Споделена история от Други

Моля за съвет, как да прекарам останалите месеци от живота си?
Аз съм на 30г., последните 5г. работих като миньор в една от мините на г-н Ковачки. В следствие на постоянно натрупване на азбест в дробовете ми, се оказа че те са увредени до степен в която не само че няма да се оправят, но... остава ми между 6 и 18 месеца живот според лекарите ми. И сега съм болнични и единствено си мисля какво да правя през останалите ми месеци, може би нещо хубаво за близките ми да ме запомнят... Все по често си задавам какъв е смисълът на живота, а и моя също..
Добре че нямам деца, а съпругата ми със сигурност ще си намери подходящ партньор, защото е за бележителна.
Моля, да се поставите на мое място, какво бихте направили ако ви остават шест или по-малко (аз не съм оптимист като лекаря ми) месеци живот?
Благодаря за коментарите.
Мишо

Коментари

1-50 от 51

1.   ТИ си много смел човек, да знаеш. И какво да правиш ти реши сам, но защо не отидеш на църква и не се изповядаш? Ако вярваш истински в Бог, чудеса според мен, могат да станат. Искрено ти желая да се оправиш!

2.   Сега е момента да направиш дете на твоята, да оставиш наследник, само така ще има сисъл от това че си живял!
мехмед

3.   Съжалявам за всичко, което си преживял и ще се наложи да преживееш. Бъди силен, замисли се за всички онези неща, за които си си мечтал, дори и като малко дете и ги осъществи със съпругата си. Ако можеш да помогнеш по какъвто и да е начин на близък или приятел, помогни. Тежка е съдбата ти, а си толкова млад и изглеждаш добър човек.

ТТ

4.   Пали свещи в църквата човек, щот явно съдбата ти е тежка и смъртоносна. Дано омилостивиш боговете.

5.   Авторе, съчувствам ти много, още повече че идвам от миньорско семейство, дало големи жертви в мините.
Според мен е хубаво да пътуваш. Виж, какви пари имаш и пали самолета. Много ти препоръчвам Тайланд. Не ти трябва предварителна виза - на летището ти бият, много хубава страна. Хората са много мили, евтино е. Само самолетът е скъп. Виж в агенция за екскурзия до там. Не стои много в Банкок, там не може да се диша.
Ако заради заболяването си не можеш да пътуваш далече, пътувай из България. Има много хубави места. Потърси път към душата си - можеш да потърсиш покой в манастир, но и можеш да го търсиш сред любимите хора.
Ти решаваш

6.   не слушай номер 2 - не прави дете. Това не е като да купиш кученце на жена ти!
Всяко дете има нужда от 2-ма родители! КАкто и майката има нужда от съпруг, за да отгледат детето си заедно и да не се мъчи сама. Естествено, че има милиони самотни родители, но те едва ли са започнали с мисълта да са таива от самото начало. Не знам, така мисля аз.
Ако може да пътуваш (имаш финансите), хващай съпругата си и изживей дните си на път, има толкова красиви места, които само чакат да бъдат открити!

7.   Не слушай обикновените лекари, това са глупости, щом в момента си жив значи има надежда. Потърси аюрведа лекари. Трябва да живееш в чиста среда, да спазваш определени режими, не съм лекар но просто няма логика да ти кажат: ами ще живееш още 6 месеца, това са пълни глупости според мен. Ако ти се живее, потърси помощ. За да ти дам надежда виж този филм http://star07.in/videogallery.php?video_id=175

8.   До номер 2. А замисляш ли се тази майка как ще отглежда и издържа детето си сама, ами детето как ще се усеща, при положение, че никога не е виждало баща си и ще му липсва цял живот. Ами бащата, ако не доживее да види рожбата си?

ТТ

9.   Аз ако бях на твое място, щах да бъда много притеснен. Знам, че малко време ми остава, а не зная какво ще кажа на създателя на небето и земята, на всичко видимо и не видимо. Според мен има за какво да се притесняваш. Като за начало, започни да четеш Библията.

Исус Христос казва, че няма нищо невъзможно за онези, които вярват в Него. Ако вярваш, Бог ще те изцели. Но трябва да си с чисто сърче, новороден, приел Словото Божие и Христос за личен спасител.

Помни, не ако Бог иска да те изцели, Той иска, Бог е любов. Ако вярваш, Той може да те изцели.

10.   Ако наистина няма надежда за теб (в което не искам да повярвам), то тогава бих ти дала съвет да отидеш на мястото, където си се чувствал най-добре през живота си, с хората, които обичаш.

П. П. Не се предавай толкова лесно - човешкият дух е по-силен от всичко!

11.   Ти си изключително смел човек! Изживей го лудо прави каквото ти скимне :) Но преди това кажи на близките си.. но аз вярвам в чудеса

12.   Слушай момче, трябва да бъдеш по голям оптимист от лекаря си! Познавам хора с нелечими болести които живеят години наред. Не се отчайвай ами се вземи в ръце и си повтаряй всеки ден че се оправяш. Самовнушението е голяма сила. Приемай повече витамини и каквото ти изписва лекаря с мисълта че всяко изпито хапче или сироп води до подобрение. Избий си от главата всички лоши мисли и се бори! Надявам се след години да се сетиш какъв съвет съм ти дала. Вярвам че ще се оправиш ако ме послушаш.

13.   До автора

Никой човек не може да предсказва кой колко ще живее. Лекарите са само едни смъртни хора като всички - те не са свръхестествени същества и в болшинството от предсказанията си, са грешали и следвали собствена облага.
Довери се на Бог- приеми Христос и остави всичко в Негови ръце. Поинтересувай се как се приема Христос и следвай пътя Му. Чудеса са ставали и ще стават - само трябва да повярваш с цялото си сърце, и моли се на Бог чрез Христос - Истината, Пътя и Живота! Чети Библия!
Бог да те благославя и да ти отвори очите!

14.   Приятелю, аз съм доктор. Ако действително имаш такава диагноза на белите дробове, лечение няма. По-добре си направи застраховка живот да подсигуриш съпругата си и намери начин да се отървеш от болките ти завинаги.

15.   Ще ти дам малко смела идея, но си струва.
Провери в интернет за сайтове, където се търсят донори на жизненоважни органи. Можеш да си продадеш органите, ако имаш здрави такива и по този начин хем ще помогнеш на нуждаещите се, хем на семейството ти финансово!
Истинската любов е когато даваш живота си за другите хора.
Действай, не се замисляй!

16.   От номер 1:
Номер 2, нямам думи! Как може да има такива хора, като теб?
Номер 4: кои богове по - точно? Ама, че глупости...
Номер 14: Ето това сте лекарите в България. Кой, кажи ми, си ти, че да казваш на човека дали има или няма надежда? Като какъв се изживяваш, че да определяш това? Ето такива сте лекарите в България... и изобщо не пробутвай теорията за истината в очите - защото това не е истината! Надежда винаги има, ако човек вярва. Знам за такива случаи, че бедна ти е фантазията.
И накрая, до автора: Човече, повярвай. Господ никога не забравя тези, които вярват в Него и никога не ги оставя. Моли се и говори с добър свещеник. Мисля, че ти сам усещаш вътре в себе си, че съм права. Много е важно да се изповядаш възможно най - скоро.

18.   От Автора. Благодаря за мненията, моля ви престанете с библията и черквата. Аз съм христянин, при това от най-добрите, ходя всеки ден в черквата и се моля винаги преди хранене, след ставане от сън и преди лягане вечер. Давама 10% от средствата си на храма както е написано във библията. Не трябва да бъркаме моята духовност с физическото ми състояние. ВСЕКИ КОЙТО СЕ Е РОДИЛ - УМИРА. Не ме е страх от смърта, тя чука на прага на всеки човек. Не ме е страх от греховете ми, нямам сериозни.
Но ми се искаше да направя нещо по СМИСЛЕНО през оставащите ми дни и най-вече да вдъхна кураж на близките ми за да не бъдат тъжни, а да се радвам на живота!!!

19.   Ако бях на твое място щях да обера банка за да подсигуря близките си.

20.   Аз бих се самоубила веднага... не бих чакала тези мъчителни месеци, когато ще настъпи смъртта.... Наистина си много смел човек, ако темата е истинска.

21.   От номер 1: Мишо, мисля, че в Библията пишеше, че грехове всеки има. Мисля, че винаги човек има за какво да се покае. Желая ти скорошно оздравяване и Бог да е с теб!

25.   До 24. И ти си един доктор... който има нужда от доктор!

26.   ако слушах винаги, когато лекарите казваха за майка ми, болна от рак, че това е краят щях да съм я погребала още преди 8 години. Виждам, че си се примирил, но все пак защо не направиш нещо за това твое тяло и да покажеш на лекарите, че може и да грешат?

27.   Номер 24, по-безчувствен и отвратителен коментар в този сайт мисля, че не съм чела! Като не можеш да помогнеш на момчето не пиши бе, просто е. В момента си спестявам обидните епитети само защото модераторите така или иначе няма да ги публикуват, не защото не ги заслужаваш. Щото ти сега ще продължиш да си живееш живота както обикновено, няма да се замислиш как си се изразил към едно момче, което има шанс за живот! Що за лекар си ти? Но защо ли се учудвам, всички лекари в България са такива, казват, че няма надежда и не се занимават повече, щото тъй е по-лесно. Как ти даде сърце да го наречеш "смъртник"? Постави ли се за малко в неговата ситуация, замисли ли се какво му е? Ако един ден не дай си Боже и ти стигнеш до там, спомни си какво си написал тук. Ти откъде знаеш, че той умира? Гадател ли си? Или виждаш в бъдещето? Дали той умира или не, не го решаваш ти, ясно ли ти е? НЯМА от къде да знаеш дали той ще умре или не! Айде сега със здраве и дано осмислиш малко коментара си, дано поне малко съжалиш за това, което си написал, дано се опиташ да се поставиш за секунда на мястото на автора и да се замислиш какво му е... Просто мисля, че можеше да си спестиш гнусния коментар. Често казано не се надявам да осмислиш това, което написах, дано никога не изпадаш в такова състояние като това момче, защото чак тогава ще успееш да проумееш коментара ми.

28.   До 27. Това да си откровен не е грях. Защо трябва да го залъгвате момчето да пие витамини, мед, лимони и подобни глупости. Да ходи на черква, да се покайва, стига с тези сектанства!!! В историята няма случай като неговия и човек да се е оправил! По принцип максимум изкарват двайсе години, а този след като си заминава по рано според него, дишал е с пълни гърди без да се замисли за последствията.
Като патоанатом съм виждал десетки случай като неговия с разлагащи се дробове. Истината боли, но всеки трябва да я приеме с широко отворени очи!

29.   ВЯРВАЙ! На 30 години си, не си на 100. Намери стимул да се бориш. Има много излекувани хора. Бори се, и не мисли кога ще умреш. Никой не знае. БОРИ СЕ, моля те!

30.   Обърни се към алтернативен начин на лечение. Хомеопатия, аюрведа, китайска медицина, добър билкар. Ако има начин, разбира се. Основното условие за успешно лечение е да вярваш, че ще се излекуваш. Прочети книгите на Луиз Хей. Мисълта на един човек е най-силното му оръжие. Горе, главата, не се предавай!

31.   Всички ние-живите същества на планетата сме потенциални смъртници. Няма нищо което да има начало и да няма край.
Има бебенца които живеят по няколко дни а има и хора с уж нелечими болести които доживяват до старини.
Съветвам момчето да живее живота си и да се бори за него.
Пък каквото е писано то ще стане - искаме или не.

32.   Мишо, ЖИВЕЙ НАПУК НА ЛЕКАРИТЕ. Те не са богове и не те определят колко да живееш! Живей си спокойно и забрави диагнозата. Радвай се на всеки ден и не мисли за утрешния. Той ще дойде и отново ще го посрещнеш и така нататък. Всеки нов ден носи победа и надежда. Всички сме смъртни и ти си като всички хора, затова просто се радвай на всеки миг, прекаран със семейкгвото. Има пациенти надживели лекарите си, така да знаеш.
Ог една също обречена

33.   Извинявай, но ако аз чуя, че ми остават 6-18 месеца, смятай че това ще са най-най-най-великите ми месеци. Всъщност най-истинските.

ЧОВЕЧЕЕЕЕ, СЕГА Е МОМЕНТА ДА ИЗЖИВЕЕШ ЖИВОТА СИ НА МАКС, ТАКА КАКТО ТРЯБВА ДА Е!!!

Да кажеш "обичам те", на всеки който си искал, но по някаква причина не си. Да обичаш всеки миг, да благодариш на хората, които са допринесли за твоето благо.
И да не казваш тая простотия на съпругата си "ще си намериш друг, щото си забележителна", със сигурност я смазваш по тоя начин, защото и нейните страдания, надали са малки!

/Знаеш ли, когато изпитам страшно силното чувство, че искам да съм истинска, ми се ще някой да ми каже - ще умреш след няколко месеца (колкото и извратено да звучи), щото ще се пръсна от живот, ще съм реална, справедлива и много добра. И май няма да ми се иска да умирам след тях. /

Имаш шанс!

34.   И сега прочетох някои други постове - да, пътувай. Но главно обърни внимание на това, дето е вътре в теб.
Благодари.

Щом ще си тръгваш, тръгвай чист и голям от този свят.
Също си промени нагласите за смъртта, ако са лоши, за да не се плашиш. :)))

С добро!

36.   ЧОВЕЧЕ, НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!! ЖИВОТА Е КРАСИВО НЕЩО.

37.   Из коментарите, които прочетох ми харесаха някои неща- авторе, провери дали можеш да си направиш застраховка живот. Така ако не друго ще подсигуриш семейството ти. Също така идеята за донорство е наистина страхотна и СМИСЛЕНА. Има много хора, които ще могат да живеят благодарение на твоите здрави органи. Провери това още сега. Иначе ти много ми напомняш на филма "Ритни камбаната с финес". Ако не си го гледал гледай го. Има много смисъл в него и ще ти помогне. Близките ти ще тъгуват, няма начин, но според мен твоя дух ще им помогне да понесат всичко по-леко. Също така не знам колко удачна и осъществима е идеята ми, но може да заведеш едно дело срещу фирмата, в следствие на медицинското. Има голям шанс да го спечелиш и да оставиш една добра сума за близките ти.
А иначе лично за теб- помисли си кое би те направило щастлив- да разгледаш градове в страната, да се разхождаш или друго нещо, което лично на теб би ти доставило удоволствие. Остави тези мисли за смисъла на живота- смисъла е да се живее достойно и отговорно. До колкото е възможно.

38.   МНОГО МОЛЯ АДМИНИСТРАТОРИТЕ НА САЙТА:
Оставяйте само позитивните коментари, тези, които биха помогнали на автора.
колко ''отписани'' хора са живи години наред.
много ви моля. темата ми е присърце, и някои тук не знаят какво пишат...
би било интелигентно решение от страна на организаторите на сайта да оставят само коментарите, които съм убедена. ще удължат живота на автора. :)

авторе, моля те, не се предавай!

39.   Много съжалявам. Имали места които би искал да посетиш? Пътувай, опитай нови неща които преди не си правил-били те храна, питиета, усещания.. Пробвай всичко което ти дойде наум. Още веднъж съжалявам.
Ели.

40.   Аз си мисля, че всъщност си доста поощрен от гледна точка на това, че знаеш горе-долу кога ще умреш и можеш да направиш всички неща, които иначе не би направил, ако си мислеше, че ще си много време тук. Направи си равносметка, попитай душата си какво точно иска, изпълни желанията си. После направи нещо и за близките си, като примерно да им оставиш пари. Идеята за донорство не е лоша. Така можеш да помогнеш и на други. Засади дърво. Подари куче на близките си или просто направи нещо, което най-добре умееш и го посвети на тях. Направи си блог, опиши историята си, сигурно има и други хора като теб, които да ти дадат по-добри идеи. Опитай се наистина да правиш това, което искаш. Желая ти късмет. Историята ти ме замисли и аз какво бих направила ако ми остава малко време, може би щях да съм по-смела и по-усмихната.

42.   За застраховка живот не съм сигурна, че може сега вече да се прави след като има някаква диагноза поставена. Обикновено застрахователите искат застраховащия да е здрав. Но може да се провери.

Аз по-скоро си мисля, дали не може да получи обещетение от работодателя, ако го осъди, че е работил в среда вредна за здравето (безопастността на труда е грижа на работодателя) и да получи компенсация за това. Една солидна компенсация за това си е напълно реално нещо. Това ще е голяма подкрепа за семейството му...

Момче, радвай се на живота с пълна сила, на дребните неща и нека божията любов да е с теб!
Обичай и се бори!

44.   http://bgzdrave.wordpress.com/2012/10/13/лимон-и-сода-бикарбонат-10-000-пъти-по-силе/

45.   Обичай приятелю, обичай, дай цялата си любов на съпругата и на близките си! Няма нищо по хубаво, по силно и запомнящо се от любовта!

46.   Здравейте. Аз съм лекар.
Момче ако още имаш възможност да четеш тази тема, ти препоръчвам да си направиш повторни иследвания, защото ако имаш разсейки в панкреаса, времето ти на тази земя ще се съкрати драстично.
С Уважение.
Стойчев

47.   Ако си още жив, помисли на кой да си дариш органите(ако имаш здрава такива). Това е светско, модерно и благородно.
Мая

48.   Ако си жив още, прочети тази тема http://spodeli.net/3/story-42553.html

49.   Жив съм, прочетох я, даваш ми съвет да се запаля ли? !

50.   Защо не, виж Пламен герой на нацията стана в смърта си!
А ти какво напави за народа си? !

51.   Общо взето нищо запомнящо се! Взех да се замислям над съвета ти! Благодаря.

52.   Не знам как са се развили събитията около теб, надявам се да си добре. Не зная как да си прекараш времето -труден съвет, но съм сигурна, че ако бях на твое място нямаше да губя нито една секунда, за да чета идиотските съвети на хора, който не знаят как да подкрепят друг в тежък момент. Успех ти пожелавам.

53.   Много съжалявам за теб, пази се и живей, докато можеш. Направи това, което не си успял да направиш досега, грижи се за семейството си.

54.   Пожелавам ти лекарите ти да са те излъгали и да си останеш още дълги години жив! Правя го не защото те познавам(не те познавам), а защото не искам да оставят поредната жена конкурентка. Тя ще бъде вдовица, може би ще има деца, твоите приятели ще я имат за предимство. Жалко, но това е истината.

55.   Ако наистина си вярващ се постарай с цялото си сърце да не губиш надежда. Няма лекар, който да ти каже дали ще живееш или ще умреш. Всеки път, когато съм бил на ръба само Бог ме е вадил. Той решава точно колко време ще стоиш на земята. Надявай се!

56.   Питам се, четете ли темата преди да коментирате, или по инерция пишете? Темата е пусната преди 6 години, на автора докторите му давали живот 6 месеца, а тук още му се дават съвети, след цели 6 години!? Автора добре фантазира и скалъпва теми, но поне да са по остроумни. Първо азбестови мини у нас няма, а даже да е работил с азбест, има си предпазни средства. От азбестоза са умирали хора в древна Русия, когато хората наистина са копали азбест и не са имали никаква защита. Днес в 21 век, хората вече не са примитиви!

57.   Авторе ако си все още жив, господ здраве да ти дава!!!

1-50 от 51