Споделена история от Други

Въпрос за кредит
Здравейте :)
Скоро ми предстои да кандидатствам за потребителски кредит в една банка. Сумата която ми трябва е 3000лв.
Искам да попитам, ако бъда одобрена и ми бъде отпуснат кредит по какъв начин ще си получа сумата- кеш ли ще бъде? Аз имам дебитна карта от същата банка на която си получавам заплатата. Там може ли да ми бъде прехвърлена сумата или трябва да си откривам нова сметка.
За мен най-добре би било да взема сумата в кеш...
Благодаря предварително :))

Коментари

1.   Когато те одобрят за кредита ще ти получиш парите на твоята сметка и можеш да ги изтеглиш на касата. До 4000 мисля нямаше такса броене.

3.   Ами попитай си в банката, ама че глупав въпрос!!!

4.   Може и кеш, може и през карта -както искаш стига да е разрешен кредита.

5.   Тъй, въпросът ти е адски глупав и не виждам юридическа причина, поради която да те терзае това питане. В банката ще те попитат дали ги искаш кеш или превод по картата. А ако служителката е глупава, ти ще й кажеш, че имаш отворена сметка при тях, да ти ги пуснат там..

Но има нещо друго, което ми е на ум - за тези 3000лв., които не са бол пари, ще ти треснат лихва 5-9%, която с всяка изминала година или отчетен период ще се увеличава, докато стигне класическите 15% ( /-, но най-често )..
Е, заслужава ли си според теб да вземеш 3000, а да върнеш 5000? ! Нямаш ли някой близък, някой познат да ти даде на заем, пък после му дай някаква лихва от сорта на 100-200лв., да се почерпи човека.. :)

6.   Който има акъл да не тегли пари от банка!!!! Имам много познати които са теглили по 2 000, 5 000, 10 000 лв но сега са много ама много пишмани че са теглили пари защото лихвите им се увеличават и си патят много ;)

7.   Авторката:
Благодаря на всички коментирали. Ако имаше как да взема на заем сумата, която ми трябва не бих теглила кредит. Но за съжаление родителите ми имат заем също, приятелите ми нямат подобни суми.