Споделена история от Други

Споделяне
Понякога, човек го удря през пръстите така да се каже дар слово. Не казвам, че това което пише има някакъв смисъл или, че става за четене, но хората понякога си изкарват това което не могат да кажат.

Тук е момента да кажа, че нито съм писател нито ми се отдава писането, а го правя просто за да ми олекне от това което бих искал да кажа, а не бих могъл. Сигурен съм, че сред нас има много хора които биха искали да споделят но някак не им се пречупват пръстите. При мен е елементарно кажи речи. Ям, пия, живея да кажем 1 година и изведнъж си го изкарвам след това на някой или на нещо.

Тук идва проблема обаче. Каква е гаранцията, че читателя ще те разбере и няма да ти тегли една майна? Никаква нали. Дали някой ще те разбере не се знае, а дали някой ще ти отговори подобаващо съвсем ми се струва невъзможно при положение, че никой не може да разбере какво чувстваш.

И така идва един слънчев ден в който разбираш, че си сам на света и всичко зависи от теб и точно тогава в този момент ти се струва невъзможно да преодолееш всички препятствия пред теб. Честно казано съм депресиран вече става от 3-4 години. В момента съм в период в който отричам, че ми има нещо, но в действителност имам чувството, че се разкъсвам.

Всеки ден се опитвам да бъда нещо което не съм, опитвам се да зарадвам хората които разчитат на мен. Предполагам много хора го правят. И? Какъв е ефекта? Стараеш се. Даваш всичко от себе си и накрая пак са неблагодарни хората покрай теб. Какво бихме направили в такъв случай? Продължаваме да задоволяваме чужди желания или? Или теглим една майна на всичко около нас и толкоз? Оставяме се на произвола пък квото стане? Туко виж пък от някаде се оправят нещата а? Е да ама не.

Веднъж тръгнало на криво докато не си помогнеш сам нищо не става. Да обаче "да си помогнеш" не звучи доста обнадеждаващо не мислите ли? Има хора на които нищо не им липсва. Визирам мъжете в чийто глави поне на 90% от тях се въртят женски задни части. Бих казал, че и аз съм без приятелка и честно казано искрено бих искал да имам, но като гледам сегашните момиче направо се отчайвам.

Културата е отишла под дяволите в наши дни, а свестните са наистина малко. А тези които са свестни разбира се имат приятели. Някой ще ме пита защо пиша всички тези глупости... Честно ли? Ами хабер си нямам. Ако имаше на кого да го кажа нямаше да го пиша.

Самотата бих казал, че е нещо ужасно изяждащо те отвътре. Нито има как да се пребориш, нито можеш да се направиш, че не ти влияе. Самотата убива. Адски убийствена е :(. Да, Казвам го от личен опит. Има толкова самотни хора като мен по света, че направо се чудя как съществуваме все още? ! Повечето от нас са толкова добри, равнодушни, биха направили всичко за половинката си, а не получават нищо. Вярвам, че всички от нас никога не биха имали някакви претенции. Нито за външен вид нито за нещо друго. Ние сме хора които просто искаме да обикнем някой, а нямаме тази възможност. Това ни изяжда от вътре. Това не те оставя да спиш. През цялото време се чувстваш изцяло сам. Самотата убива. Депресира и дори УБИВА.

by Североизточен ястреб.

Коментари

1.   Намери си приятелка, ще ти мине всичко. Има сйатове за запознанства, клубове, изложби, кафета, дискотеки, излизай повече, за да я срещнеш. Не чакай благодарност от хората, по принцип сме неблагодарни същества. Тва са моите съвети. Стига с тия предубеждения към жените има и свястни.

2.   До #1 не бих казал че имаш право, да имаш приятелка не те накара да се почустваш по-добре, нито да излизаш повече,
Каквото те прави щастлив, това прави... Ако си над 18-20 години пробвай нещо различно... Аз само чакам да направя годините да се пробвам за англия на работа, или във Френския легион, със Българи не ми общува особено, защото знам какви сме... :>

3.   ... до автора;знаеш ли, човек трябва да има претенции... ЗАРА