Споделена история от Други

Къде отиде моята сила, воля и вяра?
Наближава деня на равносметката... Готов ли си за нея? Можеш ли да се обърнеш, да видиш какво си направил и какво не и да си доволен? Можеш ли да се усмихнеш? Можеш ли да преглътнеш грешките си или дори да ги поправиш?
Цял живот се скитам и се опитвам да се променя. Минах толкова много пътища, толкова трудни, толкова лесни и Бум.. мамка му, винаги водят тук. ВИНАГИ стига тук, където се чуствам толкова объркана, изгубена, заслепена. Винаги плача, когато стигна тук и си казвам, че утре ще е по-добре.
И наистина е така, първите дни е добре, а после? Кога ще дойде моето време, моето време да съм силна и да постигна целите си? Къде отиде момичето, което вдъхновяваше и служеше за пример и дойде това слабо, немощно и изтощено дете, което плаче и се чуства само... Ще променя ли себе си, ще успея ли?
Мога ли и къде да намеря силата, която ми е така нужна?

Коментари

1.   Здравей.
Аз също съм момиче, на 18 съм и изживявам абсолютно същото като теб. По същия начин изгубих "вдъхновителната" Аз, ако така мога да се изразя.
Имам чувството, че имам нужда от любов след всичко гадно..
Според мен опитай със спорт. На мен ми помага. Даже когато си уча за изпитите, се разсейвам и ми е приятно. :) Успех ти желая.

2.   от Авторката.
Мислех си и аз да започна някакъв спорт. Иначе и аз се подготвям за изпити и се опитвам да се рзсейвам. Дано този период да отмине възможно най-скоро и да открия своето вдъхновение и сила, защото така всичко ми е изключително тегаво всичко. Благодаря ти за отговора, успех и на теб и на всички останали, които четат. :)

3.   Прости си сама за да ти прости и Господ.
Докато правиш, , равносметка, , на миналото губиш настоящето и се отдалечаваш от желаното бъдеще. Не е важно каква си била, а каква си сега, приеми това и ще станеш каквато искаш да си. НАМЕРИ ДУХОВНИЯ СИ ПОКОЙ за да успееш.

4.   Може би порастваш не приемай болката като средство да се самосъжаляваш а като тръмплин да се промениш да се осъзнаеш и опознаеш какво търсиш какво искаш да постигнеш. Ако нямаше болка нямаше да има и развитие. Не бъди жертва ;) М22

5.   Усещам, че се вкарвам в ролята на жертва напоследък, но ще го променя. Искам да съм в хармония със себе си :)
авт.

6.   Все едно слушам себе си. На колко си години? Явно си съзряла. Когато човек пораства, започва да си дава сметка за много неща, и е нормално да се чувстваш несигурна и т. н. Явно си неопитна. Нормално е да се чувстваш така, споко.