Споделена история от Други

Живот в Маями
Здравейте!

Аз съм момиче на 19, студентка.

От известно време ми е станало леко като фикс идея да живея в Маями. Вярвам, че това е в следствие на вечното лято и слънце, а и всичко гледано по телевизията се превърнали Маями в моя мечта.

Историята ми може би ще прозвучи детинска и нелепа за някои, предвид фактът, че въобще не съм наясно по въпроса, но... считам, че животът ми едва сега започва и се чувствам способна да постигна целите си.

Би ми било интересно, някой живял на подобно място да сподели опит и мнение.
Хора, запознати по този въпрос също да се включат.

Благодаря предварително!

=)

Коментари

1.   Мъжът ми е живял там, както и в Ню Йорк, но се е върнал в Европа, а днес живее в България, макар че не е българин. Много му е харесвало там, но аз например не мога да живея там или в Америка като цяло. В България обаче също му харесва и си живеем много добре.
Ако имаш такава цел, ами отиди, но не си проваляй живота, а завърши първо висшето си образование. Маями няма да ти избяга.
Успех

2.   Да ти кажа честно отскачам дотам веднъж в месеца. Ако толкова ти е фикс идея ще те взема с мен някой път.

3.   приготви се освен за слънце и за огромни жеги супер висока влажност = все едно си постоянно в сауна. А и в Маями има ужасно много кофти квартали (гета), които естествено не ги показват по ТВ...

4.   единственото което мога да ти кажа е че се баркаш много относно времето. Може да не е като тук и почти да не вали сняг но е далеч от вечно лято ;)

5.   На мен не ми е чак фикс идея, но искам да живея там, толкова е слънчево и красиво, че няма как да депресираш дори да имаш най-кофти моменти за разлика от грозните соц сгради тук в Бг, които виждам всеки ден, ужасни са -еднакви сиви и очукани, чувствам се като лабораторна мишка в лабиринт.

Ако някой знае би ли обяснил каква е горе-долу процедурата да заминеш за сезонна работа като за начало.

6.   Авторката:

Благодаря на всички коментирали!

Ще се радвам ако някой наистина отговори и на въпроса на номер 5

=)

7.   Авторке, доста то споделям мисълта!
Харесвам Маями, но там трезвен и сух просто не можеш да останеш.. :Д

За почивка става, но извинявай - в 40 градуса да се пръкнеш в костюм и на работа? ! И докато си караш колата минаваш покрай лудите плажуващи.. Я помисли..

8.   Ти хубаво искаш, да живееш в Маями, но нали се сещаш, че няма, да си всеки ден на плажа, в бара и да живееш в огромна къща с басейн и палми. Там хората, които имат пари са бизнесмени, образовани бели американци, които работят страшно много или разни звезди. Тези, които по цял ден нищо не вършат и "живеят" в Маями са негрите, кубинците и пуерториканците, специализирали се в извършването на престъпления.

9.   Авторката:

Колкото и по детски наивно да звучи аз точно така се виждам- преуспяла, ходеща на работа... защо не и разходки, плажове.. Знам, че повечето от вас си мислят, че въобще не сам наясно с истината за живота и неговите трудности, че всичко ми изглежда розово и тн.. и сте прави, но все пак... Ако наистина искаш нещо, вярвам, че може да се постигне!

Чакам още коментари от хора, запознати с такъв тип живот като този в Маями!

10.   Здравей, по принцип в Маями ходят да живеят бедните американци като се пенсионират, защото е много евтино и топло. В САЩ смятат, че само западналите хора и пенсионерите се местят да живеят в този град. Богати американци там на почивка няма да отидат, така както и аз не бих отишла на почивка на Камчия, да кажем.

Аз лично имам приятели, които прекарват почти всяка година по един месец там. Казват, че не било зле, но града е много беден и има огромна безработица. С други думи - за почивка е ОК, но не и да градиш живота си там.

Има много други места на същата географска ширина със същия климат, включително и в САЩ. За какво ти е да ходиш точно в Маями?

11.   А на наш Цвъцко във Флорида са му гарантирали местенце и закрила, след като ни "оправят" с партийката им...

12.   Авторката:

Номер 10, дай идеи за по-яки места да ги проуча :))

13.   До №4 - Разбира се, че в Маями е вечно лято. И не ''почти не вали сняг'', ами никога не е валяло. Сняг и Маями са взаимноизключващи се и противоположни понятия. Как ти хрумна да ги сложиш в едно изречение?

14.   Аз също съм на 19 години и искам да замина в САЩ, Маями, Флорида и тн.... Какво стана с теб, намери ли работа или се отказа, защото аз търся

15.   Мисля, че Холивуд ти е дошъл малко в повечко.

Америка е страхотно място, но американското правителство, Оса... тоест Обама и особено данъчните са проблема в цялата картинка. Американското правителство се опитва да накара американските граждани, че и целия свят, да живеят в страх от измислени от тях заплахи (като "тероризъм" след 9/11), за да могат да ни манипулират по-лесно.

След като изценираха атентатите на 9/11, американските граждани живеят в страх от терористи, които всъщност СА СОБСТВЕНОТО ИМ ПРАВИТЕЛСТВО. Защо си мислиш, че въздушните сили не свалиха "откраднатите" самолети още преди Ню Йорк? Как можеш да обясниш срутването на "Кула 7" (WTC 7 или Building 7), която се срутва от само себе си? Тази кула е толкова ниско разположена от кулите, но точно преди катастрофата се срутва сама. Защо всички свидетели, очевидци и оцелели твърдят, че са чули взрив преди самолетите да се ударят в сградите?
(знаеше ли, че дори Осама Бин Ладен е твърдял, че НЕ Е отговорен за атаките на 9/11?)

Магически след това избухва война между Америка и иначе невинния Ирак. Планът на Американското правителство - безплатен нефт. Страх. Манипулация. Власт.

Ето сега Обама се опитва да отнеме оръжията от цивилните граждани за да не могат да се защитават... разбира се след години на съмнителни масови убийства, изценирани от правителството. Откъде мислиш, че масовия убиец от премиерата на Батман през 2012 е взел всичката тази екипировка, достъпна единствено за специалните части? Един цивилен гражданин не би могъл да си позволи това.

Ами чувала ли си за експериментите над американските граждани БЕЗ ТЕ ДА ЗНАЯТ ЗА ТЯХ? Умствен контрол например (виж H.A.A.R.P., машина която може да манипулира човешкия мозък и дори природата по всяка точка на света чрез микровълни).

Страх и манипулация. Къде е свободата в това?

Ако ти се живее в полицейска страна, където полицията прави каквото си иска с гражданите, а правителство немислими неща за власт и пари... значи "страната на свободните и домът на смелите" е мястото за теб.

Но в никакъв случай не очаквай истината. Няма да я получиш, просто защото те не искат да бъде узнана. Говоря за същите хора, които контролират радиото, което слушаш; телевизията, която гледаш; вестниците, които четеш и всичката тази лъжа в която живеем :) (Америка е на челно място сред корупцията и пропагандата)

П.П. Всичко това звучи откачено, но ако просто се почетеш малко някоя книга по темата, или някоя друга статия в интернет, ще стигнеш до заключения, близки до моите.

16.   Здравей!
Аз също искам да живея в Маями, но още съм твърде малък. Искам да те питам дали мислиш да учиш там или да започнеш работа направо. И ако направо ще работиш къде ще е? Още един въпрос... къде ще живееш, понеже аз намерих един готин апартамент, но всички които са живели там (в същата сграда) казват, че е ужасно и затова това жилище ми е нещо като "План Б".
Късмет и ако вече си там пращай снимки!

17.   Не разбирам защо си решила, че въобще в Америка живота е толкова привлекателен? Възможно е да изкараш много пари, но за това няма гаранция. Във всеки случай там няма никаква култура, само едни огромни магистрали и безконечки квартали с еднообразни къщи. Аз бих предпочел някой град в Европа. Ако си си въобразила това заради някой клип по МТВ или филм, по-добре си избий всякакви Маямита от главата.

18.   Не разбирам защо всички не харесвате Америка и специално Маями... Познавам хора които живеят там и те са ми казвали, че житота е супер. Точните им думи бяха "Живота в Маями е супер. Всеки ден се чувстваш като супер звезда", "Маями е един прекрасен и голям град! ". Затова мисля, че щом не сте били в Маями не би трябвало да казвате колко ужасен е! Аз лично много харесвам Маями и смятам да замина и да живея там след няколко години.

20.   Не се сдържах да не те насърча в тази твоя мечта. Какво по хубаво да знаеш какво искаш и да се стремиш да го постигнеш, не слушай никой защото в крайна сметка всеки ще ти завижда че ще живееш там! Аз самата имам такава възможност да замина да се устроя там и всички се опитват едва ли не да ме вържат в тази мизерна държавица, нямам търпение да започна живота си отначало в Маями! (момиче което не се задоволява с малкото на 21 години) УСПЕХ МИЛА!

21.   Маями и като цяло Флорида е за бедните американци и имигранти. Богатите и тези с малко повече мозък отиват в Калифорния - Сан Франциско бей и наоколо. От личен опит говоря.

22.   Какво стана замина ли?

23.   Темата е доста стара, но аз все пак да попитам... Замина ли, какво стана и ако замина какви са впечатленията ти?? Аз също имам тази мечта, само дето искам първо там да следвам и после да работя...