнести култури. Много рядко издават какъвто и да е шум, можеш да ги галиш с часове, не се дърпат и не драскат :)

12.   Хора, защо се подигравате на момичето? Защо и откъде толкова злоба и подигравки? !
Момиче, вземи си коте. Те обичат да се гушкат. Или куче, разбира се. Тези две животни ще ти отвърнат на ласките. Не вземай зайче, защото там гушкането и ласките ще са само от твоя страна.
Аз имах костенурки, те не обичаха да се гушкат, но аз много им се радвах и ми пълнеха душата:)

13.   Вземи си зайче, ние имаме вече 3 години, дава да се гушка с часове, не издава звуци, не скимти, не лае, не мяука, много тихо животинче.

14.   Най-добре си е котка, ама си я вземи още докато е мъничко котенце.