Споделена история от Други

Такси за хотел в Антрактида
Здравейте,
имам интересна идея за бизнес, която смятам, че би била наистина печеливша, но ме притесняват някои основни подробности. Интересува ме как стоят нещата със строежа на Антарктида, която реално е ничия земя, въпреки че имам някои притеснения, че май се управлява от ООН и няма да мина без никакви такси. Въпроса е абсолютно сериозен, след като няма "собственици" на тази територия, възможно ли е да строя там законно, без да плащам. Мисля, че идеята ми ще привлече много хора, жадни за нови усещания, притеснява ме само и още едно нещо - как ще се доставят пресни хранителни продукти до там? Чакам сериозни отговори от запознати хора. Проблема с електричеството съм го решил - генератор!

Коментари

1.   Струва ми се, че разходите ти ще са по-големи от приходите.

2.   Как звучи само, обаче... напълно сериозен бил, ама въобще не се занимава сам да гледа в интернет как стоят нещата. Някой друг ли да ти върши цялата работа? Може би да ти развие и бизнес-концепция, не искаш ли?

Чети за Antarctic Treaty - доста неща ще ти се изяснят, като например защо няма хотели в Антарктика.

Също така има нещо, наречено круиз. За временно пребиваващ турист (т. е. не учен) е хиляда пъти по-удобно от хотел, който трябва да стои на едно място и да бъде обгрижван и поддържан цяла година. Докато корабът може да дойде само за през летния сезон, когато температурите всъщност не са убийствено ниски. А и освен това може да обиколи много по-голяма територия и да предложи много повече гледки на ледената пустош. Не е като да можеш да правиш кой знае какви експедиции навътре в континента така или иначе. Трябва да си адски издръжлив и опитен. Както се броят на пръсти изкачилите Еверест, същото важи и за ненаучни експедиции в Антарктика.

3.   Брей. Футуристично звучи. Всичко това ще ти излезе милиони долари ;). Които и да ги имаш не е ясно дали ще потръгне. После не ми се мисли как ще ги върнеш. Разбирам да си някои откачен учен ексцентрик, който да има много излишни милиони, но ти... айде стига ;).

Другото което е...

По света има толкова милионери и милиардери, че ако имаше чалъм за такъв бизнес нямаше да си първият в него. Щеше да е направено може би преди да си роден.

Наистина. Седни и помисли за нещо друго, защото това, освен, че няма да ти донесе нищо... ще загубиш ВСИЧКО ;).

Пък и не знам какво ще прави човек там.

Е.. хора всякакви :D...

4.   Преди да тръгнеш към ледения континет се научи как се пише и произнася името му - Антарктида, а не Антрактида, пфу аман от неграмотници!

5.   мисля, че тези хора, жадни за нови усещания, които са ти главен таргет, трудно ще усетят каквото и да било на Антарктида.

6.   Пъхни ги във фризера и им пусни 3Д филм за Антрактида. Ще излезе много по-евтино и ще има подобен ефект.

7.   Пъхни ги във фризера и им пусни 3Д филм за Антрактида. Ще излезе много по-евтино и ще има подобен ефект.

8.   Може да се строи само "временно строителство", т. е. палатки, колиби и т. н. и във всеки момент може да ти кажат "къш" или "чиба" и да те няма! А ще ти го кажат точно когато (ако) бизнеса стане. Иначе няма проблем да продаваш топли наденички там (както и минерална вода в Сахара). Ама клиентите ти там за 3 месеца ще са ти по-малко отколкото в София за 3 часа